Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie działa od 1944 r. Od początku swojego istnienia daje przedstawienia zarówno w Rzeszowie, jak i w innych miastach Polski południowo-wschodniej. Występuje regularnie na kilku dużych stałych scenach miast regionu.

Jednym z pierwszych dyrektorów Teatru była Wanda Siemaszkowa, zaliczana do najwybitniejszych aktorek w historii teatru polskiego. Ze sceną tą związany był również inny świetny aktor, Zdzisław Kozień – znany z wielu ról w filmach i serialach telewizyjnych, m.in. z roli Zygmunta Starego w serialu „Królowa Bona”, porucznika Zubka w „07, zgłoś się” i in.

Teatr mieści się w dwóch historycznych budynkach (administracja i Mała Scena w zabytkowej willi należącej niegdyś do rodziny Holzerów, Duża Scena w budynku dawnego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”). Duża Scena ma 360 miejsc, Mała – 70.
Teatr im. Wandy Siemaszkowej rocznie prezentuje około 300 spektakli dla kilkudziesięciu tysięcy widzów. Repertuar Teatru ma charakter eklektyczny, składa się z klasyki polskiej i obcej, ale można tu obejrzeć również dramaty współczesne. Teatr współpracuje z wieloma reżyserami, związanymi na stałe z wielkimi centrami kulturalnymi, takimi jak Kraków, Warszawa, Wrocław.
W Teatrze odbywa się również jeden z najstarszych polskich festiwali teatralnych – Rzeszowskie Spotkania Teatralne oraz Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe

Biuro Obsługi Widza – rezerwacja biletów:

tel/fax 017 853 22 52 lub 017 853 20 01 wew. 330, 341
bilety@teatr-rzeszow.pl

Kasa biletowa czynna od wtorku do piątku 16.00-19.00 oraz sobota i niedziela 14.00-19.00, tel. 017 850 89 89

WIRTUALNY SPACER PO TEATRZE: TUTAJ

Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie