Katalog Miasta Dzieci • dzieci i rodzice razem

Ratusz Głównego Miasta oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska

Powołane do życia w 1970 r. Muzeum Historyczne Miasta Gdańska otrzymało na swoją siedzibę nowo odbudowany Ratusz Głównego Miasta. W dawnej siedzibie władz miejskich zaczęto gromadzić zbiory dokumentujące dzieje naszego Miasta.

Ratusz Głównego Miasta

Godziny Otwarcia:

Wt:  – Sob.: 10:00 – 14:00

Niedz.:11:00 – 14:00

Główna siedziba Muzeum Historycznego Miasta Gdańska mieści się w Ratuszu Głównego Miasta. Wiekowa gotycko-renesansowa budowla, usytuowana na styku ulicy Długiej i Długiego Targu, dominuje nad panoramą Drogi Królewskiej, najbardziej reprezentacyjnego traktu zabytkowej części miasta.

Zapraszamy do zwiedzania sal historycznych I piętra w Ratuszu Głównego Miasta: Wielkiej Sali Rady zwanej Salą Czerwoną, Małej Sali Rady, tzw. Sali Zimowej oraz Małej i Wielkiej Sali Wety. Dla turystów udostępnione są również sale II i III piętra: Sala Kasy Miejskiej, tzw. Kamlaria, Sala Depozytowa, wystawa pt. Życie codzienne gdańszczan w Wolnym Mieście Gdańsku i ekspozycje czasowe.

Oddziały MHMG

Gdańsk, ul. Długa 46/47

kancelaria@mhmg.pl

Ratusz Głównego Miasta oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska
ZOBACZ TAKŻE:herbywarsztatyweekend

pt-sob
22.09-23.09.2017
Wrzesień – czy wszystkie dzieci idą do szkoły?

Wrzesień – czy wszystkie dzieci idą do szkoły?

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska organizuje debatę „Wrzesień, czy wszystkie dzieci idą do szkoły? O dzieciach pozostających w trudnej sytuacji życiowej”. Spotkanie, które odbędzie się 22 września 2017 r., ma ważny społecznie cel. Pod okiem praktyków 150 uczestników będzie miało możliwość podniesienia swoich kompetencji w relacjach i w pracy z młodzieżą, która osobiście lub pośrednio zetknęła się dramatyczną sytuacją rówieśników.

01.07.2017
muzeum historyczne miasta gdańska
Warsztaty i zajęcia

Pod królewską koroną…

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska przeprowadzi 1 lipca 2017 r. grę miejską, której tematyka będzie związana z wystawą „Pod królewską koroną…”. Uczestnicy gry zwiedzą aktywnie Główne Miasto oraz zabytkowe obiekty Ratusza Głównego Miasta oraz Muzeum Bursztynu rozwiązując różne zadania i łamigłówki. W grze mogą wziąć udział osoby indywidualne, znajomi, sąsiedzi oraz rodziny. Na uczestników czekają nagrody.

wt
21.07.2015
Wakacyjne lekcje muzealne w MHMG

Wakacyjne lekcje muzealne w MHMG

Zapraszamy na interaktywne zajęcia dla półkolonii oraz zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, które odbywają się w czasie tegorocznych wakacji w Oddziałach Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w ciekawy sposób i poznania niezwykłej historii Gdańska. Dzieci i młodzież mogą pobawić się ze swoimi rówieśnikami, a także wysłuchać legend i opowieści związanych z miastem i morzem.

czw-nie
30.04-21.06.2015
Moja Przygoda w Muzeum

Moja Przygoda w Muzeum

Serdecznie zapraszamy na nową wystawę prezentującą prace laureatów Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. Oglądać ją będzie można od 1 maja
do 21 czerwca 2015 r. w Sali Morskiej Ratusza Głównego Miasta Gdańska.

pt-pt
17.10-31.10.2014
Muzealna drużyna Odysei Umysłu!

Muzealna drużyna Odysei Umysłu!

Muzeum Historyczne zgłasza własną Drużynę do konkursu Odyseja Umysłu! Jeśli jesteś uczniem szóstej klasy, I lub II klasy gimnazjum zapraszamy do ekipy!
Zajęcia w ramach Odysei Umysłu odbywać się będą w środy, od godziny 16.00 – 17.30 w Ratuszu Głównego Miasta.

14.06.2014
Czy czerwiec się czerwieni?

Czy czerwiec się czerwieni?

Sowa bierze pod lupę nazwy miesięcy i pór roku! Czy na całym świecie dzieci mogą zimą lepić bałwana? Czy są takie miejsca, gdzie lato nie zagląda? Czy luty ma coś wspólnego z lutnią, a kwiecień z kwieciem? A co o miesiącach mówią stare przysłowia i prawdy ludowe?

sob-nie
12.04-04.05.2014
Jaja w Muzeum!

Jaja w Muzeum!

Zbliżają się Święta Wielkanocne, czas zacząć przygotowania! W ferworze pieczenia i sprzątania nie zapominajmy o tradycjach, a wśród nich o malowaniu pisanek! Inspirację znajdziecie w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska!
Zapraszamy na II edycję wystawy “Jaja w Muzeum”. Może ktoś z Was pamięta kurnik sprzed czterech lat?

07.12.2013
Sowoty w MHMG

Sowoty w MHMG

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska serdecznie zaprasza na “SOWOTĘ”, czyli rodzinne spotkanie w Muzeum

nie
01.12.2013
SOWIE MĄDROŚCI II stopień wtajemniczenia!

SOWIE MĄDROŚCI II stopień wtajemniczenia!

“Co jest ważne w życiu” – zapytała nasza przyjaciółka Sowa. Odpowiedzi jest kilka, ale co trzeba zrobić, by wszystkie je poznać? Przyjść do Muzeum na kolejną SOWOTĘ! Przed nami spotkanie pełne wyzwań  trening kreatywnego myślenia! Poćwiczymy szare komórki rozwiązując zadania i łamigłówki, które przygotowała dla nas mądralińska Sowa. Otrzymamy także wskazówki, które pomogą nam odgadnąć kolejną życiową mądrość!