egmont_belka_080216

Wampirek i dziwny pacjent


26. października 2008 r. niedziela - 3. listopada 2008 r. poniedziałek


Antoś z coraz większym zainteresowaniem przychodzi na wizyty do psychologa Wymiatałka. Powodem owego zainteresowania są znalezione w gabinecie ulotki, które zachęcają mieszkańców, by bronili starego cmentarza przed likwidacją. To dzięki ich działaniom rodzina Trzęsikamieni mogła powrócić do swojego grobowca. Psycholog jest jednym z niewielu dorosłych, z którym Antek lubi rozmawiać - podziela fascynację chłopca, opracował nawet specjalny program, dzięki któremu wampiry przestaną bać się światła dziennego.  Tymczasem pana Wymiatałka odwiedza dziwny pacjent: podaje się za wampira i jako ochotnik zostaje poddany terapii.

Czy to aby na pewno bezpieczne? Antoś postanawia osobiście zbadać tę sprawę.  

Dziewiąty tom serii, która uczy, jak pokonać lęk i walczyć o trudną przyjaźń. Szalone przygody, ciepło  i poczucie humoru sprawiają, że kolejne tomy przygód wampirka i Antosia cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

 

Angela Sommer-Bodenburg  

Wampirek i dziwny pacjent

Przekład z niemieckiego Maria Przybyłowska

literatura dla młodszych  

i starszych, od 7 lat, 9. część cyklu "Wampirek"

 

Angela Sommer-Bodenburg (ur. 1948) studiowała pedagogikę, psychologię i socjologię na uniwersytecie  w Hamburgu. Przez dwanaście lat była nauczycielką. Od roku 1984 całkowicie poświęciła się malarstwu  i pisarstwu. Opublikowała ponad czterdzieści książek, wśród których szczególną popularnością cieszy się dziewiętnastotomowa seria o wampirach. Ten bestseller doczekał się adaptacji filmowych i teatralnych. Książki Sommer-Bodenburg przełożono na ponad trzydzieści języków, a liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła dwanaście milionów.

www.angelasommer-bodenburg.com

Wspaniały tom. Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów wampirka.
Amazon.de, recenzja czytelnika

Z recenzji poprzednich tomów:

Rydygier Trzęsikamień i Antoś święcą triumfy w pokojach dziecinnych. Rodzice, którzy, czytając dzieciom, zbyt często muszą przedzierać się przez książki nudne i pozbawione fantazji, z wdzięcznością przyjmują dowcip i pomysłowość historii  o wampirach.
"Hamburger Rundschau"

Ta lektura zmieni dzieci, które nie chcą czytać, w zapalonych czytelników.
Ciao.de, recenzja czytelnika

Seria o Wampirku, to świetny cykl, uczący tolerancji. Jedyny, który łączy w prosty sposób intrygujące historie i podpowiada,  jak postępować, gdy spotykamy kogoś, kto jest od nas inny. Pozwala wyzbyć się strachu i uczy zadawać pytania. Tłumaczy,  że przyjaźń to bardzo ważne uczucie, ale wcale nie łatwe.
Merlin.pl, recenzja czytelnika

Kolejna część tej książki jest dla mnie jak prezent na Boże Narodzenie! Polecam wszystkim, którzy lubią pogłówkować  i pośmiać się za jednym razem.
Książki.wp.pl, recenzja czytelnika

www.wab.com.pl

 
zostaw komentarz
Twoje imię lub nick
CAPTCHA Image Przeładuj
Przepisz kod z obrazka
Twój komentarz Wyślij komentarz
komentarze
Brak komentarzy
MIASTO DZIECI - WYDARZENIA I IMPREZY DLA DZIECI
Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Co to jest miasto dzieci? Miastodzieci.pl to serwis dla rodziców tworzony przez rodziców.To miejsce dla szukających informacji na temat możliwości aktywnego spędzania czasu z dziećmi, zajęć pozalekcyjnych, gier i zabaw oraz informacji kulturalnych dla dzieci z całej Polski. Bogaty zbiór codziennie aktualizowanych danych sprawia, że portal jest wartościowym i unikalnym źródłem informacji. nasze patronaty: więcej
W każdy czwartek wysyłamy najświeższe wiadomości
o imprezach dla dzieci, pomysłach na zabawy i konkursach
z atrakcyjnymi nagrodami. Wśród czytelników losujemy bezpłatne zaproszenia! Zapisz się - to nic nie kosztuje!
wybierz region: 
wpisz email:
akceptuję politykę prywatności
zobacz, jak wygląda newsletter

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

zapisz się na newsletter


NA KAŻDĄ OKAZJĘ...