Seria książek o Martynce. Recenzja

Seria-książek-o-Martynce
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Cała seria to bogaty zbiór opowiadań, przeznaczonych głównie dla dziewczynek w wieku 3-6 lat.

Martynkę poznajemy w różnych okresach jej życia, lecz niezmiennie jej przyjacielem jest pies Pufek, z którym przeżywa mnóstwo różnych przygód. Martynka jest bardzo miłą i rozsądną dziewczynką. Jej zachowanie pozwala małym czytelniczkom utożsamiać się z nią. Moja córeczka przestała bać się nauki pływania po przeczytaniu o tym jak Martynka chodziła z radością na basen. Czasami wędrujemy w wyobraźni Martynki, jak w opowiadaniu "Martynka w świecie baśni".  Wanda Chotomska zrymowała to opowiadanie i czyta się je wspaniale. Moja córeczka potrafiła go słuchać tak długo, aż poznała go na pamięć.

Mam ogromny sentyment do przygód Martynki, gdyż pomogły przetrwać mi, a przede wszystkim mojej córeczce, kiedy przebywała w szpitalu. Podczas długiego leżenie pod kroplówką bardzo ciężko jest utrzymać dzicko, aby leżało spokojnie w łóżeczku. A je znalazłam swój sposób – czytanie o Martynce sprawiało, że czas mijał szybko, a moja Lideczka szeroko się uśmiechała.
Gorąco polecam.
Małgosia Grzelak

Seria książeczek o Martynce Gilbert Delahaye i Marcel Marlier, Casterman, tłum. Wanda Chotomska
Wyd. Papilon

Przeczytaj także:
Seria o przygodach Martynki. Recenzja
Książki z serii o Martynce. Recenzja

Czy i jak motywować dzieci

REDAKCJA MIASTADZIECI.PL
Tekst przysłany na konkurs MiastaDzieci.pl "Ksiażkowe Pogotowie ratunkowe". Pani Małgosia otrzymuje od nas książkę "Kołysała mama smoka" Wydawnictwa Literatura.

Polecamy również Czytanie od narodzin oraz Czytajmy baśnie!

Autor tekstu : Małgosia Grzelak