• JESTEŚ TUTAJ
  • Wydarzenia
czw-czw
18.08-01.09
2016
Wydarzenia| Inne
malpiszon

Przewroty, skoki i fikołki w domu czyli korzyści z materaca gimnastycznego

Gimnastyka jest ważna nie tylko w życiu dorosłych ale i dzieci. A jak zadbać o bezpieczną gimnastykę dziecka w domu? Nic prostszego… należy zaopatrzyć się w materac, dzięki któremu przewroty czy skoki, które tak uwielbiają wykonywać wszystkie maluchy nie będą przyprawiać nas o ból głowy baaa… nawet stanie na rękach czy głowie nie będzie nas […]

Więcej
śr-pt
24.08-09.09
2016
Wydarzenia| Plenerowe
Patronat
Festiwal Biegowy dla dzieci

Festiwal Biegowy dla dzieci – wybieraj, przebieraj, biegaj!

Festiwal Biegowy to ponad 30 różnych biegów o łącznej długości ponad 300 km. W tym aż 6 biegów w których mogą uczestniczyć dzieci i młodzież. W piątek 9 września o godzinie 12.00 jako, pierwsze w eliminacjach pobiegną dzieci ze szkół z Małopolski w Biegu Małopolski, o godzinie 15.00 odbędą się finały tego biegu. Podczas oczekiwania […]

Więcej
wt-czw
30.08-15.09
2016
Wydarzenia| Dla rodziców
Pokochaj-swoje-ciało-dzięki-warsztatom-W.-Eichelbergera

Pokochaj swoje ciało dzięki warsztatom online W. Eichelbergera

Patrzysz w lustro i co widzisz? Swojego wroga czy przyjaciela? Trudno Ci zaakceptować swoje ciało? Ogarnia Cię złość i poczucie bezsilności na myśl o nim? Co zrobić, gdy trudno znieść samego siebie, gdy wizja wymarzonego ciała, jaką nosisz w głowie nie pokrywa się z rzeczywistością? Gdy brak akceptacji samego siebie staje się źródłem frustracji, niskiej samooceny, problemów ze zdrowiem, życia w ciągłym napięciu i stresie…

Więcej
śr-pon
24.08-12.09
2016
Wydarzenia| Kultura
książka zabawka tomek i ekspres

Filmowe hity do czytania i zabawy

Seria nowych książek dla dzieci w formie teczki z prezentem. Filmowe hity w ładnym wydaniu do czytania, ale i zabawy jednocześnie. W poszczególnych książkach, dzieci oprócz ciekawej historii znajdą zabawkę związaną ze światem filmowym ukochanych bohaterów.

Więcej
pt-śr
26.08-14.09
2016
Wydarzenia| Kultura
Patronat
Wiosna Radosna wesołe wierszyki dla dzieci na wiosnę

Wiosna Radosna – album wierszy wiosennych dla dzieci

„Wiosna Radosna – album wierszy wiosennych dla dzieci” autorstwa Margarett Borroughdame to promienie pierwszego słonecznego dnia wiosny, to zapach odradzającej się po zimie natury, to kiełkujące ziarenka i wiosenna burza, to kolory, tulipany, magnolie, zieleń trawy i jak zawsze u Margarett Borroughdame lekkość, beztroska i poczucie humoru.

Więcej
wt-pon
16.08-05.09
2016
Wydarzenia| Dla rodziców
Motocyklem przez Indie

Motocyklem przez Indie

To nie jest zwykły dziennik podróży, bo też i podróż była niezwykła. Witold Palak (laureat Kolosa) i Dorota Wójcikowska na motocyklu Royal Enfield, zwanym pieszczotliwie Zielonym Osiołkiem, przejechali Indie niemal wzdłuż i wszerz.

Więcej
wt-wt
16.08-06.09
2016
Wydarzenia| Kultura
Patronat
SuperQuiz Pilka Nozna dla dzieci

SuperQuiz Piłka nożna

SuperQuiz PIŁKA NOŻNA to piłkarski przewodnik każdego kibica. Fascynujące ciekawostki o najsłynniejszych piłkarzach, drużynach, niezapomnianych meczach, wydarzeniach oraz zasadach gry czyta się jednym tchem! Ponad 160 zaskakujących pytań quizowych wciąga do emocjonującej zabawy.

Więcej
pon-wt
22.08-13.09
2016
Wydarzenia| Inne
Patronat
Puzzle pory roku dla małych dzieci

Puzzle. Układam i opowiadam

Seria „Puzzle. Układam i opowiadam” wspomaga rozwój mowy, myślenia przyczynowo-skutkowego, pobudza wyobraźnię, doskonali spostrzegawczość i zdolność koncentracji.

Więcej
wt-śr
16.08-07.09
2016
Wydarzenia| Dla rodziców
kalendarz dla nauczyciela 2016 2017

Kalendarz nauczyciela i katechety 2016/2017

Kalendarz obejmuje okres roku szkolnego. Zawiera ważne dokumenty niezbędne w pracy pedagogów, przydatne adresy instytucji oświatowych, a także plan organizacji roku szkolnego, terminarz posiedzeń rady pedagogicznej i spotkań z rodzicami, plan lekcji i dyżurów, informacje o uczniach czy tabele ocen.

Więcej
czw-sob
11.08-03.09
2016
Wydarzenia| Kultura
Patronat
100 zabaw z lisem fisem karty ścieralne dla dzieci

100 zabaw z lisem Fisem

Tym razem Kapitan Nauka zabiera dzieci w niezwykłą podróż… do pełnego zwierząt lasu! Uczestnicy wyprawy poznają kolorowe leśne towarzystwo i pomogą lisowi Fisowi wyjść cało z licznych perypetii.

Więcej
pt-nie
12.08-04.09
2016
Wydarzenia| Kultura
Zły kocurek książka dla dzieci Mamania

Zły Kocurek. Szkoła

Kocurek i Szczeniaczek zachowują się o-k-r-o-p-n-i-e! Walczą ze sobą, hałasują, syczą i ślinią się, a to wszystko budzi dziecko. Trzeba ich nauczyć właściwego zachowania.

Więcej
wt-czw
16.08-08.09
2016
Wydarzenia| Kultura
Patronat
Ptaki Polski kolorowanka

Ptaki Polski. Kolorowa Edukacja

Jednym z głównych celów Wydawnictwa RM jest edukacja najmłodszych. W pierwszej połowie 2016 roku ukazały się trzy książki z serii „Kolorowa Edukacja”, która uczy jak za pomocą koła, kwadratu oraz trójkąta można narysować dosłownie wszystko. Koniec lata to czas kolejnej premiery z tej serii. Tym razem zabierzemy dzieci w podróż ornitologiczną.

Więcej
nie-sob
14.08-17.09
2016
Wydarzenia| Inne
Patronat
LOGO_SPD_AKCEPT

Konkurs Świat przyjazny dziecku – ruszamy już po raz piętnasty!

Czy wiecie Państwo, co to znaczy dobra książka, wartościowa, bezpieczna zabawka i jakimi kryteriami kierować się przy zakupie ? bo my- wiemy! I z ogromną przyjemnością co roku wybieramy i nagradzamy kolejne zgłoszenia. Czekamy! Konkurs „Świat przyjazny dziecku”, którego organizatorem jest ogólnopolska organizacja Komitet Ochrony Praw Dziecka, ma już piętnaście lat. Celem Konkursu jest nagradzanie najlepszych […]

Więcej
sobota
03.09
2016
Wydarzenia| Kultura
siedzenia teatralne

Rodzinny Poranek Teatralny: O zaczarowanym źródle, Chorzów

W gospodarstwie mieszkają sobie dwaj bracia – żądny sławy Felek – woziwoda oraz siewca: spokojny i nieco strachliwy Lucek. Pewnego dnia Felek zmęczony pracą woźnicy postanawia wybrać się na poszukiwania zaczarowanego źródła, które według legendy odmładza i czyni pięknym. Po drodze spotyka beboka, znanego ze śląskich opowieści ludowych stworka. Bebok jest bardzo smutny – nikt […]

Więcej
warsztaty dla dzieci w geosferze Jaworzno

Warsztaty artystyczne dla dzieci w GEOsferze

Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie zaprasza do udziału w warsztatach twórczych, wykorzystujących glinę jako surowiec do wyrobu ceramiki. Warsztaty mają na celu zapoznanie uczestników z materiałem oraz rozbudzenie twórczej inicjatywy wykorzystania gliny do stworzenia pracy artystycznej. Warsztaty będą odbywać się w dwóch grupach wiekowych: w godz. 10:00-11:30 – dzieci w wieku od 5 do […]

Więcej