Akcja Zima w PKZ, Dąbrowa Górnicza

Pałac Kultury Zagłębia, plac Wolności, Dąbrowa Górnicza
📅 poniedziałek 16.01.2017 do piątek 27.01.2017
zima

Czas ferii zimowych, to okres niezwykle narażony na ciągnącą się nudę. Zwłaszcza, jeśli nie mamy możliwości wyjechać w góry, a całodzienną jazdę na sankach utrudnia wszechobecny smog. Wizja spędzenia wolnego czasu przed telewizorem lub grą komputerową nie jest zbyt atrakcyjna, w porównaniu do oferty zajęć dla dzieci i młodzieży w Pałacu Kultury Zagłębia i jego placówkach, które odbędą się w ramach Akcji Zima.

Akcja Zima, to taka akcja, by zamiast lenistwa wybrać kreatywne spędzenie czasu, a jest w czym wybierać, ponieważ od 16 do 27 stycznia w siedzibie pałacu, Domu Kultury Ząbkowice, klubach osiedlowych i świetlicach środowiskowych odbędą się bezpłatne zajęcia dla dzieci i osób młodych. Artystyczne dusze mogą wziąć udział w warsztatach ceramicznych Sylwii Nowak pn. Fidiasz w Pałacu i wejść w skórę greckiego artysty, tworząc arcydzieła z gliny w dwóch grupach: o godzinie 10:00 i 12:00. Zajęcia te potrwają 4 dni (od 16 do 20 stycznia), podobnie jak warsztaty gitarowe. Każdy, kto posiada gitarę, może zapisać się na indywidualne zajęcia, które odbywać się będą od godziny 10:00 do 14:00.

W drugiej połowie ferii, przyjdzie czas dla zwolenników wyrażania siebie za pomocą tańca. Od 23 do 27 stycznia na dzieci i młodzież od lat 8, czekają zajęcia z hip-hopu i breakdance – wystarczy się zapisać i przynieść obuwie zmienne. A nóż będzie to pierwszy krok do wielkiej tanecznej kariery lub występu w talent show. Jednak to nie wszystko w „zimowym rozkładzie jazdy”. Warsztaty artystyczne, zajęcia tematyczne, wycieczki oraz mnóstwo innych atrakcji czeka w każdej z placówek PKZ. Zapisy na zajęcia trwają do 13 stycznia, pod nr tel.: 32 733 88 07. Więcej informacji w placówkach i na stronie: www.palac.art.pl.

Harmonogram Akcji Zima w PKZ:

16 – 27 STYCZNIA

16–20.01.2017 (godz. 10:00 – 14:00)

– Pałac Kultury Zagłębia (warsztaty gitarowe i ceramiczne)
– Dom Kultury Ząbkowice
– Klub Osiedlowy Helikon
– Świetlica Środowiskowa w Kuźniczce Nowej
– ŚŚ Strzemieszyce Małe
– ŚŚ Tucznawa
– ŚŚ Antoniów
– ŚŚ Łęka
– ŚŚ Ujejsce