Świąteczne zabawy na Przystanku św. Mikołaja

Świąteczne-zabawy-na-Przystanku-św
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Dla uczestników mikołajkowej zabawy w Gdańsku, podopiecznych m.in. Fundacji Pomóż Sobie i Innym, Gdańskiego Domu dla Dzieci z pięciu placówek: Górki Zachodnie, Sobieszewo, Świbno i Ujeścisko, Fundacji Rodzina Nadzieji; Fundacji Innowacji Społecznej w Gdańsku przygotowano wiele atrakcji. Dzieci odwiedziły Biuro św. Mikołaja, gdzie wysłuchały opowieści o Świętach z różnych stron świata. Podczas zajęć w Szkole Elfów uczyły się zdobić bombki, tworzyć stroiki i kartki świąteczne. Zwiedziły też Wystawę Świąteczną – zobaczyły, jak powinien wyglądać wigilijny stół, jak ubrać choinkę, dowiedziały się, jakie znaczenie ma pierwsza gwiazdka. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd.

– Najfajniejsze było ozdabianie bombek i film o tym, jak się robi świąteczne bombki. Podobały mi się też psy huski – mówi ośmioletnia Julia.

Dodatkową atrakcją dla dzieci była wizyta Iwony Guzowskiej i ekipy telewizyjnej TVP Gdańsk z redaktor Elżbietą Jabłońską, którzy ozdobili i podpisali świąteczne bombki. Bombki wraz z innymi prezentami, przekazanymi na tę specjalną okazję przez znanych i lubianych, między innymi: Dariusza Michalczewskiego, Macieja Kosycarza, Marka Kamińskiego, Macieja Miecznikowskiego, zespół Kombii i Kabaret Limo, zlicytowane zostaną na antenie Radia Plus w czwartek 8.12., w godz. 17.00-18.00. Dochód z aukcji przekazany zostanie na Stowarzyszenie Dzieciom Chirurgicznie Chorym działającym przy Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku.

Grupa LOTOS co roku organizuje i wspiera Mikołajki dla dzieci będących pod opieką organizacji działających na rzecz poprawy ich szans rozwojowych, w tym dla wychowanków domów dziecka, z regionu Jasła i Czechowic-Dziedzic, gdzie swoje siedziby mają spółki Grupy Kapitałowej LOTOS.

Dla dzieci i mieszkańców Jasła 6 grudnia na głównym rynku miasta zostanie zorganizowana zabawa mikołajkowa. W programie m.in. świąteczny spektakl z udziałem widzów, konkursy i zabawy z nagrodami. W Czechowicach-Dziedzicach impreza Mikołajkowa zostanie zorganizowana dla wychowanków Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie oraz Rodzinnego Domu Dziecka. Dodatkowo Spółka regularnie wspiera inne inicjatywy dla dzieci organizowane w ramach Mikołajek przekazując upominki, np. „Mikołajki w szpitalach”, czy Akcję Zostań Świętym Mikołajem organizowaną przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

W okresie przedświątecznym, podobnie jak w całym roku, w działania odpowiedzialne społecznie mogą włączyć się także klienci stacji paliw LOTOS, uczestnicy programu lojalnościowego Navigator. Każdy ma możliwość przekazać swoje punkty na rzecz wsparcia projektu SOS Wioski Dziecięce.

Działania te są wpisane w realizowaną przez Grupę Kapitałową LOTOS strategię społecznej odpowiedzialności. Zgodnie z nią firma wspiera inicjatywy mające na celu wyrównywanie szans dzieci i młodzieży do godnego życia i rozwoju, czego dowodem jest partnerstwo Grupy LOTOS w programie Skrzydła, którego inicjatorem jest Caritas. Koncern realizuje też projekty edukacyjne, m. in. z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ekologii i ochrony środowiska oraz prowadzi programy społeczno-sportowe.

Od 2009 r. Grupa LOTOS jest uczestnikiem pierwszego indeksu spółek społecznie odpowiedzialnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.