Dynastia Miziołków

10. kwietnia 2010 r. sobota - 8. maja 2010 r. sobota

Perypetie znanej i lubianej rodziny Miziołków nareszcie w wersji audio. "Dynastia Miziołków" to barwna, urocza, zabawna opowieść o perypetiach Miziołka, Mamiszona, Papiszona, Kaszydła i Małego Potwora czyli całej dynastii Mizołków.

To pamiętnik chłopca, nazywanego przez mamę pieszczotliwie Miziołkiem, który - tak jak wszyscy jego rówieśnicy – przeżywa konflikty z rodzicami i rodzeństwem, przyjaźnie z kolegami, pierwszą miłość. Miziołek jest bystry i ma zdrowy dystans do samego siebie i świata dlatego potrafi ocenić swoje kłopoty i opisać je z godnym pozazdroszczenia humorem.

Fragmenty „Dynastii Miziołków” weszły do podręczników, m.in. wydanych przez WSiP oraz PWN. Powstała także wersja dla niewidomych, napisana alfabetem Braille`a.
Stanowczo odmówiłem pójścia do szkoły. Wszystko przez mamę. Akurat przyszedł Kuczmierowski, żeby pożyczyć wentyl do roweru, kiedy do pokoju wkroczyła mama i nazwała mnie Miziołkiem. Powiedziała ni mniej, ni więcej, tylko: „MIZIOŁKU, nie zapomnij, że masz dzisiaj angielski...”. Kuczmierowski mało się nie udusił ze śmiechu, zaczął chrząkać, zabrał wentyl i wybiegł bez pożegnania.

O AUTORCE
Joanna Olech - z wykształcenia grafik, autorka i ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży. Pisze artykuły o literaturze dziecięcej w Tygodniku Powszechnym, Rzeczpospolitej i Gazecie Wyborczej. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych – Polskiej Sekcji IBBY.
nagrody i wyróżnienia
1995 – Dynastia Miziołków – nagroda literacka im. Kornela Makuszyńskiego
1996 - Dynastia Miziołków - Dziecięcy Bestseller Roku
2005 - Czerwony Kapturek z serii "Niebaśnie" - Najpiękniejsze książki roku 2005, wyróżnienie; konkurs polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2005, honorowe wyróżnienie
2006 - Różowy prosiaczek - konkurs polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2006, wyróżnienie za ilustracje (autorem książki jest Marcin Brykczyński)

O LEKTORZE
Artur Barciś - polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, także reżyser. Występuje na estradzie i jest częstym gościem programów telewizyjnych. Bierze udział w najnowszej, jedenastej edycji „Tańca z gwiazdami”.
Najbardziej znane kreacje aktorskie: „Krótki film o zabijaniu“, „Dekalog“, „Europa, Europa“, „Rozmowy kontrolowane“.

Posłuchaj fragmentu:

Dynastia Miziołków