Puchar TP w Piłce Nożnej

Puchar-TP-w-Piłce-Nożnej
📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑

W najbliższym czasie odbędą się rozgrywki półfinałowe turnieju połączone z atrakcyjnymi imprezami sportowo-rekreacyjnymi dla całych rodzin. Mecze półfinałowe rozgrywane będą w czterech miastach Polski:

– w sobotę 26 sierpnia w Gdańsku,

– w niedzielę 27 sierpnia w Grodzisku Mazowieckim,

– w sobotę 02 września we Wrocławiu,

– w niedzielę 03 września w Krakowie.

Podczas imprez-pikników rodzinnych, przeznaczonych dla rodzin z dziećmi, odbędą się liczne atrakcje, zabawy i konkursy. Wirtualne rozrywki z grą FIFA 06, mecze gwiazd piłkarskich, euro bungee i gigantyczne piłkarzyki będą towarzyszyły rozgrywkom półfinałowym.

Wielki ogólnopolski finał Pucharu TP odbędzie się w dniach 16-17 września w Warszawie.
Tegorocznym półfinałom i finałowi towarzyszy akcja zbierania podpisów poparcia dla organizacji finałów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, która odbędzie się w miastach kandydujących do organizacji EURO 2012.

W Pucharze TP w Piłce Nożnej dla Dzieci udział biorą drużyny szkolne oraz uczniowskie kluby sportowe.
Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej. Telekomunikacja Polska, która jest głównym sponsorem Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, po raz czwarty objęła tytuł sponsora głównego Pucharu TP. Od 2005 roku honorowy patronat nad turniejem objęła UEFA, której prezydent, Lennart Johansson, przyjechał specjalnie do Polski na wielki finał X Pucharu TP.

Atrakcyjne nagrody
Na zwycięzców XI Pucharu TP czekają atrakcyjne nagrody, m.in. drużynowy wyjazd na mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy, który Reprezentacja Polski rozegra w Belgii, wspaniały puchar i medale. Najlepsza drużyna otrzyma także tytuł Mistrzów Polski w Piłce Nożnej 11- latków.

Wirtualne rozgrywki związane z Pucharem TP można znaleźć również w Internecie. Wszelkie informacje o turnieju, kalendarium meczy, a także wiele atrakcji i piłkarskich ciekawostek, konkursy oraz gry są dostępne na stronie internetowej pod adresem: www.tp.pl/puchartp.

„Co warto wiedzieć”
– Puchar TP to jeden z największych sportowych turniejów dziecięcych w Polsce;

– w 2006 roku w eliminacjach bierze udział ponad 1960 drużyn, czyli prawie 20 tysięcy dzieci;

– uczestnicy Pucharu TP reprezentują Uczniowskie Kluby Sportowe i Szkoły Podstawowe z całej Polski;

– zwycięzcy Pucharu TP otrzymują tytuł Mistrzów Polski w Piłce Nożnej 11-latków;

– od 2005 roku honorowy patronat nad Pucharem TP obejmuje Prezydent UEFA – Lennart Johansson, który był obecny na zeszłorocznym finale w Kutnie;

– zwycięska drużyna X Pucharu TP kibicowała polskiej Reprezentacji podczas meczu Polska-Anglia rozgrywanym w 2005 roku w Manchesterze;

– od 2005 roku działa oficjalna strona internetowa Pucharu TP – www.tp.pl/puchartp, z aktualnościami o turnieju, piłkarskimi ciekawostkami oraz zabawami i grami on-line;

– polskie drużyny chłopców i dziewcząt (rocznik 1994) – zwycięzcy Pucharu TP w 2005 roku – odniosły sukces w międzynarodowym turnieju rozgrywanym na boisku Ron Tucker Sports Ground

w Bolton koło Manchesteru (Drużyna chłopców UKS Zielona Góra wygrała turniej zwyciężając w pięciu meczach i jeden remisując. Dziewczynki z zespołu MUKS Praga Warszawa uplasowały

się na drugiej pozycji, także wygrywając pięć spotkań);

– patronem XI Pucharu TP jest Ministerstwo Sportu;

– XI edycja Pucharu TP związana będzie z dwoma ważnymi wydarzeniami piłkarskimi: występem Polaków na Mundialu w Niemczech oraz staraniem się Polski i Ukrainy o organizację EURO 2012.

Patronaty
Honorowy: Prezydent UEFA – Lennart Johansson

Honorowy Grodzisk: Burmistrz Gminy Grodzisk Mazowiecki – Grzegorz Benedykciński

Merytoryczny: Ministerstwo Sportu, Sztab Projektu EURO 2012

Medialne: Przegląd sportowy, Piłka Nożna, Świat przygód z Hugo, Giga Sport, TVP3, interia.pl, kicker.pl, miastodzieci.pl, Radio Bogoria.

Historia Pucharu TP w pigułce
– 1994 r. powstają pierwsze Uczniowskie Kluby Sportowe, których pomysłodawcą był Stanisław Stefan Paszczyk, prezes Polskiego Związku Olimpijskiego;

– Marek Wielgus, wiceprezes PZPN, wraz z Lesławem Ćmikiewiczem, byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej, organizują turniej piłki nożnej dla dzieci zrzeszonych w UKS-ach;

– w Pucharze zaczynali grę znani dziś zawodnicy, m.in. Anna Żelazko, reprezentantka kraju w piłce nożnej kobiet, a także piłkarz "Amica Wronki" Filip Burchardt;

– od 2003 r. sponsorem turnieju jest Telekomunikacja Polska;

– 16-18 wrześniu 2005 r. na finał X Pucharu przyjeżdża do Kutna prezes UEFA, Lennart Johansson;

– od zeszłego roku działa strona internetowa Pucharu TP, www.tp.pl/puchartp.

Zwycięzcy dotychczasowych finałów Pucharu TP:

2005 – Kutno: dziewczęta: MUKS Praga Warszawa, chłopcy: UKP Zielona Góra

2004- Wronki: dziewczęta: UKS "Stilon" Gorzów, chłopcy: UKS "Niedźwiadek" Chełm

2003- Iława: dziewczęta: UKS "Wiktoria" SP 2 Sianów, chłopcy: SMS "Tico" Łódź

2002- Iława: dziewczęta: UKS "Olimpijczyk" Częstochowa, chłopcy: UKS "Żaki" Złotów

2001- Białystok: dziewczęta: UKS "Gwiazda" Lubliniec, chłopcy: UKS "Jedynka" Krasnystaw

2000- Kalisz: dziewczęta: UKS "Wiktoria" SP 2 Sianów, chłopcy: UKS "Pasjonacik" Dankowice

1999- Łódź: dziewczęta: PKS "Praga" Warszawa, chłopcy: "Lider" Nowy Sącz

1998- Kępno: dziewczęta: "Stilon" Gorzów, chłopcy: "Maczki" Poznań