Maluchy za kierownicę – odwiedzamy Autostadt (Wolfsburg k. Hanoweru)

mali kierowcy w autostadt

Dolna Saksonia oferuje wiele atrakcji dla dzieci i ich rodziców. Małe buzie na ich widok rozpromieniają się, a nóżki same zaczynają biec! Wśród miejsc wyjątkowo ciekawych warto wymienić choćby powstały przy zakładach VW park tematyczny AUTOSTADT. Na dzieci czeka tu ogrom wrażeń plus niesamowite wyzwanie – można zdać egzamin na prawo jazdy i zostać kierowcą.

Miałam okazję zobaczyć, jak wielką radość sprawia dzieciom przygotowywanie się do egzaminu, a później oczekiwanie na wydanie prawa jazdy. Jest to dla nich wyjątkowe wydarzenie i bardzo poważnie je traktują:)

Fot. Joanna Wilgucka

Wszystko wygląda bardzo realistycznie – jest pomieszczenie do nauki przepisów drogowych (komputery – symulatory), specjalny plac manewrowy imitujący układ ulic wraz z sygnalizacją świetlną… oraz to, co najbardziej cieszy – auta, w których dzieci mogą poczuć się, jak prawdziwi mistrzowie kierownicy.

Fot. Joanna Wilgucka

Widząc takie cudeńka sama miałam ochotę wsiąść do któregoś, niestety człowiek dorosły się nie zmieści i musiałam się ograniczyć do obejrzenia ich z każdej strony.

Fot. Joanna Wilgucka

Tak wygląda dziecięcy król szos w środku;)

Fot. Joanna Wilgucka

To auto jest najbardziej oblegane i cieszy się największą popularnością – dlatego też samochody przydziela się losowo;)

Uwaga na czerwonym świetle! Fot. Joanna Wilgucka

Czeka na Was jeszcze wiele innych, ciekawych atrakcji – szczególnie tatusiom zapalą się gwiazdki w oczach na widok aut już nieco większych rozmiarów;)

Fot. Joanna Wilgucka

PS Gdy zgłodniejecie, polecam pyszną pizzę w „Pizza AMano” – z cukinią i kozim serem lub z łososiem. Pycha! Dzieci mają możliwość skomponowania pizzy według własnego pomysłu.

Przydatne informacje:
Autostadt GmbH
StadtBrücke
38440 Wolfsburg, Niemcy
Autostadt jest otwarty 363 dni w roku, od 9.00 do 18.00.
Tylko w Wigilię i Sylwestra, Autostadt jest zamknięty.
Szczegółowe informacje –  Szkoła jazdyAtrakcje w Autostadt