Pociągi retro, straż pożarna i niespodzianki – weekend w Wielkopolsce

pociąg retro

Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa

Można tu zobaczyć wozy strażackie (jest ich mnóstwo!) i stroje strażaków. Dokładne informacje można znaleźć na stronie.

Parozownia Wolsztyn

Z Rakoniewic warto skierować się na Wolsztyn. Tutaj kolejna atrakcja – stare parowozy. Które z dzieci nie skusi się na wędrówkę wśród starych ogromnych parowozów, które na dodatek jeszcze jeżdżą? Tak, tak! Wiele z nich wozi pasażerów na trasie Poznań-Wolsztyn!

Cennik

Dużo informacji jest na stronie http://www.parowozowniawolsztyn.pl/ .

Blisko centrum miasta malutkie molo pozwala na podziwianie piękna jeziora, a wiecznie głodne kaczki i łabędzie upominają się o chleb. Noclegu można też poszukać poza Wolsztynem. Jeśli zdecydujemy się na jeszcze kilkanaście minut jazdy drogą 305, to dojedziemy do Górska. Okolica, przez którą pojedziemy jest przepiękna! Lasy i jeziora. Łąki i wsie. Sielskie widoki i możliwość wycieczki kajakowej Szlakiem Konwaliowym, niestety ostatnio nieco zaniedbywanym (informacje na temat szlaku).

Galeria Rzeźb Ptaków

Jeśli macie ochotę to znajdźcie dodatkowo kilka godzin, bo warto!
W Górsku znów coś niezwykłego! Nie zgadniecie co. Malutka Galeria Rzeźb Ptaków. Tutaj też można się przespać. Zagroda u Rzeźbiarza zaprasza. Zerknijcie na stronę.

Przemęcki Park Krajobrazowy

Następnego dnia, po pysznym śniadanku, jedziemy dalej. Oby pogoda dopisała, bo nasza wycieczka jest niezwykle atrakcyjna. Przekonacie się, jeśli pojedziecie w kierunku Boszkowa. Trasa wiedzie przez Przemęcki Park Krajobrazowy. Po drodze jest kilka gospodarstw agroturystycznych, a jeśli wybierzecie się w sezonie letnim, to polecam ranczo. Przy bramie gości wita struś, a kilka zadziornych koziołków biega pomiędzy zagrodami z końmi. Dla dzieciaków taki zwierzyniec to ogromna frajda! Zresztą okolica obfituje w podobne atrakcje. Są i konie i mini zoo i kilka wigwamów. Nie trzeba ściśle trzymać się trasy – warto czasami zjechać w boczną drogę, a z pewnością traficie na coś ciekawego!

Miasto wiatraków

Z Boszkowa udajemy się do Śmigla. Nie wiecie co tam jest? Śmigiel to miasto wiatraków! Poza tym słynie z kolejki wąskotorowej. Śmigielska Kolej Dojazdowa przewozi pasażerów więc może przejedziecie się taką śmieszną małą ciuchcią? Radości będzie mnóstwo! Przekonajcie się http://www.smigiel.pl.

Pływalnia w Lesznie

Na koniec zostawiłam smakowity kąsek. Pływalnia „Akwawit” w Lesznie. Przyjemność dla każdego. Woda, zjeżdżalnie i brodzik dla dzieci zapewnią dobrą zabawę całej rodzinie.

Cennik

Oprócz pływalni w Lesznie znajduje się lotnisko i można z bliska zobaczyć paralotniarzy i startujące szybowce. Jeśli macie ochotę spędzić jeszcze jedną noc poza domem, to sprawdźcie hotel „Akwawit” tuż przy pływalni. A potem w drogę do domu! I niech miłe wspomnienia rodzinnego weekendu spędzonego tak atrakcyjnie, zaowocują kolejnymi wycieczkami!

Wielkopolska zaprasza!

Miejsca opisała Natalia Zygarlowska.

Źródło fot.: Z. Marciniak