Językowe łamigłówki

12. stycznia 2011 r. środa - 10. lutego 2011 r. czwartek

Książka "Językowe łamigłówki" przeznaczona jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Jej zadaniem jest poznanie i utrwalenie przez uczniów klas I-III podstawowych zasad pisowni i gramatyki polskiej. Wierszowane "zapamiętywanki" mają na celu łatwe przyswojenie sobie przez dziecko zasad ortograficznych, a zamieszczone po nich ćwiczenia i dyktanda w formie krótkich wierszyków służą ich utrwaleniu. W książce zamieszczono również krzyżówki i rozsypanki wyrazowe, które uczą, bawiąc.

Pozycja "Językowe łamigłówki" służy nie tylko w nauczaniu języka polskiego. Wiele ćwiczeń odwołuje się do innych dziedzin wiedzy: do plastyki, muzyki, a nawet matematyki. Uczy też spostrzegawczości i wyrabia predyspozycje manualne.

Pracując z tą książką zarówno nauczyciele jak i rodzice mogą pomagać dziecku w jego trudniej podróży przez zawiłości naszej ortografii i gramatyki.
Językowe łamigłówki
Autor: Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
ISBN: 978-83-7587-475-4
Dane techniczne: Wydanie I, Kraków 2011, Format A4, Objętość 70 stron, Oprawa miękka, klejona, folia matowa