Pomysł na prezent – Kieszonkowiec matematyczny

Kieszonkowiec matematyczny
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Wśród nowości Wydawnictwa Edgard pojawiła się nowa, oryginalna seria – KIESZONKOWCE. Są to gry karciane, które zgodnie z hasłem nauka przez zabawę, pomagają w nauce matematyki (ach, te ułamki!) i logiki. Z Kieszonkowcami jest wesoło, rozrywkowo i mądrze – to świetny pomysł na wspólne rodzinne granie!

Kieszonkowiec matematyczny Na 200%

1 talia = 5 edukacyjnych gier towarzyskich!

Wyszukuj pasujące karty i działaj szybciej niż przeciwnik!
Daj się wciągnąć w ekscytującą rozgrywkę, a nawet nie zauważysz, jak szybko zrozumiesz ułamki.

Kieszonkowiec matematyczny Na 200% to wyjątkowa gra karciana do nauki ułamków i procentów dla każdego fana nauki przez zabawę – mogą grać w nią dzieci już od 11. roku życia.

Efekt uboczny grania: opanujesz ułamki, procenty i zabłyśniesz na matmie.

Wiek: 11+

Kieszonkowiec matematyczny Trzecia połowa

1 talia = 5 edukacyjnych gier towarzyskich!

Wyszukuj pasujące karty i działaj szybciej niż przeciwnik!

Kieszonkowiec matematyczny Trzecia połowa to wyjątkowa gra karciana do nauki ułamków dla każdego fana nauki przez zabawę – mogą grać w nią dzieci już od 10. roku życia.

Wiek: 10+
Kieszonkowce składają się z talii kart, za pomocą której można zagrać w aż 5 edukacyjnych gier towarzyskich: dwa rodzaje memory, klapek, karuzela i szachraj. Do kart dołączona jest instrukcja, w której szczegółowo zostały wyjaśnione zasady różnych wariantów rozrywki. Intrygujące ilustracje rozbudzają wyobraźnię, a rozgrywka doskonale rozwija spostrzegawczość i zdolność łączenia poszczególnych elementów w pary.

Do współpracy przy Kieszonkowcach matematycznych zostali zaproszeni utalentowani polscy ilustratorzy – Na 200% i Trzecią połowę opracowała graficznie Danka Fukowska. Merytoryczną zawartością kieszonkowców zajęły się: Bożena Dybowska – pedagog, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i Anna Grabek – pedagog, matematyczka.

Kieszonkowiec logiczny Dzika logika (12+)

Zagadki i łamigłówki

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Pewien gospodarz hoduje zwierzęta. Ma tylko krowy i gęsi, ale nie może doliczyć się swojej menażerii. Gdy liczy głowy, wychodzi 20 zwierzaków, gdy liczy nogi – 50. Ile w takim razie jest krów w gospodarstwie?

Kieszonkowiec logiczny Dzika logika to wyjątkowa propozycja dla pasjonatów zabaw logicznych i miłośników główkowania. 54 podchwytliwe i wciągające zagadki logiczne o różnym stopniu trudności uczą myślenia logicznego i wyciągania wniosków, ćwiczą koncentrację, a przede wszystkim zapewniają świetną zabawę!

Rozwiązywanie zagadek i łamigłówek to wspaniała rozrywka zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych. Zadania można rozwiązywać samodzielnie lub ze znajomymi, wówczas wspólna zabawa będzie wymagać nie tylko lotnego umysłu, lecz także bystrego oka i refleksu!

Dziką logikę opracowała graficznie Danka Fukowska. Merytoryczną zawartością kieszonkowca zajęła się GRUPA Mimów.

Wytęż mózg i zostań dzikim mistrzem intelektu!

Wiek: 12+

Wygodny format kart sprawia, że zmieszczą się w kieszeni i sprawdzą w każdych okolicznościach – w domu, w podróży, czy w szkole. Kieszonkowiec to wyjątkowa gra dla całej rodziny.

Nasza opinia

Szczerze przyznam, że gry zainteresowały mnie nie tylko pod kątem moich dzieciaków, ale głównie jako matematyka. I  nie zawiodłam się. Bowiem, co jak co, ale ułamki to często bolączka uczniów szkoły podstawowej i trochę trwa zanim „ogarną” temat. Zatem, jak inaczej podejść do nauki tego zagadnienia? Sposobem!

I taki właśnie był zamysł twórców tych – teoretycznie prostych, o jasnych zasadach – gier karcianych. Lecz udało im się połączyć przyjemne z pożytecznym, bo dzieci bardzo chętnie sięgają po Kieszonkowce. Napięcie, rywalizacja, określony czas, akcja-reakcja powodują, że gracze nie zwracają uwagi na fakt, że mają do czynienia z MATEMATYKĄ czy LOGIKĄ, lecz po prostu chcą się dobrze bawić! Polecam!

Monika Konieczny, Miasto Dzieci.pl