5. Miejskie Urodziny Andersa

Muranów, Warszawa
📅 sobota 16.09.2017
Święto Muranowa plakat

Już po raz piąty Muranów będzie obchodzić święto swojej głównej ulicy. W programie Dnia Andersa organizatorzy przewidzieli m. in. spacer z przewodnikiem, liczne konkursy i animacje dla dzieci, gry miejskie, warsztaty ekologiczne, kursy parzenia kawy i warzenia piwa oraz bezpłatną naprawę rowerów. Zwieńczeniem Dnia Andersa będzie taneczna impreza międzypokoleniowa oraz koncert Jimi Ogden and The Discountry zorganizowany przez Dom Kultury Śródmieście.

16 września 2017, sobota, godz. 12.00-21.00

Dzień Andersa służy przede wszystkim zacieśnianiu sąsiedzkich więzi. Fundacje, stowarzyszenia, organizacje, kluby, sklepy, kawiarnie, muzea i księgarnie przybliżają mieszkańcom swoją działalność, a mieszkańcy mają okazję poznać ofertę kulturalną i kulinarną swojego osiedla. Organizatorami Dnia Andersa są Państwomiasto, Stacja Muranów oraz restauracja Przystawki.

Pełny program dostępny na portalu Facebook pod hasłem: 5. Miejskie Urodziny Andersa.

PROGRAM

9:40-13:00 – Koszykówka Kobiet: Memoriał Bohdana Bartosiewicza – SKK Polonia Warszawa
(Stadion Polonii)

10:15-12:00 – Spacer po Muranowie z przewodnikiem – (start w hallu głównym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN)

PASAŻ PRZY ANDERSA (ul. Andersa 25-33)

11:30 – Warsztaty z recyclingu dla dzieci (Księgarnia Radio i Telewizja)

12:00 – Otwarcie wystawy społecznego archiwum zdjęć Muranoteka Stowarzyszenia Stacja Muranów (Państwomiasto)

12:00 – Pokaz pierwszej pomocy (Z Serca Natury)

12:00-16:00 warsztat parzenia piwa „Generał” w stylu American Wheat (Craft Beer Muranów)

12:00-16:00 – Jak się bawiły żydowskie dzieci przed wojną? – organizator: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (pasaż przy Andersa)

13:00 – Warsztat parzenia kawy (Państwomiasto)

14:00 – Pokaz Pierwszej Pomocy (Z Serca Natury)

14:00 – ceremonia parzenia herbaty wykonaniu gości z Chin, pokaz filmu „Herbata i Miłość” (Państwomiasto)

14:00-16:00 – warsztat dla dzieci i dorosłych „Zero waste” – (Kooperatywa Dobrze)

15:00 – Przedsezonowa konferencja prasowa (SKK Polonia Warszawa)

15:00 – spotkanie z rolnikami (Kooperatywa Dobrze)

16:00 – Warsztaty parzenia kawy (Państwomiasto)

16:00 –  Jak zacząć swoją przygodę z kompostowaniem, warsztat (Kooperatywa Dobrze)

17:00 spotkanie z rolnikami (Kooperatywa Dobrze)

OKRĄGLAK (ul.
Andersa 13)

17:30 Koncert Jimi Ogden and The Discountry – organizator Dom Kultury Śródmieście

18:30 Impreza Międzypokoleniowa – organizator Dom Kultury Śródmieście

ATRAKCJE TRWAJĄCE PODCZAS CAŁEJ IMPREZY – 11:00-18:00

Stacja Muranów – Dołącz do muranowskiej rodziny i zacznij tworzyć z nami osiedlowy album fotograficzny. Działający od półtora roku portal Muranoteka.pl to pierwsze na Muranowie społeczne archiwum zdjęć, które współtworzą mieszkańcy oraz warszawskie instytucje i organizacje. Od początku działania archiwum zebrało ok. 600 zdjęć oraz historii. Na stoisku będziesz mógł zeskanować zdjęcie i podzielić się swoją historią z Muranowem w tle. Każde zdjęcie jest ważne, pokaż nam swój Muranów!

Polski Związek Esperantystów PZE Pola Esperanto-Asocio PEA – Esperanto po sąsiedzku – gry i zabawy językowe, pokaz parzenia herbaty w wykonaniu gości z Japonii, pokaz filmu o japońskiej herbacie

SKK Polonia Warszawa – Zajęcia sportowe z koszykarkami Polonii, wystawa: Konspiracyjny Futbol Okupowanej Warszawy

Dom Kultury Śródmieście – Międzypokoleniowa Klubokawiarnia – warszawskie fotozagadki z nagrodami, animacje dla dzieci

Kawiarnia-Księgarnia Radio Telewizja – stoisko z książkami o Muranowie

Wygodny Rower – bezpłatny serwis rowerowy

Greenpeace Polska – zbuduj własny domek dla dzikich zapylaczy

Spółdzielnia Socjalna WOLA – miejskie gry dla dzieci i dorosłych

Otwarte Klatki – Działaj z nami. Dowiedz się co ty możesz zrobić dla zwierząt hodowlanych.
Muranowski krawiec – sprzedaż much i krawatów handmade