Czytelnia| Książki

Lotta z ulicy Awanturników

Ja bardzo lubię książeczki, a najbardziej o księżniczkach i wróżkach. I jeszcze o syrenkach. Lubię jak mi mama czyta, ale sama też się niedługo nauczę. Ostatnio moja ulubiona książka to “Lotta z ulicy Awanturników”.

Więcej

Czytelnia| Ciąża, noworodek

Tańczące brzuszki

Czy kobiety w ciąży mogą tańczyć?

Taniec jest jedną z najprzyjemniejszych form aktywności fizycznej. Rozwija nie tylko ciało, ale i sferę emocjonalną, wspomaga kontakty międzyludzkie. Wiele kobiet w ciąży zastanawia się, czy mogą w ogóle uprawiać ten rodzaj rekreacji? Jak wpłynie to na dziecko?

Więcej

Czytelnia| Ciąża, noworodek

Co wolno jeść w czasie ciąży?

Kwaśne czy słodkie? Dania posolone czy nie? Dużo warzyw czy mięsa…? Nieustannie zadajemy sobie różne pytania dotyczące higieny żywienia podczas ciąży. Ciągle dochodzą nas słuchy, że czegoś nam nie wolno, a coś jest wskazane w większych ilościach! Martwimy się, jak nie mamy ochoty na rybę, tylko na wątróbkę i słodycze. Czy te i inne obawy są uzasadnione?

Więcej

Czytelnia| Książki

Wojownicy: Ogień i Lód

“Ogień i lód” to tom 2 serii Wojownicy. Autorką książki jest Erin Hunter.
To książka o czterech klanach kotów żyjących w lesie. Koty te porozumiewają się jak ludzie i walczą z sobą o jedzenie, terytorium… czasami bardzo drastycznie.

Więcej

Czytelnia| Zdrowie

Mały astmatyk

W okresie jesiennym i zimowym nikogo nie dziwi, że dzieci kaszlą, prychają i kichają. Te objawy często są sygnałem przeziębienia lub grypy, ale być może twoje dziecko ma atak astmy.

W Polsce co dziesiąte dziecko w wieku szkolnym choruje na astmę, a tylko co czwarte o tym wie.

Więcej

Czytelnia| Tradycje i święta w rodzinie

Andrzejki i Katarzynki

Czym są Andrzejki i Katarzynki?

Kiedyś były to wieczory spotkań i wróżb dziewcząt w Andrzejki i chłopców w Katarzynki marzących o narzeczonych i małżeństwie. Dziś wróżymy raczej dla zabawy i przyjemności, niż po to by poznać imię, stan i zamożność przyszłego partnera życiowego.

Więcej

Czytelnia| Ciąża, noworodek

Joga w ciąży

JOGA!

Co to takiego?

Joga znaczy łączyć, integrować, scalać. Jest to starożytny, pochodzący się z Indii, praktyczny system samopoznania. Pozycje jogi może ćwiczyć każdy, zaczyna się od prostych, wstępnie otwierających ciało, dążąc stopniowo do bardziej złożonych ćwiczeń. Ćwiczą osoby w różnym wieku – dzieci w przedszkolach i emeryci w domach.

Więcej