Katalog Miasta Dzieci • Muzea i instytucje

Awangarda.Centrum Kultury Filmowej w Olsztynie

W samym sercu Olsztyna, na Starym Mieście, w otoczeniu pięknych zabytkowych kamieniczek znajduje się kameralne kino “Awangarda”. Jest to najstarsze kino w mieście. Przed wojną mieściło się w tym samym budynku, a zaraz po 1945 roku zostało otwarte jako pierwsze. Od 1990 roku prowadzi je znawca i miłośnik sztuki filmowej Konrad Lenkiewicz, który stworzył tu Centrum Kultury Filmowej “Awangarda 2”.

Stare Miasto 23
pow.m. Olsztyn, woj.warmińsko-mazurskie