Czytelnia| Rodzina na codzień

Czy moje dziecko ma ADHD…?

Jeżeli kilkuletnie dziecko ma trudności z pozostaniem przez chwilę w jednym miejscu, jest wybuchowe, ma problemy ze skupieniem uwagi i łatwo się rozprasza istnieje prawdopodobieństwo, że cierpi na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytami uwagi (ADHD). Problem ten dotyczy ok. 10% dzieci. Zdecydowanie częściej chłopców niż dziewczynek.

Więcej

Czytelnia| Sport, zabawa

Rozwijające zabawy na placu zabaw.

Nie trzeba być psychologiem by wiedzieć, że szczęście jest nieodzowne do prawidłowego rozwoju naszych pociech. Na co dzień staramy się wywoływać uśmiech na ich twarzach tak często, jak tylko jest to możliwe.
Czasem, bojąc się o bezpieczeństwo dzieci nie pozwalamy, by wspinały się na drabinki, spacerowały po murku, czy balansowały na krawężniku, ale czy na pewno dobrze robimy?

Więcej

Czytelnia| Wychowanie i edukacja

Arteterapia terapia przez sztukę

Artterapia lub arteterapia – z pewnością spotkaliście się już z takimi określeniami.

Być może zastanawialiście się, czy to kolejna szybkoprzemijająca moda? Czy może jednak wartościowy program?

Ponieważ budzi ona zainteresowanie nie tylko psychologów postanowiliśmy odpowiedzieć na kilka pytań z nią związanych.

Np.: Dla kogo jest artterapia? Czy warto w niej uczestniczyć? Jakie ma zadanie?

Więcej

Czytelnia| Wychowanie i edukacja

Jak zrobić z dziecka poliglotę

Pragniesz, by twoja latorośl biegle władała obcymi językami? Znajdź sposób na połączenie zabawy z nauką, a efekty przejdą twoje oczekiwania. Warto zadbać, by dziecko uczyło się języków obcych i to od najmłodszych lat. Umiejętność porozumiewania się z cudzoziemcami nie tylko ułatwia życie. Bez biegłej znajomości przynajmniej dwu języków obcych nie ma dziś mowy o osiągnięciu dobrej pozycji zawodowej.

Więcej

Czytelnia| Sport, zabawa

Wieczór dwóch króli

To się może zdarzyć w każdej chwili.

Przychodzi młody człowiek, lat 6 i pół, ubrany odmiennie. – Kim jesteś? Lepiej nie wyciągać pochopnych wniosków bez pytania. – Jestem Królem.

– Oczywiście !

Więcej