Olga

O
Olga

Także: Ola, Oleńka

Pochodzenie: imię germańskie

Znaczenie: szczęśliwa, zdrowa, pełna życia

Numerologia imienia: liczba 5

Główny znak zodiaku: Baran

Planeta: Mars

Znane: Olga Bołądź, Olga Bończyk, Olga Borys, Olga Frycz, OlgaJackowska, Olga Kurylenko, Olga Lipińska, Olga Tokarczuk

Charakterystyka: imiona popularne

Imieniny: 11 lipca

 

Historia imienia

Imię Olga przywędrowało do nas drogą bardzo okrężną. Narodziło się wśród germańskich plemion zamieszkujących Skandynawię - wśród wikingów - i brzmiało wtedy Helga, co znaczyło "zdrowa" lub "pełna życia". Kiedy wikingowie, owi dzielni wojownicy, ponad tysiąc lat temu podbili Ruś, imię Helga zmieniło się w Olga. Imię to nosiła władczyni Kijowa, która twardą ręką trzymała w posłuchu krnąbrnych poddanych i popełniła liczne okrucieństwa. Rusini wybaczyli jej to, gdyż zbudowała potęgę Kijowa; wybaczył jej też Kościół, przyjęła bowiem chrzest. Jeżeli się nastroimy na wibracje imienia Olga, wyda się nam ono najpierw łagodne i zachęcające, jakby obiecywało zaciszną przystań... - Olga brzmi podobnie jak "ulga". Ale to pozory... Imię to mieni się w oczach niby hologram i pod miłą powierzchnią otwierają się jakieś głębie i tajemnice.

 

liczba 5

 

Liczba imienia Olga wynosi bowiem PIĘĆ. Jak wiadomo, liczba ta oznacza ludzi dzielnych, pełnych inicjatywy, ale też niespokojnych duchem i mających żyłkę ryzykantów. I Olgi takie właśnie są.

 

Jaka jest Olga?

?To w istocie rogate dusze. Olgi potrafią się przystosować do każdych warunków, więc również w środowisku ludzi spokojnych, statecznych i dbających o swoją opinię nie będą nikogo na siłę szokować. Jednak prawdziwym celem ich życia jest przygoda, doświadczanie wciąż nowych i dziwnych wrażeń, podróże i kosztowanie egzotyki. Pociąga Olgi wszystko, co obiecuje nowość, sukces i zwycięstwo. Kiedy wymaga tego sytuacja, potrafią być groźnymi konkurentkami dla silnych mężczyzn. Tak więc możemy sobie wyobrazić Olgę jako elegancką damę, dla której ulubioną rozrywką są... skoki ze spadochronem! Życie z Olgą dostarczy jej wybranemu wielu mocnych wrażeń. Kobiety o tym imieniu potrafią działać niby środek dopingujący - ale i mężczyzna musi mieć silny charakter, aby sprostać takiej partnerce.

 

Znak zodiaku imienia Olga

BaranOlga to imię najbardziej odpowiednie dla naładowanych energią Baranów i Skorpionów, a w następnej kolejności dla Lwów, Strzelców, Wodników i Bliźniąt. Olgi Koziorożce potrafią potężne siły tkwiące w swoim imieniu zaprząc do twórczej pracy. Byki, Raki i Ryby pod wpływem tego imienia mogą w pewnym stopniu zejść na manowce. Dla Wag i Panien imię Olga może okazać się zbyt niepokojące.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: Wojciech Jóźwiak "Imię dla Twojego dziecka" Wydawnictwo BIS

Odbierz prezent od Miasta Dzieci!
 
swiss cheap replica watchesreplica watches replica watches uk rolex replica watches replica watches replica watches replica watches uk