Zdążyć przed wybuchem bomby – recenzja gry Tik Tak Bum

Recenzja gry karcianej Tik Tak Bum
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Każdy z nas spotyka się towarzysko, zarówno w rodzinnym gronie, jak i ze znajomymi oraz przyjaciółmi. A takie spotkania wcale nie muszą być w stylu tradycyjnym – przy obiedzie, grillu, kawie.

Znakomitym urozmaiceniem takiego spotkania może być wspólna gra, która dostarczy nam nie tylko porcji rozrywki oraz śmiechu, ale również pozwoli lepiej poznać siebie nawzajem. A może nawet dzięki niej odkryjemy nasze nowe talenty – głęboko do tej pory skrywane?

I tu mam dla Was propozycję nie do odrzucenia: Tik Tak Bum.

Zasady gry są banalnie proste. Do dyspozycji mamy  110 dwustronnych kart, tykającą bombę i kostkę. Na wstępie do rozgrywki tworzymy stos zawierający 13 kart. Na kartach widnieją zbitki liter, z którymi należy układać słowa. Jak? Tu już zadecyduje rzut kostką – są tam bowiem trzy symbole wskazujące położenie tychże liter w wymyślonym wyrazie (np. grupa liter nie może  być na początku słowa).  Gracze kolejno podają słowa według wylosowanej zasady –  kiedy odpowiemy poprawnie, podajemy bombę kolejnej osobie. Jednakże w momencie, gdy bomba wybuchnie, zatrzymujemy kartę . Wówczas losujemy nową, przy okazji znów rzucając kostką, dzięki czemu poznajemy nowe położenie liter. Wygrywa osoba, która na końcu gry posiada najmniejszą liczbę kart.

Co do samych kart, to wykonane są one bardzo starannie, zaś kontrastowe zestawienie czerni z bielą jest miłe dla oka. Karty są dzięki temu bardzo czytelne i ładne. Wszystkie elementy gry są wysokiej jakości i przetrwają niejedno towarzyskie spotkanie.

Zapewne – przynajmniej w pierwszych grach – największą furorę wśród wszystkich zrobi tykająca bomba. Nigdy nie wiadomo, kiedy ona wybuchnie, gdyż jest to losowe, w przedziale od 10 sekund do minuty.

Presja czasu powoduje, że na przykład wymieniamy słowa, których po namyśle na pewno nie wypowiedzielibyśmy 🙂 Śmiechu i dobrej zabawy przy tym mnóstwo!

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Cała gra przyspiesza bicie serca i podnosi ducha rywalizacji. Nie denerwujmy się zbytnio, nawet jeśli ktoś „ukradnie” nasze wymyślone słowo – wszak to jedynie (i aż!) gra.

Podsumowując –  Tik Tak Bum to świetna gra imprezowa, jedna z lepszych, w jaką dotychczas grałam. Można grać ze znajomymi, z rodziną i to praktycznie bez względu na wiek uczestników. O, właśnie – jedyna rzecz, z którą się nie zgadzam! Wg zaleceń gra przeznaczona jest dla osób 12+,  jednakże moim zdaniem śmiało mogą w niej brać udział młodsze dzieci. Dowodem na to jest nasza 9-latka, która radziła sobie całkiem dobrze! Gratuluję pomysłu twórcom gry  Tik Tak Bum, bo szybko się nie znudzi!

Dziękujemy firmie Piatnik za egzemplarz recenzencki

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci!

Autor tekstu : Monika Konieczny