14 żartów na Prima Aprilis dla dzieci

Prima Aprilis – uważaj, bo się pomylisz! – recytują śpiewnie dzieciaki pierwszego kwietnia i płatają jeden figiel za drugim.

Z roziskrzonymi oczkami obserwują otoczenie, a człowiek nie wie, na co się naraża siadając w swym ulubionym fotelu!

Ale koniec z tym! Mamy dla Was super pomysły na psikusy, jakie z niewinną minką możecie spłatać swoim dzieciakom, albo dzieci mogą spłatać rodzicom:)

1. Robaczek w paście do zębów

Przetnij na pół rodzynkę. Zroluj połówkę palcami, aby wyglądała jak długi cienki robaczek. Włóż do otworu tubki dziecięcej pasty do zębów i zakręć tubkę. Czekaj na minę malucha, gdy wraz z pastą na szczoteczkę wypadnie “robaczek”!

2. Mleko ufoludka

Jeżeli twoje dzieciaki same nalewają sobie mleko z kartonika, możesz zabarwić mleko kilkoma kroplami zielonego barwnika spożywczego.

3. Zamrożona łyżka lub słomka

Ten żarcik wymaga nieco więcej przygotowań:

Jeżeli dzieciaki piją rano mleko lub sok przez słomkę możesz zamrozić poprzedniego dnia część napoju wraz ze stojącą w nim słomką. Rano tylko wyjmij zamarznięty napój z zamrażalnika, dodaj na wierzch trochę mleka lub soku i podaj do stołu.

To samo można zrobić z miseczką z mlekiem i łyżką. Rano dodajesz na wierzch musli i mleko.

4. Robaczek w jabłku

Nieco pracochłonne ale warte zachodu. Jeżeli dajesz swojemu maluchowi do szkoły lub przedszkola jabłka to w tym dniu możesz dać mu “jabłko z robaczkiem”. Trzeba wydrążyć jabłko i włożyć w dziurkę gumiaczkową dżdżownicę tak aby jej łepek gustownie wystawał z jabłka. Wygląda i smakuje fantastycznie 🙂

5. Magiczny banan

To kolejny pomysł na Prima Aprilisowe drugie śniadanie do szkoły lub przedszkola.

6. Niezmywające się mydło

Pokryj mydło warstwą bezbarwnego lakieru do paznokci. Poczekaj aż dobrze wyschnie. Potem poproś dzieciaki aby dokładnie umyły ręce przed jedzeniem. Dokładnie, czyli aż do piany na mydle.. a piana.. nie wystąpi, bo mydło “nie działa”!

7. Jajko na… twardo

Ugotuj wieczorem jedno jajko na twardo i schowaj je do lodówki do pudełka z surowymi jajkami, a rano poproś mamę lub tatę żeby zrobili Ci jajecznicę…

8. Unieruchomiona myszka komputerowa

A może unieruchomić tacie na jakiś czas myszkę komputerową?:)

9. Budzikom śmierć!

Przestawiamy wszystkie zegarki w domu, łącznie z budzikami!

10. Cenny papier toaletowy

Rozwiń trochę rolkę papieru toaletowego wiszącego w łazience i delikatnie przylep do niego banknot 10zł. Zwiń rolkę z powrotem i powieś na swoje miejsce. No i pamiętaj o tym, by nie iść do toalety pierwszy…

11. Wielkie stopy

Zwiń małe kawałki gazety i włóż tacie do butów w same czubki. Zdziwi się, że tak mu stopy urosły przez noc…

12.  Cukier? Sól?

Psikus stary jak świat, ale zawsze na czasie:)

13. Sprawa kryminalna

Zabierz z biurka coś, czego rodzic często używa, na przykład myszkę/okulary. Zrób zdjęcie przedmiotu i połóż w miejscu, w którym wcześniej leżał.

 

14.  Komputerowe chochliki

Tego psikusa proponujemy zrobić tylko rodzicom z ogromnym poczuciem humoru:)

Napiszcie do nas jeśli macie w zanadrzu inne równie wesołe psikusy, czekamy pod adresem redakcji redakcja@miastodzieci.pl

ŻYCZYMY UDANEJ PRIMA APRILISOWEJ ZABAWY I DUŻO ŚMIECHU!

Autor tekstu : Małgorzata CorvalanZOBACZ TAKŻE:jabłkaprima aprilis