Katalog Miasta Dzieci • domy kultury

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku jest samorządową instytucją kultury Województwa Pomorskiego, której zadaniem jest upowszechnianie kultury oraz organizowanie i prowadzenie współpracy kulturalnej województwa z innymi państwami, w szczególności państwami basenu Morza Bałtyckiego.

Od 1992 r. zajmujemy się współtworzeniem kultury, realizacją projektów artystycznych i naukowych o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym.

Wśród naszych realizacji znajdują się projekty muzyczne, literackie, naukowe, filmowe, wystawy, szereg działań interdyscyplinarnych, warsztatowych, akcji kulturalnych i społecznych, jak również działalność wydawnicza. Bierzemy także czynny udział we współtworzeniu nadbałtyckiej polityki kulturalnej.

Nadbałtyckie Centrum Kultury
ul. Korzenna 33/35
80 - 851 Gdańsk

sekretariat@nck.org.pl

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

nie
30.10.2016
teatr nadbałtyckie centrum kultury

ImproBaja

W niedzielę 30.10 o godzinie 15.00 zapraszamy do Ratusza Staromiejskiego- siedziby Nadbałtyckiego Centrum Kultury na improwizowaną bajkę dla dzieci, którą zaprezentują trójmiejscy improwizatorzy. ImproBaja to bajka, której jeszcze nie ma, a żeby to zmienić potrzebne są pomysły młodych widzów. To dzieci zabiorą aktorów w świat fantazji, magii i niespodziewanych zwrotów akcji, dzięki swojej wyobraźni 🙂 Wskażą postaci […]

sob
28.05.2016
06.06.2015 Gdańsk. Nadbałtyckie Centrum Kultury. Czytanie Pomorza - Korzenie. Słupsk fot. Anna Maria Biniecka

Czytanie Pomorza

Już w sobotę (28 maja) rozpoczynamy kolejną serię wycieczek po Pomorzu! Znów będziemy wspólnie podążać tropem literatury i jej twórców.

pt-sob
13.05-14.05.2016
bałtyckie spotkania ilustratorów 2016

11 Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

Tegoroczną edycję Bałtyckich Spotkań Ilustratorów, tym razem inspirowanych „Przygodami Alicji w Krainie Czarów” znanymi z powieści Lewisa Carrolla oraz licznych inscenizacji i ekranizacji, rozpoczynamy już w maju, a nie na jesieni!

pt
13.05.2016
Alessia Bravo, Włochy nadbałtyckie Spotkania ilustratorów

11. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów- akcja: Alicja

W pogoni za Królikiem w niecodzienny sposób będziemy eksplorować przestrzeń Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku. Odnajdziemy dyskretne drogowskazy i poczujemy płynność przestrzeni. Szybko stanie się jasne, że poruszamy się w świecie wyobrażeń po drugiej stronie lustra, w której nasze zmysły zostaną poddane wielu próbom, a logika nieraz zawiedzie.

pt-śr
06.03-25.03.2015
Sekret życia. Baśnie hinduskie

Sekret życia. Baśnie hinduskie

Wystawa pt. “Sekret życia. Baśnie hinduskie”
NCK – Ratusz Staromiejski, 20-02-2015 – 25-03-2015
Nadbałtyckie Centrum Kultury oraz Wydawnictwo Media Rodzina zapraszają na wystawę ilustracji Marianny Jagody do baśni Sekret życia. Baśnie hinduskie

czw-pt
27.11-28.11.2014
Wędrówki Pyzy

Wędrówki Pyzy

Wędrówki Pyzy… czyli “Gòlince na kaszubskich dróżkach”
Kartuskie Centrum Kultury, NCK – Ratusz Staromiejski, 27-11-2014 – 28-11-2014
Przygody ciekawskiej Pyzy na polskich dróżkach, znanej z książki autorstwa Hanny Januszewskiej, do której ilustracje stworzył Adam Kilian oraz z krótkich filmów animowanych stały się inspiracją do stworzenia własnych postaci – Gòlinca i Gòlincówny, odwiedzających kaszubskie zakątki.