egmont_belka_080216

Magazyn CBeebies w Polsce!


8. kwietnia 2009 r. środa - 30. kwietnia 2009 r. czwartek


Wyzwania dla małych bystrzaków - magazyn CBeebies w Polsce! Nowy tytuł Egmontu już w sprzedaży. Egmont Polska wprowadza na rynek Magazynu CBeebies - miesięcznik dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Tytuł wydawany na licencji BBC zdążyli pokochać najmłodsi czytelnicy w wielu krajach. Magazyn wyróżnia się ogromną interaktywnością i pomysłowością w angażowaniu dzieci w zabawę. W pierwszym numerze można znaleźć ponad 50 pomysłów inspirujących rodziców i ich pociechy do wspólnych zabaw.

Czasopismo przedstawia świat przyjaznych bohaterów uwielbianych przez maluchy. Są to postaci z najpopularniejszych programów nadawanych aktualnie na polskim kanale BBC CBeebies, takich jak Dobranocny Ogród, Teletubisie, Bracia Koala Smyki, Charlie i Lola, Fimbles, Roly Mo.

W każdym wydaniu znajdują się różnorodne ćwiczenia stymulujące rozwój wyobraźni, rozwój emocjonalny, zdolności matematyczne, komunikacyjne i manualne. Rodzicom poszukującym skutecznych metod motywowania i nagradzania dzieci szczególnie spodoba się tygodniowy plan wyzwań dla dzielnego bystrzaka, czyli Tablica wyczynów smyka zawodnika. Jest to świetna zabawa polegająca na wybieraniu naklejek – zadań – i przyklejaniu ich na tablicę. Po wykonaniu każdego z nich dzieci otrzymują nagrody – a to dla nich prawdziwa frajda. W każdym numerze znajduje się zupełnie inna tablica, dzięki czemu w tej zabawie nie ma miejsca na nudę. Ponad to na każdej stronie znajduje się tzw. Kącik dorosłych, przeznaczony dla rodziców, w którym prezentowane są propozycje dodatkowych zabaw i sposoby poszerzania wiedzy dziecka na dany temat. Dzieci lubią, kiedy stawia się przed nimi zadania, a jeszcze bardziej lubią nagrody. Zachętą do ich zdobywania jest rubryka Bystra główka.
Do spędzania czasu przy miesięczniku zaprasza Aneta Piotrowska – prezenterka polskiej wersji kanału BBC, która wspiera komunikację na łamach pisma.

Dodatkowo w każdym numerze Magazynu CBeebies zamieszczony jest konkurs plastyczny i zdjęcia jubilatów – dzieci, które właśnie obchodziły lub będą obchodzić urodziny. Do czasopisma dołączana jest zabawka i naklejki. W pierwszym numerze czytelnicy znajdą planszę - tablicę wyczynów smyka-zawodnika do wypełnienia naklejkami dodanymi do magazynu.

Wprowadzeniu pisma towarzyszy kampania telewizyjna i internetowa oraz reklama w pismach własnych Egmontu. Planowaniem mediów zajął się dom mediowy MPG, kreację przygotowała agencja DSK. Dodatkowym działaniem poprzedzającym launch pisma była nietypowa kampania PR-owa – do przedstawicieli mediów branżowych zostały rozesłane mini puzzle, które w swej szacie graficznej nasuwały skojarzenia z identyfikacją wizualną licencjodawcy. Działanie miało na celu zaintrygowanie
i wzbudzenie zainteresowania mediów nowym tytułem. Egmont uruchomił także stronę internetową:
http://egmont.pl/sibibis/
.

Tytuł CBeebies
Częstotliwość miesięcznik
Objętość 24
Format 215x290 mm
Cena 7,50 PLN
Nakład 50 000
Launch 4.04.2009 r.
Grupa docelowa dzieci w wieku 3-6 lat
Ilość str. reklamowych 2 (II i IV okładka)
Licencjodawca BBC Worldwide
Kreacja pisma BBC Magazines
TV CBeebies
Redaktor prowadzący Katarzyna Susfał


Kanał BBC CBeebies
CBeebies to kanał dla dzieci w wieku przedszkolnym dostępny Polsce od 2 grudnia 2007 na platformie Cyfrowego Polsatu. Jego ramówka składa się z edukacyjnych
i interaktywnych serii. W Wielkiej Brytanii CBeebies będący czołowym kanałem dla dzieci, oferuje swoim małym widzom zarówno programy nowe, jak i te, które stały się już klasykami. Do najbardziej popularnych należą: Teletubisie, Dobranocny Ogród, Numberjacks, Charcie and Lola, Smyki, Fimbles, Lazy Town, Balamory. Międzynarodowa wersja kanału nie pokazuje reklam. Programy na kanale można oglądać w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

 

Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o. o.

Adres:

  • ul. Dzielna 60
  • 01-029 Warszawa

Kontakt:

logo
 
zostaw komentarz
Twoje imię lub nick
CAPTCHA Image Przeładuj
Przepisz kod z obrazka
Twój komentarz Wyślij komentarz
komentarze
Brak komentarzy
MIASTO DZIECI - WYDARZENIA I IMPREZY DLA DZIECI
Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Co to jest miasto dzieci? Miastodzieci.pl to serwis dla rodziców tworzony przez rodziców.To miejsce dla szukających informacji na temat możliwości aktywnego spędzania czasu z dziećmi, zajęć pozalekcyjnych, gier i zabaw oraz informacji kulturalnych dla dzieci z całej Polski. Bogaty zbiór codziennie aktualizowanych danych sprawia, że portal jest wartościowym i unikalnym źródłem informacji. nasze patronaty: więcej
W każdy czwartek wysyłamy najświeższe wiadomości
o imprezach dla dzieci, pomysłach na zabawy i konkursach
z atrakcyjnymi nagrodami. Wśród czytelników losujemy bezpłatne zaproszenia! Zapisz się - to nic nie kosztuje!
wybierz region: 
wpisz email:
akceptuję politykę prywatności
zobacz, jak wygląda newsletter

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

zapisz się na newsletter


NA KAŻDĄ OKAZJĘ...