egmont_belka_080216

Namalować bezpieczeństwo


28. października 2008 r. wtorek - 1. marca 2009 r. niedziela


Szkoły podstawowe z całej Polski mogą wziąć udział w rozpoczynającym się właśnie edukacyjnym konkursie plastycznym "Bezpieczeństwo dla Wszystkich", w którym główną nagrodą jest wycieczka do Francji oraz udział w ogólnopolskiej billboardowej kampanii reklamowej.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu plakatu ilustrującego hasło przewodnie „Bezpieczna droga do szkoły". Uczestnicy konkursu mają pełną dowolność wyboru techniki plastycznej - mogą być to kolaże, wyklejanki lub też prace malarskie. Autorzy siedmiu najlepszych plakatów będą rywalizować o nagrodę główną podczas Finału konkursu w Warszawie. Zwycięska klasa stanie się reprezentantem naszego kraju na międzynarodowym Finale we Francji, a plakat jej autorstwa zawiśnie na billboardach Clear Channel, patrona programu, w całej Polsce. Organizatorem konkursu jest firma Renault Polska.

Aby zgłosić się do konkursu, wystarczy odwiedzić stronę internetową http://bezpieczenstwo.renault.pl pobrać formularz zgłoszeniowy i zapoznać się z „Pakietem konkursowym", który zawiera cenne wskazówki na temat przygotowania pracy konkursowej (szkoły, które zgłoszą się jako pierwsze otrzymają „Pakiet konkursowy" w wersji wydrukowanej). Termin nadsyłania prac upływa 1 marca 2009. Prace ocenia jury ekspertów, w którego skład wchodzą przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Policji oraz Instytutu Transportu Samochodowego a także doradcy metodyczni i przedstawiciele Renault Polska oraz patronów medialnych.

Konkurs plastyczny jest częścią programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo dla Wszystkich" i podobnie jak program, jest organizowany od 8 lat. Konkurs plastyczny służy nie tylko zabawie, ale i edukacji. Uczniowie, przygotowując prace, dzielą się swoimi doświadczeniami na drodze, analizują zagrożenia, poznają zasady i wyciągają wnioski. Konkurs jest też okazją dla nauczycieli do przeprowadzenia ciekawych lekcji wychowawczych, których zarys znajduje się w naszym „Pakiecie konkursowym" - mówi Agata Szczech, Dyrektor PR Renault Polska.

Udział w konkursie wyzwala także inicjatywę i obywatelską postawę. Zwycięzcy ubiegłorocznej edycji konkursu - uczniowie IV klasy Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzypnem - przeprowadzili akcję promującą zasady bezpiecznego poruszania się po drogach pod kierunkiem swojej wychowawczyni mgr Moniki Peciak. Akcja objęła swoim zasięgiem kilka miejscowości na Podhalu i składała się z dwóch części: pierwsza z nich polegała na rozwieszeniu plakatów, jakie finaliści otrzymali od Renault Polska na zakończenie konkursu (plakaty prezentowały zwycięską pracę konkursową); w ramach drugiej części organizowane były wizyty w szkołach, podczas których uczniowie wraz z nauczycielami i Policją promowali program „Bezpieczna droga do szkoły". Uczniowie odwiedzili też samorządowców i wzięli udział w sesji Rady Gminy Szaflary, podczas której podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa na drodze. W efekcie samorządowcy wyrazili wolę działania na rzecz poprawy infrastruktury - w Skrzypnem zostanie wybudowany chodnik, zostaną ułożone progi spowalniające, zostanie oznaczone przejście dla pieszych.


Program edukacyjny „Bezpieczeństwo dla Wszystkich", którego elementem jest konkurs plastyczny, to jedna z największych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach w Polsce i w Europie. Program jest realizowany po raz dziewiąty w 20 krajach i do tej pory wzięło w nim udział prawie 10 milionów dzieci, w tym 642 000 w Polsce.

Woosh - maskotka akcji

 
zostaw komentarz
Twoje imię lub nick
CAPTCHA Image Przeładuj
Przepisz kod z obrazka
Twój komentarz Wyślij komentarz
komentarze
Brak komentarzy
MIASTO DZIECI - WYDARZENIA I IMPREZY DLA DZIECI
Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Co to jest miasto dzieci? Miastodzieci.pl to serwis dla rodziców tworzony przez rodziców.To miejsce dla szukających informacji na temat możliwości aktywnego spędzania czasu z dziećmi, zajęć pozalekcyjnych, gier i zabaw oraz informacji kulturalnych dla dzieci z całej Polski. Bogaty zbiór codziennie aktualizowanych danych sprawia, że portal jest wartościowym i unikalnym źródłem informacji. nasze patronaty: więcej
W każdy czwartek wysyłamy najświeższe wiadomości
o imprezach dla dzieci, pomysłach na zabawy i konkursach
z atrakcyjnymi nagrodami. Wśród czytelników losujemy bezpłatne zaproszenia! Zapisz się - to nic nie kosztuje!
wybierz region: 
wpisz email:
akceptuję politykę prywatności
zobacz, jak wygląda newsletter

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

zapisz się na newsletter


NA KAŻDĄ OKAZJĘ...