Gdyńskie Spacery z legendą

ul. Świętojańska 30, Gdynia
📅 sobota 27.08.2016
Gdyńskie Spacery z legendą

9 lipca rozpoczyna się cykl bezpłatnych, miejskich spacerów tematycznych z przewodnikiem, których główną osią narracji, przebiegu tras oraz wybranych atrakcji, przygotowanych niespodzianek jest szlak – produkt flagowy miasta – Legenda Morska Gdyni.
Gdynia należy do najbardziej morskich miast tak w skali Polski, jak i Europy. Powstanie nowoczesnego miasta i prężnego portu uznawano za cud gospodarczy i społeczny. W krótkim czasie w okresie międzywojennym powstał ośrodek morski odważnie i skutecznie konkurujący z uznanymi, posiadającymi wieloletnie tradycje, miastami portowymi na świecie.
Legenda Morska Gdyni to projekt, który ma przypominać historię, ale także prezentować współczesną ofertę w zakresie edukacji, rekreacji oraz turystyki morskiej. Gdynia to oprócz niepowtarzalnej historii, legendy polskich transatlantyków, słynnych kapitanów i ludzi morza, tradycji floty handlowej i rybackiej to także dziesiątki możliwości spędzania czasu na styku z morzem oraz czerpania niezliczonych morskich inspiracji.
Propozycję spacerów kierujemy zarówno do turystów, jak i do mieszkańców Gdyni, w tym szczególnie zachęcamy rodziny z dziećmi, obiecując, iż nasze spacery przekażą i utrwalą istotną, cenną wiedzę historyczną oraz zainspirują najmłodsze pokolenie do codziennych, kreatywnych aktywności związanych z morzem.
Terminy zaplanowanych spacerów Wakacje Morskie Gdyni:

• Terminy spacerów:   6, 13, 20, 27 sierpnia
  • start godzina 11:00, Gdynia InfoBox, ul. Świętojańska 30 (zbiórka przed wejściem głównym)
  • Prowadzenie  – spacery poprowadzą certyfikowani przewodnicy PTTK o. Morski Gdyni, wspierani przez pasjonatów i ekspertów.

Atrakcje spacerów :

• Każdy spacer to inne, niepowtarzalne opowieści o różnych, wybranych wątkach Legendy Morskiej Gdyni (Legenda Polskich Transatlantyków, Legendarne Postacie, Legenda Budowy Portu i Miasta, Legendarne Statki i Okręty)

• Wejścia do ważnych miejsc, atrakcji – na każdym spacerze odwiedzimy inne, specjalne miejsce zwiazane z Legendą Morska Gdyni.

• Postacie z historii – na spacerach będą pojawiały się także wyjąkowe osobowości –  postacie z historii morskiej Gdyni, które osobiście opowiedzą nam o wybranych ciekawostkach i ważnych wydarzeniach z życia miasta i Portu.

• Trzy różne trasy – cykl spacerów będzie prowadził trzema różnymi trasami opracowanymi przez ekspertów oraz przewodników

• Zagadki oraz niespodzianki dla dzieci – specjalne atrakcje przygotowaliśmy także dla najmłodszych uczestników spacerów.