4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2017

Gdańsk, al. Grunwaldzka 195/197
📅 sobota 23.09.2017 do niedziela 01.10.2017
4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2017

O tytuł najlepszego filmu 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci oraz statuetkę Kwiatu Paproci zawalczy osiem produkcji dla młodych widzów (w wieku 4-12 lat), które powstały w ciągu ostatnich dwóch lat m.in. w Niemczech, Danii, Holandii i we Włoszech. Pięć z nich to propozycje zupełnie nowe, które widzowie Kina Dzieci będą mogli obejrzeć jako pierwsi. A każdy z konkursowych filmów to zaproszenie do przygody, opowiadania o emocjach znanych dzieciom i wspólnego spędzania czasu.

Jakie filmy staną w szranki o statuetkę Kwiatu Paproci?

W programie znalazły się: „Superagentka”, duńska animacja o dziewczynce, która marzy o byciu detektywem,  „Zimowe przygody Jill i Joy”, czyli kolejna część perypetii bohaterek znanych z poprzednich edycji Kina Dzieci, dla starszaków „Storm. Opowieść o odwadze” – produkcja kostiumowa z zapierającymi dech w piersiach panoramami renesansowego miasta, po której zwykła umiejętność czytania będzie wydawała się supermocą, oraz „Blanka”, film, w którym wychowana na ulicach Manili bohaterka stara się stworzyć dla siebie namiastkę domu.

Tytułowa bohaterka „Przygody Nelly” wplącze się w kryminalną intrygę i przemierzając bezdroża z pomagającym jej czternastoletnim Tibi, pozna Rumunię pełną kolorów i wrażliwych, pomocnych ludzi. Z kolei Villads, bohater filmu „Villads z Valby”, 6-latek o nieposkromionej wyobraźni, stanie przed nowym wyzwaniem – początkiem szkoły.

Do tego dwie pełne kolorów europejskie animacje, norweski film „Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem” o lekkomyślnym Lousie Sroce, który stawia na szali dom przyjaciela, by wziąć udział w wyścigu, oraz niemiecka produkcja „Opowieści świnki” o przygodach trójki zwierząt z wioski Mullewapp.

Więcej informacji na stronie Klubu Żak