powrót
Piosenki Piosenki, wiersze i wierszyki dla babci i dziadka

Piosenki, wiersze i wierszyki dla babci i dziadka

Baśń dla dziadka i babci Baśń dla dziadka i babci
Wnuczki to skarb dla dziadków, ale też wnukom i wnuczkom babcia oraz dziadek są wielce drodzy. Pamiętajmy o sobie nawzajem!
Kiedy babcia była mała Kiedy babcia była mała
Naprawdę trudno nam sobie wyobrazić, że Babcia też kiedyś była małą dziewczynką, a Dziadziu małym chłopcem. Trochę urośli, ale cóż z tego?
Przyszła do mnie babcia Przyszła do mnie babcia
Chętnie sięgamy po zdjęcia, nie tylko te nasze, ale też naszych rodziców z dzieciństwa. A może nawet macie stare, czarno-białe zdjęcia Waszych dziadków?
Kwiaty dla dziadka Kwiaty dla dziadka
Osoba szczególnie bliska dziecku - dziadek. To On wyprawi z opresji, posłuży radą, razem z Tobą pomajsterkuje.
Wesoła piosenka dla babci i dziadka Wesoła piosenka dla babci i dziadka
Każda Babcia jest inna, każda ma swoje zainteresowania i upodobania. A jaka jest twoja Babcia?
U babci jest słodko U babci jest słodko
Zawsze, gdy Ci źle dobrze wiesz, że po radę i pociechę możesz się udać do Babci. U Babci zawsze znajdziesz nie tylko ukojenie, ale też coś pysznego.
Dla babuni Dla babuni
Czy Ty też "oszczędzasz" swoje Babcie? Pomagasz im w codziennych sprawach?
Zabiegana babcia Zabiegana babcia
Babcie mają tyle na głowie, a mimo to zawsze znajdą czas dla swoich wnuków. Ale co by było, gdyby Babcia stała się nagle dynamitem?
Nowoczesna babcia Nowoczesna babcia
Lubisz, gdy Babcia opatula Cię do snu i śpiewa kołysanki?
Dlaczego kochamy Babcię? Dlaczego kochamy Babcię?
Dlaczego kochamy Babcię? Za to, że jest i za to, jaka jest! Kochająca, czuła, troskliwa.
Dni z Babcią Dni z Babcią
Do Babci udajesz się i w tych dobrych, i w tych nieco gorszych chwilach. To Ona cieszy się z Twoich sukcesów i dzieli Twoje troski.
Dziadziuś czarodziej Dziadziuś czarodziej
Dzień Dziadka to święto, które przyszło do Polski niedawno, dopiero w latach osiemdziesiątych XX wieku i stopniowo stawało się coraz popularniejsze.
Z dziadkiem Z dziadkiem
Czy sprzątanie i odkurzanie może być zabawne? Ależ tak, jeśli tylko mamy odpowiednie towarzystwo.
Były raz kotki dwa Były raz kotki dwa
Co mają wspólnego kotki dwa albo mała chatka w lesie z Babcią?
Wszystkie dzieci dobrze wiedzą Wszystkie dzieci dobrze wiedzą
Rodzice są od wychowywania, a Babcia i Dziadek od rozpieszczania. Wszyscy o tym dobrze wiedzą!
Familijny blues Familijny blues
Zaśpiewajmy razem ten dziecięcy blues - i dla Babci, i dla Dziadka. Oni mają dla nas czas i kochają nas.
Wiersz dla babci Wiersz dla babci
Napisano bardzo wiele piosenek, wierszy i wierszyków na Dzień Babci i Dziadka. Możemy za ich pomocą złożyć życzenia naszym bliskim.
Nasza babcia Nasza babcia
Kiedy wszystko jest lepsze i milsze? Z kim jest pyszna zabawa? Oczywiście z najukochańszą Babcią!
Nie pytajcie kogo wolę! Nie pytajcie kogo wolę!
Trudne pytanie - kogo wolisz? Lecz odpowiedź jest już prosta - wolę Babcię niż przedszkole, bo jest moja własna.
Mój dziadzio Mój dziadzio
Kto jest "złotą rączką", kto wszystko naprawia i reperuje?
Babcia Babcia
Jakie słowa przychodzą Ci do głowy, gdy pomyślisz "Babcia"?
Moja babcia Moja babcia
Na Dzień Babci przygotowujemy prezenty. Dla Babci najcenniejsze są te własnoręcznie wykonane, bo w nie włożone jest Wasze serce.
Kochamy was Kochamy was
Zimowe, mroźne dni - 21 i 22 stycznia stają się dniami gorącymi za sprawą wnuków i dziadków. To właśnie wtedy wnuczęta składają Babciom i Dziadkom najlepsze życzenia.
Babcia wie najlepiej Babcia wie najlepiej
Mamy wspaniałych rodziców, ciocie i wujków, którzy wiele wiedzą i potrafią.Jednak jest taki ktoś, kto zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach.
Babcia tańczy Rock & Roll'a Babcia tańczy Rock & Roll'a
Życzenia można składać na różne sposoby, ale czy przyszłoby Co do głowy tańczenie rock and roll′a zamiast śpiewania "Sto lat"?
Babcia ma święto Babcia ma święto
Dzień Babci jest świętem obchodzonym dla uhonorowania babć. W ten dzień wnuki składają życzenia swoim babciom, wręczają laurki i prezenty.
Babuniu moja Babuniu moja
Życzenia i podziękowania od wnuków to dla Babć i Dziadków bardzo miłe chwile. Dziękujemy im za wszystko, ale przede wszystkim za to, że są!
Kiedy skaczę, kiedy łażę po drzewach Kiedy skaczę, kiedy łażę po drzewach
Kto Cię zawsze wybroni przed rodzicami i ma dla Ciebie czas? Odrobi lekcje z Tobą, weźmie na spacer i lody?
Mój dziadek Mój dziadek
Z pewnością możesz powiedzieć wiele ciepłych słów o swoim Dziadku. Czy jest coś szczególnego, za co chciałbyś Mu podziękować w dniu Jego święta?
Wszyscy Wszyscy
21 stycznia świętujemy Dzień Babci a zaraz po nim Dzień Dziadka. Warto już wcześniej pomyśleć o jakimś miłym drobiazgu dla Babci i Dziadka.
Dziadek Dziadek
Dziadek wszystko umie, wszystko potrafi i ze wszystkim sobie radzi. Nawet z wnukami :)
Dla  Dziadka Dla Dziadka
Czyżby Dziadek to był król? Siedzący na tronie z koroną na głowie?
Zimowy, srebrny Dzień Dziadka Zimowy, srebrny Dzień Dziadka
Dzień Dziadka to rodzinne święto obchodzone 22 stycznia. W ten dzień wnuki składają życzenia swoim dziadkom, a w przedszkolach i szkołach organizowane są spotkania oraz pokazy artystyczne dzieci.
Wszystko dla babci Wszystko dla babci
Dziadkowie to osoby, które zawsze o swoich wnukach pamiętają. Nawet jak coś zbroją, to się nie gniewają - tylko przytulają.
Dla Babci Dla Babci
Kwiaty, laurka, słodycze - dla Babci od wnucząt na Dzień Babci. Wraz z życzeniami i buziakami.
Z babunią gotuję Z babunią gotuję
Kuchnia Babci jest najlepsza na świecie - przytulna, ciepła. Można w niej przygotowywać smakołyki, jakie tylko chcecie.
Święto babci Święto babci
Z okazji Dnia Babci wszystkim Babuniom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niechaj żyją wszystkie Babcie jak najdłużej!
Ta moja Babunia Ta moja Babunia
Babcia to osoba, która ma zawsze dla nas czas, przytuli, pocieszy, nakarmi.
Gdyby nie dziadkowie
Wierszyk o tym, dlaczego tak bardzo potrzebujemy naszych dziadków - w sam raz z okazji ich styczniowego święta - napisała pani Urszula Kowalska z Łodzi.
Moi Dziadkowie Moi Dziadkowie
Z okazji Dnia Babci i Dziadka publikujemy wierszyk przesłany przez Panią Urszulę Kowalską z Łodzi. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy radości z wnucząt i mnóstwa pięknych, spędzonych razem chwil.
O dziadkach słów kilka O dziadkach słów kilka
"O dziadkach słów kilka" - taki tytuł nosi tegoroczny wiersz z okazji Dnia Dziadka i Babci nadesłany do naszej redakcji przez niezawodną Panią Urszulę Kowalską z Łodzi. Bardzo dziękujemy!

Piosenki dla dzieci.

Śpiewamy, nucimy, mruczymy... Zdarza się to każdemu z nas świadomie i nieświadomie. Ulubione piosenki "mieszkają" w naszych głowach zawsze i przychodzą na myśl często w najmniej spodziewanych chwilach.

Już nawet kilkumiesięczne maluszki potrafią śpiewać! Taki "śpiew" to nie tylko najpiękniejszy dźwięk dla uszu rodziców, ale też bardzo potrzebne ćwiczenie strun głosowych. Nie zdajemy sobie często sprawy, że śpiewanie wpływa na rozwój fizyczny dzieci - usprawnienie układu oddechowego i krążenia oraz dotlenienie. Dzieci śpiewając tańczą, skaczą, klaszczą, podrygują ćwicząc w ten sposób mięśnie, kształtując prawidłową postawę oraz wyczucie rytmu. Pozytywne aspekty śpiewania nie kończą się także tylko na umuzykalnianiu małych piosenkarzy. Bo ucząc się piosenek dzieci ćwiczą koncentrację, pamięć i umiejętności rozumienia słyszanego tekstu. I oczywiście ćwiczą wymowę! Śpiewając dziecko wyrzuca złe emocje i poprawia nastrój. Przyzwyczaja się do wyrażania emocji na głos, do braw zachwyconych słuchaczy:), co pomaga pokonać lęk związany z występami przed szerszą publicznością oraz przyczynia się do łatwiejszego nawiązywania kontaktów społecznych.

Naukowcy, badacze i wychowawcy twierdzą, że wspólne śpiewanie z dzieckiem nie tylko wzmacnia rodzinne więzi. Pokazanie maluchom, że nie wstydzimy się brzmienia swojego głosu, że potrafimy śmiać się z własnych pomyłek, uczy je dystansu do siebie i swoich niedoskonałości. Wspólne, wieczorne śpiewanie kołysanek wycisza, uspokaja, zmniejsza napięcie, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa. Śpiewanie w większej grupie (np. przedszkolnej) ma pozytywny wpływ na wszystkich jej członków, bo oprócz tego, że integruje i zmniejsza agresję, przyczynia się do lepszej współpracy. Doskonałą okazją do wspólnego śpiewania są nasze tradycyjne święta.

W bazie Miasta Dzieci znajdują się teksty piosenek i kolęd bożonarodzeniowych. Są też piosenki wielkanocne i - związane ze znacznie nowocześniejszym świętowaniem - piosenki walentynkowe. Nudzicie się w czasie długich, wakacyjnych podróży? Śpiewajcie "Jedziemy na wakacje", "Lato", "Gdzie strumyk płynie z wolna" czy "Jedzie pociąg z daleka". Teksty czekają w Mieście Dzieci.Nic tak nie ucieszy mamy czy babci jak odśpiewana uroczyście piosenka z okazji ich święta - Dnia Mamy, Dnia Babci, Dnia Kobiet... Teksty znanych piosenek i mniej znanych wierszyków znajdziecie w naszym dziale Piosenek i rymowanek. Zapomnieliście tekstu ulubionej piosenki, którą w dzieciństwie śpiewała Wam babcia? Podpowiedzi szukajcie w Mieście Dzieci - "Ta Dorotka", "Rudy rydz", "Na Wojtusia z popielnika", "Krakowiaczek jeden" i wiele innych.

Zatem do śpiewania gotowi? Start!
Konferencja Edukacji Demokratycznej
Nowości wydawnicze
Co tu się kryje. Premiera książki

Pomysłowa, ucząca cierpliwości i rozwijająca spostrzegawczość książeczka obrazkowa dla najmłodszych. Na każdej rozkładówce znajdziemy szczegółowo narysowaną panoramę fragmentu miasteczka: są ulice z domami, plac budowy, rynek, plaża, a wszędzie mnóstwo szczegółów - postaci, pojazdów i wielu, wielu innych. Wszystko razem tworzy obrazek jednego dnia z życia miasteczka. Grube, kartonowe strony wytrzymają długie godziny zabawy z tą niezwykłą pozycją.

12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach

Ważne słowa: miłość, odpowiedzialność, uczciwość, szczęście, samodyscyplina, piękno, sprawiedliwość, przyjaźń, odwaga, dobroć, szacunek, mądrość. Wszystkie historyjki opatrzone są urokliwymi, pełnymi detali ilustracjami.

wszystkie
NA KAŻDĄ OKAZJĘ...


Konkursy
Sprężynek na tropie tajemnic Sprężynek na tropie tajemnic

Miasto Dzieci i Wydawnictwo BIS zapraszają do udziału w konkursie ze Sprężynkiem - ludzikiem maskotką samodzielnie wykonaną przez małego chłopca ze starej sprężyny zegara. Sprężynek służył do zabawy, gdy chłopiec chorował na ospę, a potem stał się jego nieodłącznym, bardzo mądrym przyjacielem. Na zwycięzców konkursu czekają egzemplarze pierwszej z cyklu książek o Sprężynku.

Konkurs z kartami obrazkowymi Poznaję świat Konkurs z kartami obrazkowymi Poznaję świat

Seria Karty obrazkowe Poznaję świat to wyjątkowe zestawy (poradnik + karty) wspomagające rozwój emocjonalny, społeczny i umysłowy najmłodszych dzieci. W skład serii wchodzą cztery tytuły ("Kolory", "Dźwięki", "Zawody" i "Emocje") pomagające dzieciom rozpoznawać i opisywać podstawowe uczucia, kształtujące umiejętność rozpoznawania dźwięków i wspierające rozwój mowy, zaspokajające naturalną ciekawość świata poprzez naukę rozróżniania i nazywania kolorów czy wreszcie osób wykonujących różne zawody. Jeśli chcecie zdobyć aż dwa z nich, koniecznie odpowiedzcie na pytanie konkursowe!

wszystkie
Zakupy
dodaj produkt
Masz dość zmartwień, problemów i stresu? Te warsztaty internetowe uproszczą Ci życie
Te warsztaty internetowe są dla Ciebie!
Miś o karmelowym,długim futerku, na szyi ma bandankę a na głowie nosi czapkę z daszkiem.
Drabinki są solidnie i estetycznie wykonane, mają żywe kolory oraz dodatkowe sprzęty - kółka gimnastyczne, lina itd.
Odbierz prezent od Miasta Dzieci!
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
lipiec 
dzisiaj
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
nasi eksperci
Wojciech Eichelberger
Psycholog, psychoterapeuta, współtwórca Instytutu Psychoimmunologii
Aneta Strelau
Dietetyk kliniczny z wieloletnim doświadczeniem
zadaj pytanie
 
Buy Best replica watches online here: rolex replica rolex replica replica watches rolex replica replcia watches cheap replica watches best replica watches cheap rolex replica watches best replica watches rolex replica uk swiss replica watches cheap replica watches