Pokój dla rodzica z dzieckiem w Urzędzie Miasta Gdańska

Od sierpnia 2008 roku rodzice, którzy odwiedzają sprawy w gdańskim magistracie mogą skorzystać z pokoju dla rodzica z dzieckiem. W magistracie przygotowano dwa takie pomieszczenia: obok bufetu w Sali AP-II budynku głównego, oraz w pokoju 145 Urzędu Stanu Cywilnego. Ich adaptacja kosztowała około 5700 zł.

Gdańsk jest jednym z pierwszych miast w Polsce, które wprowadziły takie udogodnienia. W pokoju dla rodzica z dzieckiem można nie tylko przewinąć niemowlę, ale podgrzać butelkę z pokarmem, czy pobawić się ze starszym maluchem. Oprócz przewijaka, fotela dla matki, czy pochłaniającego zapachy pojemnika na pieluchy są tam m.in. samochody „odpychacze", autochodzik, stolik dziecięcy i krzesełka, przybory do rysowania, tablica, kreda oraz tablice korkowe.
źródło" www.gdansk.pl

Polecamy również  Kurs pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom oraz Dni Noszenia – sztuka bycia blisko