Katalog Miasta Dzieci • domy kultury

Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu

Centrum Kultury Dziecka jest filią Miejskiego Ośrodka Kultury od 2008 roku. Mieści się w budynku przy ul. Rembowskiego 17, odbudowanym
w ramach projektu Rewitalizacji Strefy Śródmiejskiej Miasta Zgierza. Na placu zajmowanym dziś przez Centrum Kultury Dziecka znajdował się dom zbudowany około 1826-1830 roku dla fabrykanta sukna Augusta Schwartzschultza. Oprócz domu drewnianego frontowego na placu znajdował się magazyn drewniany oraz stajnia drewniana. Działka obejmowała również podwórze niebrukowane oraz ogród owocowy.

ul. Rembowskiego 17
95-100 Zgierz

ckdzgierz@poczta.fm

Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu

CKD zajmuje się edukacją kulturalną dzieci od wieku przedszkolnego poprzesz bogatą ofertę zajęć i ciekawe inicjatywy lokalne. W ofercie placówki można znaleźć m.in.: zajęcia muzyczne, taneczne i plastyczne dla przedszkolaków, warsztaty rękodzieła, Bajkobrania, czyli cyklicznie odbywające się spektakle teatralne dla najmłodszych oraz bogatą propozycję dla placówek oświatowych. Ważną częścią oferty są także różnego typu inicjatywy familijne.

Bajkobranie w Zgierzu

Bajkobrania to cykl spotkań z teatrem dla dzieci, organizowanych w CKD od samego początku działalności. Jest to jedna z najbardziej popularnych inicjatyw kulturalnych dla dzieci w mieście. Szacujemy, że każdego roku na Bajkobraniach spotka się około półtora tysiąca dzieci w wieku już od ok. 2 lat i ich rodziców.

Kreatywna Kuźnia Familijna – twórcze zajęcia dla całej rodziny w Zgierzu

Cykl warsztatów familijnych jest miłą alternatywą dla rodzin, które chcą wspólnie spędzić sobotnie przedpołudnie. W ramach zajęć zespoły rodzinne będą miały okazję wspólnie wykonać proste prace stolarskie, decoupage, wyruszyć w świat zabawy i humoru podczas warsztatów cyrkowo-teatralnych oraz poszaleć kulinarnie.

Bal karnawałowy w CKD w Zgierzu

Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu zaprasza serdecznie na bal przebierańców. Tym razem tematem przewodnim są morskie przygody. Wstęp oczywiście wolny, a bal jest dedykowany dzieciom do 13 roku życia.

Stolarka dla Pań – bezpłatne warsztaty w Zgierzu

Jak własnoręcznie zrobić stołek, lampę, a nawet ozdoby choinkowe z drewna? W zgierskim Centrum Kultury Dziecka można się tego nauczyć. Zapraszamy na zajęcia specjalnie dla Pań, tych młodszych i tych starszych.

Koło ceramiczne w Zgierzu – zajęcia dla każdego

Cykl trzech warsztatów, podczas których uczestniczki i uczestnicy pracują z gliną z wykorzystaniem technik ręcznych oraz kół garncarskich. Wykonują proste naczynia, bibeloty oraz autorską biżuterię. Są to zajęcia niezwykle inspirujące i relaksujące. CKD w Zgierzu zaprasza!

Kulinarna wyprawa dookoła świata – warsztaty dla dzieci w CKD Zgierz

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowej oferty warsztatów dla dzieci w CKD, które pozwolą im poznawać nowe kultury poprzez aspekt kulinarny. Będą to pasjonujące zajęcia z nutką geografii – dzieci dowiedzą się skąd pochodzą przyprawy, warzywa i inne produkty spożywcze. Będą miały okazję przyjrzeć się znaczeniu jedzenia w różnych miejscach świata, w różnych kulturach, jego symbolice.

pon-pt
23.01-27.01

Ferie zimowe w CKD w Zgierzu

Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu zaprasza dzieci od 6 do 12 lat na ferie zimowe. W programie m.in. warsztaty plastyczne, seanse filmowe, wycieczki, teatr cieni oraz bal z karaoke. Gwarantujemy wspaniałą zabawę!

Koło ceramiczne w Zgierzu

Jest to cykl trzech warsztatów, podczas których uczestniczki i uczestnicy pracują z gliną z wykorzystaniem technik ręcznych oraz kół garncarskich. Wykonują proste naczynia, bibeloty oraz autorską biżuterię. Są to zajęcia niezwykle inspirujące i relaksujące. CKD w Zgierzu zaprasza!

Bal Halloweenowy w Zgierzu

CKD w Zgierzu zapraszamy wszystkie dzieciaki do 12 roku życia na zabawę z okazji Halloween. Będzie straszszsznieee miło i sympatycznie, będą upiorne konkursy oraz zabawy dla odważnych i będziemy tańczyć pod okiem dyniowych stworów.

Artystyczna Kuźnia w Zgierzu

CKD w Zgierzu serdecznie zaprasza młodzież i dorosłych na warsztaty decoupage. Jest to technika ozdabiana przedmiotów z wykorzystaniem wzorów z papierowych serwetek.