Wampirek w jaskini lwa

5. stycznia 2009 r. poniedziałek - 30. stycznia 2009 r. piątek

W dziesiątym tomie tak lubianej przez czytelników serii Lumpi Mocny, starszy brat Rydygiera, zaprzyjaźnia się z Węszynosem pomocnikiem groźnego i polującego na wampiry stróża cmentarnego. Węszynos organizuje przyjęcie: do domu stróża leżącego w szpitalu zaprasza wampirka, Anię, Antosia i Lumpiego i nawet nie podejrzewa, że ma do czynienia z prawdziwymi wampirami.

Naiwnie wierzy, że odwiedza go grupa ekscentrycznych artystów, przebranych w czarne peleryny i umalowanych białą farbą.

Co się stanie, jeśli stróż wróci wcześniej i użyje czosnku albo osinowych kołków? Antek szczególnie boi się

o Anię, na której coraz bardziej mu zależy. Czy z miłości do niej zgodzi się zostać wampirem?

Angela Sommer-Bodenburg „Wampirek w jaskini lwa”

Przekład z niemieckiego Maria Przybyłowska, premiera 10.07.2008, literatura dla młodszych i starszych, od 7 lat, 10. część cyklu „Wampirek”

Oczywiście, że wierzę w wampiry, to znaczy w wampirka i całą rodzinę Trzęsikamieniów!

Angela Sommer-Bodenburg

Straszno-śmieszne.

Simone Leinkauf, „Frankfurter Allgemeine Zeitung”

Śladami Antka podąża czytelnik i jest równie zafascynowany przygodami rodziny krwiopijców opisanymi w książce, co on sam.

Tymon „Wilkman” Wilk, portal Juniorek.info

Polecam przeczytajcie dziecku jedną część, a myślę że będzie z miłą chęcią czekać na następne części tej serii.

Recenzja czytelnika, portal WP.PL

Angela Sommer-Bodenburg (ur. 1948) studiowała pedagogikę, psychologię i socjologię. Przez kilkanaście lat pracowała jako nauczycielka w jednej z hamburskich szkół, zanim ostatecznie poświęciła się twórczości literackiej i malarstwu. Dziś mieszka w Stanach Zjednoczonych, a jej książki przetłumaczono na ponad trzydzieści języków. Wydała m.in. cykl powieści dla dzieci o przygodach Kasimira von Käsebleicha. Najbardziej znana w dorobku autorki jest jednak seria książek o wampirku, obejmująca już dziewiętnaście tytułów sprzedanych w dwunastu milionach egzemplarzy. Na jej podstawie powstały spektakle, film fabularny oraz dwa seriale telewizyjne. W przygotowaniu polskie przekłady kolejnych części cyklu.

www.angelasommer-bodenburg.com

Patronat medialny:

www.miastodzieci.pl

www.wab.com.pl

Fragment ksiązki:

"Antek lubi czytać ciekawe historie z dreszczykiem. Szczególnie podobają mu się opowiadania o wampirach, których zwyczaje dobrze poznał.

Rodzice Antka nie całkiem wierzą w wampiry.

Ojciec Antosia pracuje w biurze, mama jest nauczycielką.

Rydygier jest wampirem już od stu pięćdziesięciu lat. Jest mały z tego prostego powodu, że został wampirem jako dziecko. Jego przyjaźń z Antosiem zaczęła się pewnego wieczoru, gdy chłopiec został sam w domu. Kiedy wszedł do swojego pokoju, wampirek siedział na parapecie okna. Antoś drżał ze strachu, ale wampirek zapewnił go, że już „jadł”. Chłopiec wyobrażał sobie, że wampiry są o wiele straszniejsze, a kiedy Rydygier przyznał mu się, że bardzo lubi książki o wampirach i że boi się ciemności, Antek doszedł do wniosku, że wampirek jest całkiem sympatyczny. Od tej pory dość monotonne życie Antosia stało się bardzo ekscytujące: Rydygier pożyczał mu wampirzą pelerynę i razem latali na cmentarz, do grobowca Trzęsikamieniów. Wkrótce Antek poznał innych członków wampirzej rodziny:

Ania jest siostrą Rydygiera, „młodszą siostrą”, co wampirek lubi podkreślać. Jest niemal tak silna jak Rydygier, a przy tym odważniejsza i dzielniejsza. Ania także lubi czytać historie z dreszczykiem.

Lumpi Mocny, starszy brat Rydygiera, jest bardzo drażliwy. Jego głos, raz cienki, a raz gruby, świadczy o tym, że Lumpi jest w okresie dojrzewania. Niestety nigdy z niego nie wyrośnie, bo w tym właśnie wieku został wampirem.

Ciotka Dorota jest najbardziej krwiożercza ze wszystkich wampirów. Spotkanie z nią po zachodzie słońca może być niebezpieczne.

Antoś nie poznał osobiście pozostałych krewnych wampirka, widział jednak ich trumny do spania w grobowcu Trzęsikamieniów.

Stróż cmentarny Sęp-Kowalski poluje na wampiry.

Węszynos pochodzi ze Stuttgartu i jest cmentarnym ogrodnikiem.

Jerzy Wymiatałek jest psychologiem. Mama Antka ma nadzieję, że wyleczy on jej syna z fascynacji wampirami. Mama nie wie jednak, że pan Wymiatałek sam bardzo się nimi interesuje, a nawet opracował program treningowy przeciwko silnym lękom, takim, jak na przykład strach wampirów przed światłem słonecznym.

Igno hrabia Rant jest pierwszym pacjentem pana Wymiatałka, który poddaje się terapii z wykorzystaniem programu przeciw lękom. Antek zadaje sobie pytanie, czy Igno Rant to prawdziwy wampir: wprawdzie wygląda jak jeden z wampirów... ale przychodzi do psychologa przed zachodem słońca!"

zostaw komentarz
Twoje imię lub nick