Wydarzenia Zaproszenia poza miasto Weekend w Kielcach - atrakcje dla dzieci

Weekend w Kielcach - atrakcje dla dzieci

6. września 2008 r. sobota - 7. września 2008 r. niedziela

Każdy kto planuje krótką, weekendową wycieczkę z dzieciakami niech rusza na dziedziniec Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach!

Mistrzostwa RC i konkursy

Autka jeżdżące z duży prędkością, pokonujące muldy, piach, skocznie opanują w najbliższy weekend (6-7 września) plac Wolności. Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zaprasza na Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Elektrycznych (Tamiya Cup). Impreza wpisana jest w obchody 10-lecia województwa świętokrzyskiego, podobnie jak niedzielne (7 września) gry i zabawy na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy (godz. 12.00-17.00)

W mistrzostwach weźmie udział około 100 zawodników i 60 opiekunów z całej Polski, ocenianych przez profesjonalne jury. Zawody odbędą się na placu Wolności. Przewidziano kilka kategorii: na torze zaprezentują się modele terenowe (Off Road) o napędzie elektrycznym oraz różnych rozmiarach (największe z nich to Monster Truck). Wszystkie będą pokonywać specjalnie przygotowany dla nich tor z przeszkodami. Będą to naprawdę widowiskowe zawody: modele RC osiągają prędkość do 70 km/h, a średnia prędkość pokonywania toru to 55 km/h. Eliminacje odbędą się w sobotę w godz. 10-19. Finały oraz dekorację zwycięzców zaplanowano na niedzielę (godz. 10-16). Podczas imprezy przewidziano także konkursy dla publiczności i pokazy modeli spalinowych RC.

Organizatorami Mistrzostw Tamiya Cup są: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Modelarzy, Muzeum Zabawek i Zabawy oraz firmy ATA i Sferis.

W niedzielę 7 września od godz. 12 na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy zaplanowano konkursy plastyczne, turnieje dawnych i zapomnianych gier (serso, wyścigi na szczudłach, wyścigi na konikach), turnieje gier planszowych (m.in. chińczyk, samotnik, backgammon, plaszowe sudoku).

Dodatkową atrakcją będzie występ Teatru pod Lnianym Niebem - dziecięcego zespołu pod wodzą Krzysztofa Wrony ze Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy Wsi "Odnowica" z Dąbrowy Dolnej pod Bodzentynem.

W Muzeum wciąż trwa wystawa Klocki Zdrój - miasteczko w całości wykonane z klocków Lego.

Niedzielne zabawy na dziedzińcu przeprowadzą wspólnie: Muzeum Zabawek i Zabawy i Europejskie Centrum Bajki z Pacanowa oraz Stowarzyszenie Odnowica.

MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY
25 - 367 Kielce,
pl. Wolności 2,
tel.: (041) 34 440 78 tel./fax: (041) 34 448 19
e-mail: poczta@muzeumzabawek.eu
www.muzeumzabawek.eu

Przygody Koziołka Matołka w formacie XXl

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie rozpoczyna realizację nowego pomysłu -
malujemy przygody Koziołka Matołka w formacie XXL.
Uroczysta inauguracja projektu będzie miała miejsce w niedzielę 7 września
na obchodach 10-lecia Województwa Świętokrzyskiego.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dziedziniec Muzeum Zabawy i Zabawek do wspólnego malowania „Przygód Koziołka Matołka".

W niedzielę 7 -go września rozpoczynamy wielką akcję, w której udział może wziąć każdy.
Kolorujemy obrazki przerysowane z pierwszej księgi Przygód Koziołka Matołka na dużej planszy i w dużym formacie . Każdy będzie mógł podpisać pomalowany przez siebie slajd własnym imieniem i nazwiskiem. Finałem akcji będzie złożenie bardzo kolorowej książki w formacie XXL, której premiera będzie miała miejsce w trakcie 7. Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie. Następnie księga zostanie przeniesiona na plac Dziecięcego Domu Kultury, gdzie każdy odwiedzający Koziołka będzie mógł ją obejrzeć.

Można do nas zadzwonić, napisać z prośbą o przysłanie planszy do pomalowania.
Malować mogą dzieci, dorośli, całe rodziny a nawet szkoły (przedszkola).

ecb.pacanow.eu

zostaw komentarz