Wydarzenia Konkursy dla dzieci Konkurs plastyczny - Miasto Przyszłości

Konkurs plastyczny - Miasto Przyszłości

24. lutego 2010 r. środa - 31. marca 2010 r. środa

Ruszył ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci, w którym nagrodą główną jest wyjazd do Szanghaju na EXPO 2010.

EXPO 2010 w Szanghaju to największa Wystawa Światowa w historii, na której wystąpi prawie 200 krajów z całego świata. Polska zaprezentuje się pod hasłem „People create the city” – „Ludzie tworzą miasto”, które doskonale wpisuje się w założenia długofalowej strategii wizji Szczecin Floating Garden. Szczecin zwraca się w stronę wody i ekologii i zamierza połączyć ze sobą zalety metropolii
i miejsca wygodnego do życia. Floating Garden – pływający ogród – to komunikat, który Szczecin wysyła w świat. Mówi on o otwartości miasta, jego transgraniczności i wizjonerstwie, podkreśla jego wielokulturowość i wielojęzyczność.

Konkurs plastyczny „Miasto Przyszłości”

W ramach EXPO 2010 Szczecin przygotował konkurs plastyczny pt. „Miasto przyszłości” , który odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Szczecin. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 8-12 lat z całej Polski i z Szanghaju, których zadaniem będzie przygotowanie pracy w formacie A4
w dowolnej technice plastycznej (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, itp.) przedstawiającej ich osobistą wizję przyszłych miast.

Dzięki swoim pracom, dzieci z dwóch różnych części świata będą mogły nie tylko zaprezentować swój talent i pomysły, ale także zbudować szczególny rodzaj komunikacji. Mimo odmiennych języków, młodych ludzi połączą śmiałe wizje przyszłości.

Gotową pracę należy przesłać do 31 marca 2010 r. na adres: Międzynarodowe Targi Szczecińskie Sp. z o.o., Struga 6-8, 70-777 Szczecin (z dopiskiem: „Konkurs – Miasto Przyszłości”). Prace umieszczone zostaną na stronie internetowej poświęconej konkursowi:

www.szczecin.eu/zainspiruj_przyszlosc .

Prace oceniać będzie jury, w skład którego wchodzą profesjonaliści w zakresie malarstwa, sztuki, kultury i promocji, m.in. Wojciecha Siudmaka i Sławomira Majmana. Swoje głosy oddawać będą mogli również internauci.

W konkursie wyłonionych zostanie trzech laureatów: z Polski, z Szanghaju oraz autor pracy wyróżnionej przez internautów. Nagrodami w konkursie są:

- w kategorii„Praca z Polski”: wyjazd do Szanghaju na światową wystawę EXPO 2010 (dla autora pracy wraz z jednym opiekunem w terminie 19 – 26.05.2010) oraz laptop o wartości minimum 2000 zł. Organizator opłaci koszty przelotu, pobytu (wyżywienie, hotel) oraz koszt wiz.
- w kategorii „Praca z Szanghaju”: przyjazd do Polski (dla autora pracy wraz z jednym opiekunem) oraz laptop o wartości minimum 2000 zł. Organizator opłaci koszty przelotu, pobytu (wyżywienie, hotel) oraz koszt wiz.

- wyróżnienie internautów: laptop o wartości minimum 2000 zł.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w Szczecinie w kwietniu br. Nagrody wręczą przedstawiciele władz Polski oraz Komisarz Polskiej Sekcji Expo Stanisław Majman, który jest również kuratorem konkursu, w dniu 22 maja podczas Dnia Polskiego w Pawilonie Polskim w Szanghaju.

Regulamin oraz wszystkie informacje dotyczące konkursu plastycznego „Miasto przyszłości” dostępne są na stronie: www.szczecin.eu/zainspiruj_przyszlosc

Biuro Promocji i Informacji
UM Szczecin