powrót
Wydarzenia Spektakle dla dzieci Rusza sprzedaż biletów High School Musical on Stage!

Rusza sprzedaż biletów High School Musical on Stage!


11. czerwca 2009 r. czwartek


Od 10 czerwca można już kupować bilety na polską wersję High School Musical on Stage w Gliwickim Teatrze Muzycznym! Po zeszłorocznych castingach polska teatralna ekipa High School Musical jest już gotowa do pracy.

W lipcu rozpoczną się pierwsze warsztaty dla aktorów, przez cały sierpień będą trwały próby, a 19 września - PREMIERA!

Przypomnijmy, że gliwicka realizacja będzie pierwszą polską inscenizacją „HSM" - musicalu, który podbił serca młodzieży na całym świecie. Po gigantycznym hicie, jakim była jego telewizyjna wersja, spektakl święcił triumfy na wielu scenach Europy, m.in. w Londynie i w Sztokholmie. W Polsce w ubiegłym roku w castingach organizowanych w największych miastach kraju wzięło ponad tysiąc osób.

Polską wersję „HSM" wyreżyseruje w Gliwicach Tomasz Dutkiewicz, dyrektor warszawskiego Teatru Komedia. Kierownictwo muzyczne objęła Ewa Zug, a choreografię przygotuje Sylwia Adamowicz. Przedstawienie będzie grane w całości w języku polskim. Teatralny spektakl jest wierną adaptacją filmu - pojawiają się w nim wszystkie największe przeboje pierwowzoru - uzupełnioną o dodatkowe muzyczne numery i dostosowaną do wymogów sceny.

Sam „HSM" opowiada historię Troya i Gabrieli, którzy pokonują uprzedzenia swoje i innych, przekonując się, że teatr - i musical - to coś więcej niż tylko rozrywka dla snobów. Od trzech lat film okupuje ekrany telewizorów oraz przyciąga rzesze z każdym kolejnym sequelem coraz bardziej rozentuzjazmowanych fanów. To opowieść dla licealistów o licealistach: o ich problemach, fascynacjach, o przeżywanej przez nich miłości, o pierwszych - i najsilniejszych - przyjaźniach. Aktorzy biorący udział w filmowej wersji High School Musical (wyprodukowanej przez wytwórnię Walta Disneya) to dziś wielkie gwiazdy. Muzyka - takie przeboje jak Start of Something New, What I′ve Been Looking For, Breaking Free, Bob to the Top i inne - szturmem zdobyła szczyty światowych list i przez wiele tygodni nie dopuszczała tam żadnych konkurentów. Dziś to znacznie więcej niż filmowy musical - to całe popkulturowe zjawisko, skupiające wokół siebie miliony fanów w Polsce i na całym świecie.

 

 

 

Gliwicki Teatr Muzyczny

Adres:

  • ul. Nowy Świat 55/57
  • 44-100 Gliwice

Kontakt:

 
 
zostaw komentarz
Twoje imię lub nick
CAPTCHA Image Przeładuj
Przepisz kod z obrazka
Twój komentarz Wyślij komentarz
komentarze
Brak komentarzy
W każdy czwartek wysyłamy najświeższe wiadomości
o imprezach dla dzieci, pomysłach na zabawy i konkursach
z atrakcyjnymi nagrodami. Wśród czytelników losujemy bezpłatne zaproszenia! Zapisz się - to nic nie kosztuje!
wybierz region: 
wpisz email:
akceptuję politykę prywatności
zobacz, jak wygląda newsletter

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

zapisz się na newsletter


NA KAŻDĄ OKAZJĘ...




BUT_0512_300x250
Zakupy
dodaj produkt
Wyprzedaż i inne promocje! Zobacz ubranka Endo
Trzeci T-shirt za złotówkę! Który wybierzesz?
Złota rybka dla Twojego dziecka! Zobacz!
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
PORADY PSYCHOLOGA
Masz problem z dzieckiem?
Psycholog Wojciech Eichelberger
odpowiada na łamach Miasta Dzieci.
zadaj pytanie
Gie�da mamy
REZERWACJA Zegarek damski Fajny, czytelny zegarek damski. Bateria do wymiany. Stan bdb.
Pajacyk z misiami. Błękitny pajacyk z aplikacją misiaków.Przez całość rozpinany na zatrzaski.
 
sieciaki
RSS RSS wydarzenia Warszawa , RSS RSS konkursy Warszawa , RSS RSS polecamy