O dzieciach, które kochają książki. Recenzja

recenzja książki o dzieciach, które kochają książki

Krótka, aczkolwiek wciągająca najmłodszych książeczka pt. “O dzieciach, które kochają książki” Petera Carnavasa to znakomita propozycja dla tych, których pociechy nie bardzo potrafią usiedzieć w spokoju i skupieniu w trakcie czytania. Idealna na początek literackiej przygody z najmłodszymi.

Mała ilość tekstu na każdej stronie o ciekawej treści opatrzonej przyjaznymi rysunkami, szybko zwraca uwagę nawet bardzo żywego dziecka. Książeczka opowiada bowiem dość nietypową historię Antka i Lusi, którzy nie mieli wiele. Jak się po chwili dowiadujemy, główni bohaterowie nie mają tego wszystkiego, co każde współczesne dziecko posiada i nie zdaje sobie sprawy, że ktoś mógłby tego nie mieć. Antek i Lusia mają natomiast bardzo dużo książek. Aż do pewnego momentu…

Intrygujący początek opowieści błyskawicznie angażuje najmłodszych czytelników. Historia opowiadana w bardzo prosty i przejrzysty sposób postępuje dynamicznie, a obrazki idealnie ją odzwierciedlają. Każde dziecko z zainteresowaniem zasiądzie obok czytającego rodzica, by podejrzeć, o co w tym wszystkim chodzi. Warto czytać tę opowieść powoli i z krótkimi przerwami, okazując w międzyczasie zdziwienie, co wywoła większe zaangażowanie małego czytelnika.

Historyjka zawiera ważne przesłanie, mówiące o tym że wspólne czytanie bardzo zbliża rodzinę.

Marta Ruta
www.tamaratur.pl

O dzieciach, które kochają książki
Napisał: Peter Carnavas
Zilustrował: Peter Carnavas
Stron: 32
Oprawa: twarda
Więcej informacji o książce na stronie Wydawnictwa ADAMADA

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci!