egmont_belka_080216

Wampirek w jaskini lwa


5. stycznia 2009 r. poniedziałek - 30. stycznia 2009 r. piątek


W dziesiątym tomie tak lubianej przez czytelników serii Lumpi Mocny, starszy brat Rydygiera, zaprzyjaźnia się z Węszynosem pomocnikiem groźnego i polującego na wampiry stróża cmentarnego. Węszynos organizuje przyjęcie: do domu stróża leżącego w szpitalu zaprasza wampirka, Anię, Antosia i Lumpiego i nawet nie podejrzewa, że ma do czynienia z prawdziwymi wampirami.

Naiwnie wierzy, że odwiedza go grupa ekscentrycznych artystów, przebranych w czarne peleryny i umalowanych białą farbą.

Co się stanie, jeśli stróż wróci wcześniej i użyje czosnku albo osinowych kołków? Antek szczególnie boi się

o Anię, na której coraz bardziej mu zależy. Czy z miłości do niej zgodzi się zostać wampirem?

Angela Sommer-Bodenburg „Wampirek w jaskini lwa”

Przekład z niemieckiego Maria Przybyłowska, premiera 10.07.2008, literatura dla młodszych i starszych, od 7 lat, 10. część cyklu „Wampirek”

Oczywiście, że wierzę w wampiry, to znaczy w wampirka i całą rodzinę Trzęsikamieniów!

Angela Sommer-Bodenburg

Straszno-śmieszne.

Simone Leinkauf, „Frankfurter Allgemeine Zeitung”

Śladami Antka podąża czytelnik i jest równie zafascynowany przygodami rodziny krwiopijców opisanymi w książce, co on sam.

Tymon „Wilkman” Wilk, portal Juniorek.info

Polecam przeczytajcie dziecku jedną część, a myślę że będzie z miłą chęcią czekać na następne części tej serii.

Recenzja czytelnika, portal WP.PL

Angela Sommer-Bodenburg (ur. 1948) studiowała pedagogikę, psychologię i socjologię. Przez kilkanaście lat pracowała jako nauczycielka w jednej z hamburskich szkół, zanim ostatecznie poświęciła się twórczości literackiej i malarstwu. Dziś mieszka w Stanach Zjednoczonych, a jej książki przetłumaczono na ponad trzydzieści języków. Wydała m.in. cykl powieści dla dzieci o przygodach Kasimira von Käsebleicha. Najbardziej znana w dorobku autorki jest jednak seria książek o wampirku, obejmująca już dziewiętnaście tytułów sprzedanych w dwunastu milionach egzemplarzy. Na jej podstawie powstały spektakle, film fabularny oraz dwa seriale telewizyjne. W przygotowaniu polskie przekłady kolejnych części cyklu.

www.angelasommer-bodenburg.com

Patronat medialny:

www.miastodzieci.pl

www.wab.com.pl

Fragment ksiązki:

"Antek lubi czytać ciekawe historie z dreszczykiem. Szczególnie podobają mu się opowiadania o wampirach, których zwyczaje dobrze poznał.

Rodzice Antka nie całkiem wierzą w wampiry.

Ojciec Antosia pracuje w biurze, mama jest nauczycielką.

Rydygier jest wampirem już od stu pięćdziesięciu lat. Jest mały z tego prostego powodu, że został wampirem jako dziecko. Jego przyjaźń z Antosiem zaczęła się pewnego wieczoru, gdy chłopiec został sam w domu. Kiedy wszedł do swojego pokoju, wampirek siedział na parapecie okna. Antoś drżał ze strachu, ale wampirek zapewnił go, że już „jadł”. Chłopiec wyobrażał sobie, że wampiry są o wiele straszniejsze, a kiedy Rydygier przyznał mu się, że bardzo lubi książki o wampirach i że boi się ciemności, Antek doszedł do wniosku, że wampirek jest całkiem sympatyczny. Od tej pory dość monotonne życie Antosia stało się bardzo ekscytujące: Rydygier pożyczał mu wampirzą pelerynę i razem latali na cmentarz, do grobowca Trzęsikamieniów. Wkrótce Antek poznał innych członków wampirzej rodziny:

Ania jest siostrą Rydygiera, „młodszą siostrą”, co wampirek lubi podkreślać. Jest niemal tak silna jak Rydygier, a przy tym odważniejsza i dzielniejsza. Ania także lubi czytać historie z dreszczykiem.

Lumpi Mocny, starszy brat Rydygiera, jest bardzo drażliwy. Jego głos, raz cienki, a raz gruby, świadczy o tym, że Lumpi jest w okresie dojrzewania. Niestety nigdy z niego nie wyrośnie, bo w tym właśnie wieku został wampirem.

Ciotka Dorota jest najbardziej krwiożercza ze wszystkich wampirów. Spotkanie z nią po zachodzie słońca może być niebezpieczne.

Antoś nie poznał osobiście pozostałych krewnych wampirka, widział jednak ich trumny do spania w grobowcu Trzęsikamieniów.

Stróż cmentarny Sęp-Kowalski poluje na wampiry.

Węszynos pochodzi ze Stuttgartu i jest cmentarnym ogrodnikiem.

Jerzy Wymiatałek jest psychologiem. Mama Antka ma nadzieję, że wyleczy on jej syna z fascynacji wampirami. Mama nie wie jednak, że pan Wymiatałek sam bardzo się nimi interesuje, a nawet opracował program treningowy przeciwko silnym lękom, takim, jak na przykład strach wampirów przed światłem słonecznym.

Igno hrabia Rant jest pierwszym pacjentem pana Wymiatałka, który poddaje się terapii z wykorzystaniem programu przeciw lękom. Antek zadaje sobie pytanie, czy Igno Rant to prawdziwy wampir: wprawdzie wygląda jak jeden z wampirów... ale przychodzi do psychologa przed zachodem słońca!"

 
zostaw komentarz
Twoje imię lub nick
CAPTCHA Image Przeładuj
Przepisz kod z obrazka
Twój komentarz Wyślij komentarz
komentarze
Brak komentarzy
MIASTO DZIECI - WYDARZENIA I IMPREZY DLA DZIECI
Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Co to jest miasto dzieci? Miastodzieci.pl to serwis dla rodziców tworzony przez rodziców.To miejsce dla szukających informacji na temat możliwości aktywnego spędzania czasu z dziećmi, zajęć pozalekcyjnych, gier i zabaw oraz informacji kulturalnych dla dzieci z całej Polski. Bogaty zbiór codziennie aktualizowanych danych sprawia, że portal jest wartościowym i unikalnym źródłem informacji. nasze patronaty: więcej
W każdy czwartek wysyłamy najświeższe wiadomości
o imprezach dla dzieci, pomysłach na zabawy i konkursach
z atrakcyjnymi nagrodami. Wśród czytelników losujemy bezpłatne zaproszenia! Zapisz się - to nic nie kosztuje!
wybierz region: 
wpisz email:
akceptuję politykę prywatności
zobacz, jak wygląda newsletter

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

zapisz się na newsletter


NA KAŻDĄ OKAZJĘ...