OTWARCIE 26. MFF Młodego Widza ALE KINO!

OTWARCIE-26

O godzinie 12.30 pokaz francuskiego filmu ,,Biała Łatka” w reżyserii P. Calderona zainaugurował tegoroczną edycję festiwalu. Poprzedzony został wystąpieniem Dyrektora Festiwalu – Jerzego Moszkowicza oraz tradycyjną formułą wypowiedzianą, już bodaj po raz 10, przez Zastępcę Prezydenta Miasta Poznania – Macieja Frankiewicza. Widownia także mogła zabrać głos, a tym samym wykazać się swą, momentami zaskakującą, wiedzą na temat bobrów – bohaterów prezentowanego obrazu.

,,Biała Łatka” to pierwszy z czterech filmów prezentowanych w ramach cyklu KLIMATYCZNE ALE KINO! ,,Obsadę” filmu stanowią wyłącznie zwierzęta. Pewnego dnia tytułowy bohater, beztroski bóbr, uciekając przed niebezpieczeństwem, oddala się od domu. Samotny, niedoświadczony i rzucony na pastwę przerażających wrogów, odkrywa nieprzyjazną kanadyjską puszczę. Podczas rozpaczliwych poszukiwań rodziców zguba radzi sobie sama, coraz lepiej zwłaszcza od momentu spotkania zjawiskowego przyjaciela…

Drugi pokaz filmu odbędzie się w poniedziałek, 15.12.2008, godz. 12.30 w Multikinie 51.

Jak co roku Festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy znikanie karnetów w ekspresowym tempie. Wszystkie zostały już sprzedane! Niezdecydowanych miłośników kina zachęcamy do zakupienia biletów nim znikną z festiwalowych kas!

ORGANIZATORZY
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu