Inne


O jamniku Kaziku i baloniku

Znakomity, humorystyczny wiersz o Jamniku, który bardzo lubi zabawy. Szczekliwy, uśmiechnięty mający przy sobie wspaniałą Zosie, która pewnego dnia przynosi z przedszkola kolorowy balonik…

Muchy Samochwały Maria Konopnicka

Teledysk do wiersza “Muchy samochwały” Marii Konopnickiej promujący drugą część płyty “Niezwykłe Lekcje Rytmiki”. Maria Konopnicka znana jest przede wszystkim jako autorka prozy i poezji przeznaczonej dla dorosłych, podczas gdy, ma ona w swoim dorobku także piękne wiersze dla najmłodszych.

Wiosna

Z niecierpliwością oczekujemy wiosny. Gdy pierwsze promyki słońca wreszcie pogłaszczą nasze buzie po długiej zimie.

Plotka-bzdurka

Plotka to często niemiła sprawa, wyolbrzymienie i wierutne kłamstwo. To pleciuga, której do głowy przychodzą bzdurki.

Aniołek

Aniołowie są duchami stworzonymi przez Boga dla jego chwały i pomagania ludziom. Ci, którym Bóg zleca opiekę nad ludźmi, są nazywani Aniołami Stróżami.

Papuga

Baloniki, baloniki – dmuchane, kolorowe, różnych kształtów, na sznureczkach.

Jawor, jawor

“Jawor, jawor” to jedna z najpopularniejszych piosenek dla dzieci. O jaworowych ludziach wyśpiewują wszystkie przedszkolaki, wesoło się przy tym bawiąc.

Walczyk

Czy znajdziecie takie drugie miejsce na świecie, gdzie słychać jak grają hejnał? Gdzie spotkacie te gołębie, które tam się zleciały i tak pięknie na skrzydłach fruwały?

Poszła Ola

Jesienny spacer można uprzyjemnić zbieraniem kolorowych liści, kasztanów i żołędzi. Po powrocie do domu będzie świetna zabawa!

Miś Kolargol

Wasi rodzice na pewno z sentymentem wspomną Misia Kolargola. Ten miś był bohaterem serii filmów animowanych “Przygody Misia Kolargola”.

Jestem sobie ogrodniczka

Dziewczynki powiedzcie, sadzicie na wiosnę kwiatki? Nieważne czy w ogródku, czy w doniczkach na balkonie. Istotne jest to, że możecie się cieszyć własnymi kolorowymi bratkami i stokrotkami.

Dwa kółeczka

Razem dzieci do kółeczka, zaczynamy nasz wspólny taniec! Pląsy i obroty przyniosą nam wiele radości.

Jadą, jadą dzieci drogą

W czasie podróży – niezależnie czy pociągiem, czy też samochodem – dzieci z ciekawością obserwują świat. Niektóre wypatrują zwierząt, inne podziwiają widoki, jeszcze inne liczą mijane ciężarówki.

Ogórek wąsaty

Czy lubicie ogórki? Kiszone czy może mizerię? Pytam, bowiem przed nami szalenie popularna piosenka, której uczą się wszystkie przedszkolaki. Z radością wyśpiewują słowa: “Ogórek, ogórek, ogórek”.

Walczyk górniczy

Praca górnika w kopalni wymaga wiele sił, jest trudna i niebezpieczna. Lecz wszyscy wiemy, jak bardzo potrzebna.

Gdzieżeś ty bywał

“Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie” to pieśń śpiewana przy grze w barana, która kiedyś była bardzo znana. Obecnie zabawa została zapomniana, ale utwór przetrwał.

Miała baba koguta

Śmiejmy się, weselmy! Jednym z elementów radości jest piosenka. Wspólne śpiewanie pozwala przyjemnie spędzić czas.