Inne


Śmieciarka

Śmieciarka, tekst i melodia piosenki dla dzieci. Zapraszamy do wspólnego śpiewania i recytowania!

Jaś

Był Jaś, nie ma Jasia. Gdzie się podział synek, martwią się rodzice. Zobacz i posłuchaj jak rozwinęła się ta historia i – najważniejsze – czy dobrze się skończyła, a Jaś odnalazł się cały i zdrowy?

Kołysanka o Gdańsku

Kołysanka o Gdańsku – tekst i melodia piosenki dla dzieci. Znasz najważniejsze symbole Gdańska? A czy wiesz, że teraz można zaśpiewać o nich piosenkę?

O jamniku Kaziku i baloniku

Znakomity, humorystyczny wiersz o Jamniku, który bardzo lubi zabawy. Szczekliwy, uśmiechnięty mający przy sobie wspaniałą Zosie, która pewnego dnia przynosi z przedszkola kolorowy balonik…

Muchy Samochwały Maria Konopnicka

Teledysk do wiersza “Muchy samochwały” Marii Konopnickiej promujący drugą część płyty “Niezwykłe Lekcje Rytmiki”. Maria Konopnicka znana jest przede wszystkim jako autorka prozy i poezji przeznaczonej dla dorosłych, podczas gdy, ma ona w swoim dorobku także piękne wiersze dla najmłodszych.

Baśń dla dziadka i babci

Wnuczki to skarb dla dziadków, ale też wnukom i wnuczkom babcia oraz dziadek są wielce drodzy. Pamiętajmy o sobie nawzajem!

Kołysanka dla Beatki

Napisano wiele bajek na dobranoc, wiele usypianek i kołysanek dla dzieci. Wszystkie są piękne i nastrojowe.

Kolekcjoner uśmiechów

Uśmiech jest zaraźliwy. Gdy ktoś się do nas uśmiecha – odwzajemniamy uśmiech i jest nam radośniej na duszy.

Ogródek

Na wiosnę siejemy kwiaty, by potem cieszyć się ich pięknem i zapachem.

Wiosna

Z niecierpliwością oczekujemy wiosny. Gdy pierwsze promyki słońca wreszcie pogłaszczą nasze buzie po długiej zimie.

Plotka-bzdurka

Plotka to często niemiła sprawa, wyolbrzymienie i wierutne kłamstwo. To pleciuga, której do głowy przychodzą bzdurki.

Aniołek

Aniołowie są duchami stworzonymi przez Boga dla jego chwały i pomagania ludziom. Ci, którym Bóg zleca opiekę nad ludźmi, są nazywani Aniołami Stróżami.

Papuga

Baloniki, baloniki – dmuchane, kolorowe, różnych kształtów, na sznureczkach.

Jawor, jawor

“Jawor, jawor” to jedna z najpopularniejszych piosenek dla dzieci. O jaworowych ludziach wyśpiewują wszystkie przedszkolaki, wesoło się przy tym bawiąc.

Walczyk

Czy znajdziecie takie drugie miejsce na świecie, gdzie słychać jak grają hejnał? Gdzie spotkacie te gołębie, które tam się zleciały i tak pięknie na skrzydłach fruwały?

Poszła Ola

Jesienny spacer można uprzyjemnić zbieraniem kolorowych liści, kasztanów i żołędzi. Po powrocie do domu będzie świetna zabawa!

Tata czyta

Z gazetą w ręku. Kto to taki? To tata czyta gazetę każdego dnia.

Miś Kolargol

Wasi rodzice na pewno z sentymentem wspomną Misia Kolargola. Ten miś był bohaterem serii filmów animowanych “Przygody Misia Kolargola”.

Jestem sobie ogrodniczka

Dziewczynki powiedzcie, sadzicie na wiosnę kwiatki? Nieważne czy w ogródku, czy w doniczkach na balkonie. Istotne jest to, że możecie się cieszyć własnymi kolorowymi bratkami i stokrotkami.

Dwa kółeczka

Razem dzieci do kółeczka, zaczynamy nasz wspólny taniec! Pląsy i obroty przyniosą nam wiele radości.

Jadą, jadą dzieci drogą

W czasie podróży – niezależnie czy pociągiem, czy też samochodem – dzieci z ciekawością obserwują świat. Niektóre wypatrują zwierząt, inne podziwiają widoki, jeszcze inne liczą mijane ciężarówki.

Jedzie pociąg z daleka

Któż nie zna piosenki “Jedzie pociąg z daleka”? Znana i bardzo lubiana, doczekała się wielu wykonań i interpretacji.

Ogórek wąsaty

Czy lubicie ogórki? Kiszone czy może mizerię? Pytam, bowiem przed nami szalenie popularna piosenka, której uczą się wszystkie przedszkolaki. Z radością wyśpiewują słowa: “Ogórek, ogórek, ogórek”.