Wydarzenia Książki dla dzieci i rodziców Przygotuj swoje dziecko do nauki w klasie pierwszej

Przygotuj swoje dziecko do nauki w klasie pierwszej

12. lipca 2013 r. piątek - 5. sierpnia 2013 r. poniedziałek

Przygotuj swoje dziecko do nauki w klasie pierwszej - praktyczne ćwiczenia Skrzata.

Kaligrafia Skrzata
Autor: Danuta Klimkiewicz
Kategoria wiekowa: 6-8

Zaproponowane ćwiczenia polegające na pisaniu po śladzie, odwzorowywaniu, przepisywaniu i samodzielnym pisaniu ułatwiają opanowanie właściwego kształtu małych i wielkich liter, proporcji, utrwalenie ich i łączenie w wyrazy.

Kaligrafia usprawnia koordynację wzrokowo-ruchową, wyobraźnię, doskonali pamięć i koncentrację uwagi. Ćwiczenia pięknego pisania uczą dokładności, precyzji, dbania o szczegóły, cierpliwości i staranności. Piękne pismo osiągnięte poprzez zaangażowanie i systematyczną pracę daje wiele satysfakcji osobie piszącej. Ważne jest, by dziecko uzupełniało ćwiczenia bez przymusu, we własnym tempie, w dowolnej kolejności i bez pośpiechu.

Zadania matematyczne Skrzata
Autor: Danuta Klimkiewicz
Kategoria wiekowa: 7-9

"Zadania matematyczne Skrzata" to zbiór ćwiczeń opracowany zgodnie z aktualną podstawą programową przez znaną i cenioną autorkę książek edukacyjnych - Danutę Klimkiewicz.
Na każdej stronie znajdują się zadania tekstowe o różnym stopniu trudności. Bogata grafika i dodatek w postaci kolorowych naklejek ułatwią dzieciom znalezienie rozwiązania, ułożenie pytania do treści i udzielenie poprawnej odpowiedzi, dzięki czemu nauka matematyki będzie zarówno efektywna, jak i przyjemna.

Elementarz Skrzata - matematyka
Autorzy: Danuta Klimkiewicz, Maria Kwiecień
Kategoria wiekowa: 6-9

"Elementarz Skrzata - matematyka" został napisany przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, które wykorzystały swoje wieloletnie doświadczenie, aby stworzyć serię książek przeznaczonych dla dzieci rozpoczynających przygodę ze szkołą.
Rozwiązując zadania w "Elementarzu", dziecko ćwiczy: zapis cyfr, dodawanie i odejmowanie oraz poznaje nominały monet i banknotów. Naukę umilają barwne naklejki i rysunki do kolorowania.

Elementarz Skrzata - język polski
Autorzy: Danuta Klimkiewicz,Maria Kwiecień
Kategoria wiekowa: 6+

"Elementarz Skrzata - język polski" to książka, która zawiera zestaw ćwiczeń pomagających przygotować przyszłych uczniów do nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Pracując z „Elementarzem", dziecko może połączyć naukę pisania i czytania z ciekawą zabawą. Ćwiczenia rozwijają spostrzegawczość, kreatywność i koordynację wzrokowo-ruchową. Książka jest wynikiem pracy doświadczonych pedagogów nauczania początkowego, którzy dostosowali ćwiczenia do zainteresowań i możliwości dzieci, dzięki czemu stanowi ona przydatne rodzicom i nauczycielom narzędzie w pracy dydaktycznej.

Księgarnia Wydawnictwo Skrzat Stanisław Porębski

• Adres redakcji:ED