6. Puchar Reksia, Bielsko-Biała

Stok Bania w Białce Tatrzańskiej
📅 niedziela 19.03.2017
Puchar Reksia

Największa impreza narciarska w Polsce dla dzieci – 6. Puchar Reksia. Ta edycja imprezy pod wieloma względami będzie wyjątkowa. 6 Puchar Reksia to jednocześnie 50 urodziny sympatycznego animowanego pieska Reksia, który stał się symbolem zawodniczych zmagań najmłodszych miłośników nart. Z tej okazji organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje urodzinowe, które być może w kolejnych latach na trwałe wejdą do terminarza zawodów.

Najważniejszą zmianą jest rozszerzenie zawodów na dwa miejsca ich rozgrywania, w dwóch terminach:

5 lutego 2017 – na Stoku Dębowca w Bielsku-Białej

19 marca 2017 – na Stoku Bania w Białce Tatrzańskiej

Dzięki temu dwukrotnie więcej dzieci spotka się z Reksiem i będzie miało możliwość wzięcia udziału w zawodach narciarskich wpisanych do kalendarza wydarzeń sportowych Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Młodzi zawodnicy otrzymają numery startowe i w zależności od umiejętności i wieku będą mogli wystartować na jednej z dwóch tras. Na obu stokach: na Bani i na Dębowcu, w dniu zawodów umiejscowione zostaną biura zawodów. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowe nagrody, a także ciepłe napoje oraz słodycze.

Kolejną niespodzianką jaką przygotowali organizatorzy, są imprezy poprzedzające zawody (before party). W Bielsku-Białej before party odbędzie się 4 lutego na Lodowisku BBOSiR i scenie BCK przy ul. Piastowskiej w parku Słowackiego. Już od godziny 16.00 dzieci za symboliczną złotówkę będą mogły pościgać się na lodzie z Reksiem. W Białce Tatrzańskiej before party odbędzie się 18 marca. Wśród atrakcji znajdą się m.in. bezpłatny instruktaż z narciarstwa zjazdowego na Stoku Bania z Mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim Jakubem Ilewiczem, spotkanie autorskie w Hotelu Bania z panią Heleną Filek-Marszałek oraz czytanie bajek i oglądanie filmów z Reksiem.

Puchar Reksia odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska, Marszałka Województwa Śląskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz pani Heleny Filek-Marszałek, wdowy po twórcy postaci Reksia, założycielki Fundacji Reksia dbającej o spuściznę po Lechosławie Marszałku. Puchar Reksia uświetnia swoją obecnością także słynna podróżniczka Martyna Wojciechowska.

Partnerami przedsięwzięcia są między innymi: Fundacja LOTTO Milion Marzeń, Interrisk, Hyundai Stawowy, Fundacja Grupy Kęty Dzieciom Podbeskidzia, Merkury Express, Reha Forma, Centralny Ośrodek Sportu, Hotel BANIA, Brugi.

Impreza na stałe wpisała się w krajobraz beskidzkich stoków i z roku na rok zdobywa co raz większą rzeszę kibiców i uczestników. Kilku uczestników poprzednich edycji staje w szranki Mistrzostw Polski, zdobywając już pierwsze poważne trofea. Mamy nadzieję, że tak stanie się i w przypadku zawodów odbywających się na tatrzańskich stokach.

Informacje w pigułce:

1. 6 Puchar Reksia po raz pierwszy odbędzie się w dwóch miejscach: Na Stoku Dębowca w Bielsku-Białej i na Stoku Bania w Białce Tatrzańskiej.
  2. Terminy zawodów: 5 luty na Dębowcu w Bielsku-Białej i 19 marca na stoku przy Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej. Start pierwszego zawodnika godzina 10.15.
  3. Najstarsze startujące dzieci to rocznik 2003, dolnej granicy wieku nie przewidujemy. Wszyscy startujący są podzieleni na sześć kategorii wiekowych. Tradycyjnie zawody zostaną rozegrane na dwóch oddzielnych slalomach (łatwiejszym dla młodszych i trudniejszym dla starszych).
  4. Zgłoszenia odbywają się poprzez wypełnienie formularza na stronie www.pucharreksia.pl oraz wpłatę opłaty startowej na konto klubu w wysokości 50 zł. W każdej edycji jest limit 400 uczestników.
  5. Każdy uczestnik ma zagwarantowany pakiet startowy – piękną reksiową torbę, w której znajdzie się  numer startowy, odblask i kubek oraz dyplom, oczywiście z Reksiem. Na stoku zapewnimy również zawodnikom herbatę i drożdżówkę.
  6. Najlepsza szóstka w każdej grupie otrzyma medale i nagrody ufundowane przez naszych Partnerów.
  7. W tegorocznej imprezie głównymi Partnerami są: Fundacja Lotto Milion Marzeń, Fundacja Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia, Interrisk, Tatrzański Bank Spółdzielczy, Prosperplast, Hyundai Stawowy, Wakum, Merkury Express, Hotel Bania, ZIAD, Miasto Bielsko-Biała.
  8. Patronat Honorowy przyjęli: Marszałkowie województw małopolskiego i śląskiego, Prezydent Bielska-Białej, Wójt Gminy Bukowinia Tatrzańska
  9. Partnerami Medialnymi są: Magazyn Traveler, TVP ABC, TVP Katowice, TVP Kraków, Magazyn 2B STYLE, portal bielsko.biala.pl, skionline, Tygodnik Podhalański, Active Family.
  10. Tradycyjnie oprócz zawodów zapraszamy uczestników do zabawy przy muzyce, udziału w konkursach i prezentacji sprzętu. Na stoku będzie obecna pani Helena Filek-Marszałek żona twórcy postaci Reksia oraz wielokrotny Mistrz Polski w narciarstwie Jakub Ilewicz.
  11.  W ramach before party zapraszamy uczestników po odbiór numerów startowych w sobotę 4 lutego na lodowisko przy Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej oraz w Białce Tatrzańskiej 18 marca. Wśród atrakcji znajdą się m.in. bezpłatny instruktaż z narciarstwa zjazdowego na Stoku Bania z Mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim Jakubem Ilewiczem, spotkanie autorskie w Hotelu Bania z panią Heleną Filek-Marszałek oraz czytanie bajek i oglądanie filmów z Reksiem.