A na koniec sezonu… Nowa Huta!

Nowohuckie Centrum Kultury
📅 niedziela 18.06.2017
A na koniec sezonu… Nowa Huta!
Zapraszamy na doroczny koncert w ludowych klimatach. Będzie skocznie, kolorowo i z przytupem!

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Huta”
18 czerwca (niedziela), godz. 17.00,
scena plenerowa NCK

Koncert na zakończenie sezonu artystycznego 2016/2017 oraz promujący działalność Zespołu w kolejnym sezonie artystycznym. Tańce zaprezentują wszystkie grupy Nowej Huty: dziecięce, młodzieżowe i zaawansowane. Akompaniament zapewni kapela ludowa Zespołu.

W programie: pieśni i tańce regionu kurpiowskiego; pieśni i tańce regionu sądeckiego; pieśni i tańce regionu przeworskiego; pieśni i tańce regionu spiskiego; pieśni i tańce regionu łowickiego; pieśni i tańce regionu żywieckiego, polskie tańce narodowe.

Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta” powstał w 1953 roku w Krakowie. Siedzibą Zespołu jest Nowohuckie Centrum Kultury, a jego skład osobowy stanowią dzieci i młodzież wszystkich typów szkół krakowskich oraz młodzież studencka i pracująca. Obecnie Zespół pracuje w czterech grupach wiekowych. W swoim repertuarze posiada: pieśni i tańce Krakowiaków Wschodnich, Lachów Sądeckich, regionu lubelskiego, rzeszowskiego, łowickiego, śląskiego, spiskiego, Kurpi Zielonych, Mazowsza a także Beskidu Śląskiego i Żywieckiego.

Oryginalne tańce i pieśni poddane artystycznemu opracowaniu swoją treścią i wykonaniem propagują polski folklor regionalny i narodowy. Zespół „NOWA HUTA” wielokrotnie brał udział w realizacjach telewizyjnych i teatralnych oraz w widowiskach plenerowych. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali krajowych i zagranicznych.