5. Mały książkomaniak zaprasza w wakacje!

Dom Kultury 502
📅 poniedziałek 19.06.2017
Mały książkomaniak

13 czerwca 2017 roku 5. Mały książkomaniak zawitał w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Rokicinach. Dzieci mogły uczestniczyć w spotkaniu z pisarką Zuzanną Orlińską, która opowiedziała im o swoich książkach z serii „A to historia”, a także wziąć udział w dwóch warsztatach plastyczno-literackich, które poprowadził ilustrator tej serii Mikołaj Kamler.

Najbliższe spotkanie Ksiażkomaniaków odbędzie się już 19 czerwca o godzinie 10 podczas Maratonu czytania w Domu Kultury „502”.

Na miesiące letnie zaplanowaliśmy cykl spotkań „A to historia! Wakacyjne parkowe czytanie”, które zrealizujemy wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej UMŁ w ramach ich projektu „Zielona Łódź”. Razem z aktorami pojawimy się w przestrzeni łódzkich parków by czytać dzieciom książki z serii historycznej Wydawnictwa Literatura. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Pierwsze czytanie odbędzie się 1 lipca o godzinie 12.30, w parku im. gen. M. Zaruskiego w Łodzi. Pozostałe terminy i godziny spotkań w parkach będą pojawiały się na naszej stronie internetowej oraz na stronie Zielonej Łodzi.

Zainteresowanych udziałem w akcji Klub Małego Książkomniaka, zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na naszej stronie: http://www.malyksiazkomaniak.pl/

„Mały książkomaniak” 2017 jest współfinansowany przez Miasto Łódź oraz Veolię.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęli:

Czy i jak motywować dzieci

Radio Łódź, Czas Dzieci, Miasto Dzieci, Dziennik Łódzki i Plaster Łódzki

Partnerzy: Wydawnictwo Literatura, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi