Katalog Miasta Dzieci • domy kultury

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach prowadzi szeroką działalność edukacyjną z zakresu dziedzictwa kulturowego, organizuje lekcje folklorystyczne, wiedzy o przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych walorach regionu świętokrzyskiego, konkursy widowisk obrzędowych w formie scenicznej oraz spotkania prezentujące rozwój sztuki teatru od czasów antycznych do współczesności.

W WDK organizowane są kursy tańca towarzyskiego dla instruktorów tańca, nauczycieli, studentów, podstawowe kursy choreograficzne dla nauczycieli prowadzących szkolne zespoły taneczne, kursy teatralne, warsztaty taneczne z zakresu: hip-hopu, disco-dance, funky-jazz oraz aerobiku i stepu. Szerokie spectrum zainteresowań WDK obejmuje także obrzędy i obyczaje związane ze świętami religijnymi.

Dzięki takim imprezom mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mają możliwość obcowania z namiastką bogatej kultury ludowej. WDK prowadzi wszechstronną działalność kulturalną, organizuje szereg imprez, przeglądów, konkursów o charakterze międzynarodowym i wojewódzkim oraz wydarzeń kulturalnych.

ul. ks. Piotra Ściegiennego 2

wdk@wdk-kielce.pl