egmont_belka_080216
powrót
Wydarzenia Konkursy dla dzieci Konkurs plastyczny - Miasto Przyszłości

Konkurs plastyczny - Miasto Przyszłości


24. lutego 2010 r. środa - 31. marca 2010 r. środa


Ruszył ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci, w którym nagrodą główną jest wyjazd do Szanghaju na EXPO 2010.

EXPO 2010 w Szanghaju to największa Wystawa Światowa w historii, na której wystąpi prawie 200 krajów z całego świata. Polska zaprezentuje się pod hasłem „People create the city” – „Ludzie tworzą miasto”, które doskonale wpisuje się w założenia długofalowej strategii wizji Szczecin Floating Garden. Szczecin zwraca się w stronę wody i ekologii i zamierza połączyć ze sobą zalety metropolii
i miejsca wygodnego do życia. Floating Garden – pływający ogród – to komunikat, który Szczecin wysyła w świat. Mówi on o otwartości miasta, jego transgraniczności i wizjonerstwie, podkreśla jego wielokulturowość i wielojęzyczność.

 

Konkurs plastyczny „Miasto Przyszłości”

W ramach EXPO 2010 Szczecin przygotował konkurs plastyczny pt. „Miasto przyszłości” , który odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Szczecin. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 8-12 lat z całej Polski i z Szanghaju, których zadaniem będzie przygotowanie pracy w formacie A4
w dowolnej technice plastycznej (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, itp.) przedstawiającej ich osobistą wizję przyszłych miast.

 

Dzięki swoim pracom, dzieci z dwóch różnych części świata będą mogły nie tylko zaprezentować swój talent i pomysły, ale także zbudować szczególny rodzaj komunikacji. Mimo odmiennych języków, młodych ludzi połączą śmiałe wizje przyszłości.

 

Gotową pracę należy przesłać do 31 marca 2010 r. na adres: Międzynarodowe Targi Szczecińskie Sp. z o.o., Struga 6-8, 70-777 Szczecin (z dopiskiem: „Konkurs – Miasto Przyszłości”). Prace umieszczone zostaną na stronie internetowej poświęconej konkursowi:

www.szczecin.eu/zainspiruj_przyszlosc .

 

Prace oceniać będzie jury, w skład którego wchodzą profesjonaliści w zakresie malarstwa, sztuki, kultury i promocji, m.in. Wojciecha Siudmaka i Sławomira Majmana. Swoje głosy oddawać będą mogli również internauci.

 

W konkursie wyłonionych zostanie trzech laureatów: z Polski, z Szanghaju oraz autor pracy wyróżnionej przez internautów. Nagrodami w konkursie są:

- w kategorii„Praca z Polski”: wyjazd do Szanghaju na światową wystawę EXPO 2010 (dla autora pracy wraz z jednym opiekunem w terminie 19 – 26.05.2010) oraz laptop o wartości minimum 2000 zł. Organizator opłaci koszty przelotu, pobytu (wyżywienie, hotel) oraz koszt wiz.
- w kategorii „Praca z Szanghaju”: przyjazd do Polski (dla autora pracy wraz z jednym opiekunem) oraz laptop o wartości minimum 2000 zł. Organizator opłaci koszty przelotu, pobytu (wyżywienie, hotel) oraz koszt wiz.

- wyróżnienie internautów: laptop o wartości minimum 2000 zł.

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w Szczecinie w kwietniu br. Nagrody wręczą przedstawiciele władz Polski oraz Komisarz Polskiej Sekcji Expo Stanisław Majman, który jest również kuratorem konkursu, w dniu 22 maja podczas Dnia Polskiego w Pawilonie Polskim w Szanghaju.

 

Regulamin oraz wszystkie informacje dotyczące konkursu plastycznego „Miasto przyszłości” dostępne są na stronie: www.szczecin.eu/zainspiruj_przyszlosc

 

 

Biuro Promocji i Informacji
UM Szczecin

 
zostaw komentarz
Twoje imię lub nick
CAPTCHA Image Przeładuj
Przepisz kod z obrazka
Twój komentarz Wyślij komentarz
komentarze
Brak komentarzy
MIASTO DZIECI - WYDARZENIA I IMPREZY DLA DZIECI
Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Co to jest miasto dzieci? Miastodzieci.pl to serwis dla rodziców tworzony przez rodziców.To miejsce dla szukających informacji na temat możliwości aktywnego spędzania czasu z dziećmi, zajęć pozalekcyjnych, gier i zabaw oraz informacji kulturalnych dla dzieci z całej Polski. Bogaty zbiór codziennie aktualizowanych danych sprawia, że portal jest wartościowym i unikalnym źródłem informacji. nasze patronaty: więcej
W każdy czwartek wysyłamy najświeższe wiadomości
o imprezach dla dzieci, pomysłach na zabawy i konkursach
z atrakcyjnymi nagrodami. Wśród czytelników losujemy bezpłatne zaproszenia! Zapisz się - to nic nie kosztuje!
wybierz region: 
wpisz email:
akceptuję politykę prywatności
zobacz, jak wygląda newsletter

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

zapisz się na newsletter


NA KAŻDĄ OKAZJĘ...