Tydzień Bibliotek w Bibliotece Powiatowej w Poddębicach

Tydzień-Bibliotek-w-Bibliotece-Powiatowej-w-Poddębicach
📖 Czyta się średnio w 1 min. 🕑

Celem tej akcji jest czytanie dzieciom przez rodziców, dziadków lub opiekunów przynajmniej 20 minut dziennie. W spotkaniu udział wzięli: Pan Poseł Stanisław Olas, Pan Wiesław Wydrzyński – Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach, Pan Robert Blaźniak – referent ds. nieletnich i patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.

Bibliotekę odwiedziły 6-latki z Publicznego Przedszkola przy ulicy Przejazd w Poddębicach wraz z nauczycielami.

Zaproszeni goście czytali bajki wybranych autorów, które budziły zainteresowanie wśród dzieci oraz celowo były wybrane tak, aby niosły ze sobą jakieś przesłanie.

Taka akcja jak ta jest bardzo potrzebna, ponieważ rozbudza w dzieciach chęć czytania oraz zainteresowanie książkami. Ponadto dzieci mają możliwość zwiedzenia i poznania najbliższej biblioteki, która znajduje się w pobliżu ich miejsca zamieszkania lub szkoły – uważa Przemysław Jaszczak Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach.

Polecamy również Królową biblioteki nadal jest książka  oraz Baśniowe wieczory

{{moduly ntltresc}}