Przygody niezwykłych bohaterów. Recenzja

Przygody niezwykłych bohaterów. Recenzja

przygody niezwyklych bohaterow recenzja
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Jak rozmawiać z dzieckiem o przeprowadzce? Jak przygotować na narodziny rodzeństwa? Jak przezwyciężyć lęk przed czymś, co jest tylko wytworem wyobraźni? Z pomocą przychodzą bajki terapeutyczne. Przygody niezwykłych bohaterów udowadniają, że książki potrafią mieć niezwykłą moc.

Coś skrzypi za drzwiami. Coś świszczy za oknem. Coś stuka o podłogę. COŚ, tylko co? Pewnie jakiś duch, potwór, stwór… Chyba każdy rodzic wie, jaką siłę ma dziecięca wyobraźnia i jak straszne obrazy potrafi podpowiadać. Tłumaczenia i wyjaśniania nie zawsze pomagają i przekonują, dlatego warto posłużyć się lekturą. Ciekawa i wciągają historia bohatera, z którym można się identyfikować, pozwoli nabrać dystansu i zmierzyć się z problemem. Jedną z takich historii znajdziemy na łamach książki Przygody niezwykłych bohaterów.

Maciuś, jak wiele innych dzieci, boi się stracha. Dziadek opowiada mu więc historię o króliku, który próbował przestraszyć nietoperza Stefana. Królik bardzo chciał być strachem, udawał i starał się co sił, żeby wypaść wiarygodnie. Co prawda nietoperz od razu zorientował się, że to tylko królik, ale za to jamnik Wisiek cały drżał na myśl o strachu grasującym na strychu. Finał tej krótkiej historii jest taki, że królik uświadomił sobie swój błąd i postanowił przeprosić jamnika. Jamnik zrozumiał, że niepotrzebnie się bał. Nietoperz tak mu to wyjaśnił i pomógł przezwyciężyć lęk: „Strach jest dużo gorszy, gdy zamykasz oczy. Czasem wystarczy tylko na chwilę otworzyć nawet jedno oko i okazuje się, że nie ma dookoła nic, czego można by było się bać.” Historia opowiedziana przez dziadka bardzo się spodobała Maćkowi. Zapewne spodoba się też małym czytelnikom.

Ci, którzy borykają się z innymi problemami i wyzwaniami, też znajdą tutaj dla siebie inspirację, pocieszenie, pomysły, wskazówki…Z Przygód niezwykłych bohaterów mogą bowiem czerpać nie tylko dzieci, ale i dorośli. Dla rodziców to cenne wsparcie w rozmowach i próbach wyjaśnienia trudnych spraw. To też okazja, żeby bliżej poznać własne dziecko, jego emocje i odczucia. Książka pozwala bowiem spojrzeć na świat z dziecięcej perspektywy.

Znajdziemy tutaj m.in. bajkę o pierwszym pójściu do przedszkola oraz bajkę o szanowaniu zabawek. Czytając o Kaczce Krzykaczce przekonamy się, że krzyk i roszczeniowość nie są dobrymi doradcami, a historia Ślimaka Winicjusza pokaże nam, jak zmiana miejsca zamieszkania wpływa na dziecko. Dziecięca higiena, wieczorne zasypianie, obowiązki i codzienne prace – to tylko niektóre tematy poruszane w bajkach terapeutycznych. Jak czytamy na okładce książki, mały czytelnik, krok po kroku, przebywa drogę wyjścia z lęku, towarzyszącym poszczególnym bohaterom. Dzięki temu może zrozumieć problem i dowiedzieć się, jak go pokonać. Polecam „Przygody niezwykłych bohaterów” do codziennego, wspólnego czytania. Historie, choć poruszają niełatwe tematy, są napisane tak, że na pewno wzbudzą zainteresowanie małych czytelników i wywołają uśmiech na ich twarzach.

Przygody niezwykłych bohaterów
Paweł Maj
Format: 145×205 mm
oprawa twarda
Liczba stron: 84
Wydawnictwo: Novae Res

Zobacz inne recenzje Miasta Dzieci! 

Katarzyna Klimek-Michno

Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych. 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent