powrót
Imiona Rafał

Rafał

R
Rafał

Także: Rafałek

Pochodzenie: imię hebrajskie

Znaczenie: Bóg uzdrawia

Numerologia imienia: liczba 6

Główny znak zodiaku: Panna

Planeta: Merkury, Księżyc, Wenus

Znane: Rafał Blechacz, Rafał Bryndal, Rafał Królikowski, Rafał Kubacki, Rafał Maserak, Rafał Mohr, Rafał Murawski, Rafał Olbrychski, Rafał A. Ziemkiewicz

Charakterystyka: imiona popularne

Imieniny: 29 września, 24 października

 

Historia imienia

Rafał, po hebrajsku Raphael, to imię jednego z czterech archaniołów. Dawni Izraelici znali mnóstwo opowieści o czynach tego boskiego wysłannika, z których tylko część została spisana w Biblii. Tak więc już w raju anioł Rafael udzielał Adamowi tajemnych nauk. Noemu, kiedy płynął w arce, służył światłymi radami. Podarował też mu świętą księgę, która zawierała wiedzę o gwiazdach, o leczeniu, i o tym, jak poskramiać złośliwe demony. Dziś powiedzielibyśmy, że Rafał-Rafael uczył astrologii, medycyny i psychoanalizy (bo dziś właśnie psychoanalitycy uwalniają pacjentów od ich "demonów"). O czynach Rafaela opowiada jedna z ksiąg Biblii, Księga Tobiasza. Tobiasz spotyka tajemniczego wędrowca (był nim właśnie nasz archanioł), który uwolnił jego narzeczoną od demonów, a jego samego wyleczył ze ślepoty. Zastosował przy tym ciekawą metodę - posłużył się wątrobą ryby, a dziś wiemy, że właśnie wątroba ryb zawiera witaminę A, środek wzmacniający wzrok! Dodajmy jeszcze, że Rafael z Księgi Tobiasza wędrował w towarzystwie psa, co jest absolutnym wyjątkiem w Biblii, jako że dawni Semici psy mieli w pogardzie. Ale ów fakt wskazuje, iż archanioł żył w wielkiej przyjaźni z całą przyrodą i jej życiodajnymi siłami.

 

liczba 6

 

Liczba imienia Rafał wynosi SZEŚĆ, a szóstka również kojarzy się z leczeniem, uzdrawianiem i znajomością przyrody.

 

Jaki jest Rafał?

?Rafałowie, wzorem swojego anielskiego poprzednika, są zazwyczaj ludźmi o wszechstronnych zainteresowaniach. Dużo czytają, stale się uczą i nie wystarcza im jedna zawodowa specjalność. Znają masy informacji; można powiedzieć, że mają encyklopedyczne umysły. Żyją blisko przyrody i z zamiłowaniem pracują w zawodach, które wymagają stałego kontaktu z naturą. Lubią ogrody i hodowanie zwierząt. Często też - jakby pamiętali o czynach archanioła - zajmują się leczeniem i mają zdolności uzdrowicieli; fascynuje ich astrologia i inne sposoby zaglądania w przyszłość. Nieobce są im talenty artystyczne, z malarstwem na czele. Typowy Rafał jest łagodny i ma pokojowe usposobienie; woli stosować dyplomację niż stawiać sprawy na ostrzu noża. Mimo to wie, czego chce, pamięta o swoich zasadach i nie daje się wodzić za nos. Nie leży w jego naturze pośpiech; umie czekać na odpowiedni moment. Ufa swojemu przeznaczeniu, że zawsze zdąży z tym, co ma w życiu do zrobienia. Rafałowie rozumieją dusze kobiet i dzieci i chętnie otaczają się liczną rodziną. Potrafią także znaleźć odrobinę mądrości w najdziwniejszych poglądach różnych buntowników i wariatów.

 

Znak zodiaku imienia Rafał

PannaImię Rafał najodpowiedniejsze jest dla znaków podlegających planecie Merkury, czyli dla Panny i Bliźniąt. Również (z powodu przyrodniczych zainteresowań) zgadza się z charakterem Byka, Raka i Ryb, a także Wagi. Mniej odpowiednie jest to imię dla Koziorożca, Wodnika i Skorpiona, zaś na Barana, Lwa i Strzelca czeka raczej imię innego archanioła - Gabriela.

 

 

 

 

 

 

 

 


Źródło: Wojciech Jóźwiak "Imię dla Twojego dziecka" Wydawnictwo BIS

Konferencja Edukacji Demokratycznej
Odbierz prezent od Miasta Dzieci!
 
Buy Best replica watches online here: rolex replica rolex replica replica watches rolex replica replcia watches cheap replica watches best replica watches cheap rolex replica watches best replica watches rolex replica uk swiss replica watches cheap replica watches