Wszystkie kukułki zamieniają się miejscami
Chociaż jestem już "dużą dziewczynką" do dziś chętnie sięgam do okresu dzieciństwa i razem z rodzicami wspominamy te przepiękne momenty.
Wspomnień jest wiele, dotyczą one zarówno mamy jak i taty. Mama - wiadomo najwspanialsza osoba na świecie, czuła, troskliwa, kochana, zawsze skłonna do pomocy. Tata - choć pracował całymi dniami zawsze znalazł dla mnie czas i nigdy nie zapominał, że w domu czeka na niego rodzina. Jak każde małe dziecko miałam swoje małe słabości - były to słodycze. Tata doskonale o tym pamiętał i zawsze, gdy szłam spać kładł mi obok łóżka jakiegoś pysznego czekoladowego cukierka. Mniam, Mniam:)))))
Ale to nie koniec słodkości - wymyślił także dla mnie specjalną zabawę związaną z moimi słodyczami.
Razem z rodzicami i dziadkami siadałam wygodnie na dywanie. Tata wyciągał z szafy małe specjalnie przez niego przygotowane kartoniki na których były narysowane różnego rodzaju cukierki, a zabawa polegała na tym, że tata rozdawał każdemu z nas jeden kartonik z cukierkiem i na hasło: zamieniają się miejscami np. wszystkie "kukułki", osoby, które miały na kartoniku narysowany cukierek "kukułkę" zamieniały się miejscami. Na hasło: SŁODYCZE wszyscy szukali sobie nowych miejsc. Jednym słowem zabawa na 102:) Do dziś doskonale ją pamiętam i bardzo mile wspominam. Jako nauczyciel często wykorzystuje ją do pracy z dziećmi, jednak w zależności od tematyki i wieku uczniów modyfikuje ją.
Podsumowując moje refleksję, powiem krótko: "Cudownych rodziców mam".......... Po prostu.
Pozdrawiam
Justyna Pawlisiak
REDAKCJA MIASTADZIEIC.PL
Dziękujemy Pani Justynie za przesłany tekst i gratulujemy cudownego dzieciństwa! W nagrodę Pani Justyna otrzymuje od nas ksiazkę Fundacji Mama O mamie, która połknęła budzik.
Polecamy również Warsztaty rozwoju umiejętności społecznych dla dzieci: Moje Światy oraz Propozycje dla mam i dzieci w Kredkafe
Radosny Dzień Dziecka to dzień spędzony wspólnie z rodzicami na beztroskiej zabawie! Dlatego do wygrania w naszym konkursie są m.in.: wejściówki do największego w Polsce Rodzinnego Centrum Rozrywki Loopy’s World, gdzie czekają na Was 4000m2 zabawy!
Telewizor, komputer, telefon. Żeby oderwać dzieci od osiągnięć współczesnej techniki, trzeba nie lada zachodu. Najlepszym i niezawodnym sposobem jest… dawanie dobrego przykładu i wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Rodzinna gra w klasy, zabawa w berka czy zawody w skokach na skakance mogą stać się ulubioną popołudniową rozrywką.
Wielkanoc czas gotowania, pieczenia, malowania jajek, ozdabiania koszyczków i stołów. Maluchy uwielbiają pomagać w kuchni, ale nie zawsze mamy czas i cierpliwość by wspólnie z nimi pichcić. Czasami ich obecność w kuchni może być kłopotliwa. Gorący piekarnik wymaga uwagi a tu właśnie coś kipi na kuchni. Co w czasie przygotowań do świąt począć z nudzącym się brzdącem?
Psycholog Wojciech Eichelberger
odpowiada na łamach Miasta Dzieci.
zadaj pytanie




RSS wydarzenia cała Polska