egmont_belka_080216
powrót
Wydarzenia Zaproszenia poza miasto Weekend w Kielcach - atrakcje dla dzieci

Weekend w Kielcach - atrakcje dla dzieci


6. września 2008 r. sobota - 7. września 2008 r. niedziela


Każdy kto planuje krótką, weekendową wycieczkę z dzieciakami niech rusza na dziedziniec Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach!

 

 

Mistrzostwa RC i konkursy

Autka jeżdżące z duży prędkością, pokonujące muldy, piach, skocznie opanują w najbliższy weekend (6-7 września) plac Wolności. Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zaprasza na Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Elektrycznych (Tamiya Cup). Impreza wpisana jest w obchody 10-lecia województwa świętokrzyskiego, podobnie jak niedzielne (7 września) gry i zabawy na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy (godz. 12.00-17.00)

 

W mistrzostwach weźmie udział około 100 zawodników i 60 opiekunów z całej Polski, ocenianych przez profesjonalne jury. Zawody odbędą się na placu Wolności. Przewidziano kilka kategorii: na torze zaprezentują się modele terenowe (Off Road) o napędzie elektrycznym oraz różnych rozmiarach (największe z nich to Monster Truck). Wszystkie będą pokonywać specjalnie przygotowany dla nich tor z przeszkodami. Będą to naprawdę widowiskowe zawody: modele RC osiągają prędkość do 70 km/h, a średnia prędkość pokonywania toru to 55 km/h. Eliminacje odbędą się w sobotę w godz. 10-19. Finały oraz dekorację zwycięzców zaplanowano na niedzielę (godz. 10-16). Podczas imprezy przewidziano także konkursy dla publiczności i pokazy modeli spalinowych RC.

Organizatorami Mistrzostw Tamiya Cup są: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Modelarzy, Muzeum Zabawek i Zabawy oraz firmy ATA i Sferis.

W niedzielę 7 września od godz. 12 na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy zaplanowano konkursy plastyczne, turnieje dawnych i zapomnianych gier (serso, wyścigi na szczudłach, wyścigi na konikach), turnieje gier planszowych (m.in. chińczyk, samotnik, backgammon, plaszowe sudoku).

Dodatkową atrakcją będzie występ Teatru pod Lnianym Niebem - dziecięcego zespołu pod wodzą Krzysztofa Wrony ze Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy Wsi "Odnowica" z Dąbrowy Dolnej pod Bodzentynem.

W Muzeum wciąż trwa wystawa Klocki Zdrój - miasteczko w całości wykonane z klocków Lego.

Niedzielne zabawy na dziedzińcu przeprowadzą wspólnie: Muzeum Zabawek i Zabawy i Europejskie Centrum Bajki z Pacanowa oraz Stowarzyszenie Odnowica.


MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY
25 - 367 Kielce,
pl. Wolności 2,
tel.: (041) 34 440 78 tel./fax: (041) 34 448 19
e-mail: poczta@muzeumzabawek.eu
www.muzeumzabawek.eu

 


Przygody Koziołka Matołka w formacie XXl


Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie rozpoczyna realizację nowego pomysłu -
malujemy przygody Koziołka Matołka w formacie XXL.
Uroczysta inauguracja projektu będzie miała miejsce w niedzielę 7 września
na obchodach 10-lecia Województwa Świętokrzyskiego.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dziedziniec Muzeum Zabawy i Zabawek do wspólnego malowania „Przygód Koziołka Matołka".


W niedzielę 7 -go września rozpoczynamy wielką akcję, w której udział może wziąć każdy.
Kolorujemy obrazki przerysowane z pierwszej księgi Przygód Koziołka Matołka na dużej planszy i w dużym formacie . Każdy będzie mógł podpisać pomalowany przez siebie slajd własnym imieniem i nazwiskiem. Finałem akcji będzie złożenie bardzo kolorowej książki w formacie XXL, której premiera będzie miała miejsce w trakcie 7. Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie. Następnie księga zostanie przeniesiona na plac Dziecięcego Domu Kultury, gdzie każdy odwiedzający Koziołka będzie mógł ją obejrzeć.

Można do nas zadzwonić, napisać z prośbą o przysłanie planszy do pomalowania.
Malować mogą dzieci, dorośli, całe rodziny a nawet szkoły (przedszkola).

ecb.pacanow.eu

 
zostaw komentarz
Twoje imię lub nick
CAPTCHA Image Przeładuj
Przepisz kod z obrazka
Twój komentarz Wyślij komentarz
komentarze
Brak komentarzy
MIASTO DZIECI - WYDARZENIA I IMPREZY DLA DZIECI
Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Co to jest miasto dzieci? Miastodzieci.pl to serwis dla rodziców tworzony przez rodziców.To miejsce dla szukających informacji na temat możliwości aktywnego spędzania czasu z dziećmi, zajęć pozalekcyjnych, gier i zabaw oraz informacji kulturalnych dla dzieci z całej Polski. Bogaty zbiór codziennie aktualizowanych danych sprawia, że portal jest wartościowym i unikalnym źródłem informacji. nasze patronaty: więcej
W każdy czwartek wysyłamy najświeższe wiadomości
o imprezach dla dzieci, pomysłach na zabawy i konkursach
z atrakcyjnymi nagrodami. Wśród czytelników losujemy bezpłatne zaproszenia! Zapisz się - to nic nie kosztuje!
wybierz region: 
wpisz email:
akceptuję politykę prywatności
zobacz, jak wygląda newsletter

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

zapisz się na newsletter


NA KAŻDĄ OKAZJĘ...