egmont_belka_080216

Lulek.tv - królestwo zabaw online, jakiego jeszcze nie było!


3. marca 2011 r. czwartek - 15. marca 2011 r. wtorek


Baśniowa Lulandia zmieniła adres na Lulek.tv. O przeprowadzce zdecydowały nie tylko mieszkające tam krasnoludki, ale setki tysięcy dzieci, które swoimi częstymi odwiedzinami potwierdziły sympatię do Lulka i Rózi.


Pod adresem www.lulek.tv przenosimy się do kolorowej Lulandii, baśniowego królestwa online pełnego zabaw i gier o charakterze edukacyjnym.

Gospodarzami serwisu są Lulek i królewna Rózia - sympatyczne postacie zachęcające do zabawy oraz nauki. Grafika nawiązuje do tradycyjnych bajkowych ilustracji, a fabuła do świata baśni, w którym mieszkają krasoludki, smoki, rycerze i królewny. Oryginalne zabawy nawiazują do fascynacji dzieci światem dorosłych. Można tu ogolić tatę Lulka, pomalować mamę, pomóc dziadkowi w sianokosach, upiec ciasteczka, czy uczyć się literek strzelając do tarczy. Projektanci serwisu postawili na przejrzystość i funkcjonalność, zabawy posegregowane są w katalogach, a czas zabawy dziecka w krainie zlicza bajkowy stoper.

Charakterystyczną cechą Lulek.tv jest jego familijny charakter. Całość sprawia wrażenie spontanicznej, rodzinnej zabawy. Współczesne bajki telewizyjne, gry i zabawki, mają charakter zamknięty, wypełniają dziecięcą wyobraźnię po brzegi, często mają na celu zastąpić rodzica. Nie zapominajmy, że w każdym pokoju kilkulatka można znaleźć "Lulandię", wystarczy otworzyć drzwi i do niej zajrzeć. Mamy nadzieję, że dzięki klimatowi, jaki panuje w krainie Lulka i Rózi, zachęcimy rodziców do wspólnych, kreatywnych zabaw poza komputerem. - tłumaczą twórcy projektu. Misją portalu jest również edukowanie na poziomie wychowania przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego. W serwisie znaleźć można zadania przygotowujace do nauki czytania oraz liczenia, zaznajamiające z dniami tygodnia, godzinami na zegarze, porami roku, czy utrwalajace pisownię trudnych ortograficznie słów. Gry będą regularnie dodawane, a dla gości Lulandii wciąż przygotowywane sa nowe atrakcje.
Zapraszamy serdecznie!
www.lulek.tv


 

 
zostaw komentarz
Twoje imię lub nick
CAPTCHA Image Przeładuj
Przepisz kod z obrazka
Twój komentarz Wyślij komentarz
komentarze
Tomek
2011-03-06 22:55:57
Bardzo fajne zabawy edukacyjne. Dobrze, że są takie propozycje dla dzieci w internecie.

Kazik
2011-03-10 22:31:14
Super zabawy połączone z edukacją. Mój trzylatek dzieki takim zabawom poznaje świat. No i ten zegar odmierzający czas dziecka przy komputerze. Twórcy portalu naprawdę się postarali.

Katarzyna
2014-09-29 14:04:01
Troszkę się tam pozmieniało od tego 2011 roku do teraz, ale zdecydowanie na plus! Moja Karolinka jest zachwycona, uwielbia krainę LAS.

MIASTO DZIECI - WYDARZENIA I IMPREZY DLA DZIECI
Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Co to jest miasto dzieci? Miastodzieci.pl to serwis dla rodziców tworzony przez rodziców.To miejsce dla szukających informacji na temat możliwości aktywnego spędzania czasu z dziećmi, zajęć pozalekcyjnych, gier i zabaw oraz informacji kulturalnych dla dzieci z całej Polski. Bogaty zbiór codziennie aktualizowanych danych sprawia, że portal jest wartościowym i unikalnym źródłem informacji. nasze patronaty: więcej
W każdy czwartek wysyłamy najświeższe wiadomości
o imprezach dla dzieci, pomysłach na zabawy i konkursach
z atrakcyjnymi nagrodami. Wśród czytelników losujemy bezpłatne zaproszenia! Zapisz się - to nic nie kosztuje!
wybierz region: 
wpisz email:
akceptuję politykę prywatności
zobacz, jak wygląda newsletter

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

zapisz się na newsletter


NA KAŻDĄ OKAZJĘ...