Polska. Recenzja przewodnika dla rodziców

Polska najlepsze dla dzieci przewodnik dla rodziców recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Wybierając się w podróż z dzieckiem, na wakacje albo weekendową wycieczkę – warto dołożyć jeszcze jeden bagaż. Niewielki, ale bardzo praktyczny. To przewodnik „Polska”, stworzony przez Justynę Tomańską, autorkę najlepszedladzieci.com

W przewodniku znajdziemy opisy 100 miejsc, które warto odwiedzić z dzieckiem. Przewodnik podzielony jest na części: Mazowsze, Mazury, Podlasie, następnie: Małopolska, Lubelszczyzna, Podkarpacie, kolejny rozdział to: Śląsk, a Wielkopolska, Kujawy, region łódzki – zamykają przewodnik.

Na rynku można znaleźć różne przewodniki po Polsce. Dlaczego warto wybrać właśnie ten? Oto najważniejsze powody:

• Przewodnik dedykowany jest rodzicom podróżującym z dziećmi, a więc uwzględnia potrzeby tej konkretnej grupy docelowej.
  • Autorka, Justyna Tomańska, jest mamą, a więc bliskie są jej doświadczenia czytelników przewodnika.
  • Przewodnik jest oczywiście subiektywny, ale widać, że analiza i selekcja miejsc zostały dokonane bardzo skrupulatnie. Dużym walorem jest różnorodność proponowanych miejsc i obiektów. Są tu zarówno atrakcje przyrodnicze, jak i muzea, obiekty sportowe, teatry, restauracje, hotele i sale zabaw. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.
  • Przewodnik jest źródłem inspiracji dla rodziców, którzy nie mają jeszcze konkretnych i sprecyzowanych planów, ale też stanowi doskonale wsparcie w podróży dla tych, którzy już od dawna mają jasno określony cel i kierunek wyjazdu. Autorka doradza, z czego warto dodatkowo skorzystać, co wybrać, o jakie elementy uzupełnić plan wycieczki czy wakacji.
  • Atrakcje na różne okazje – na jeden dzień, ale też na dwa tygodnie. Na wakacje, od święta, ale też w zwykły dzień – bez okazji. Atrakcje mniejsze i większe.
  • Przejrzysty i czytelny układ treści – ciekawe opisy, uzupełnione fotografiami. W kolorowych ramkach znajdują się ważne informacje.
  • Szczegółowe informacje – autorka nie ogranicza się do opisania danego miejsca, ale dostarcza czytelnikom wiele potrzebnych i praktycznych wskazówek. Znajdziemy tutaj adresy, numery telefonów, ceny biletów itp.
  • Dodatek do przewodnika w postaci atlasu turystycznego i składanej, laminowanej mapy.

Polska. Najlepsze dla dzieci
Justyna Tomańska
Oprawa miękka
Rok wydawnia: 2016
Wydawnictwo ExpressMap

Zobacz inne recenzje Miasta Dzieci!

Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych.