Mleczna droga do zdrowia

Mleko jest dobre na wszystko – to teza, która ma wielu zwolenników i przeciwników. Ale co najważniejsze już nasze babki zachwalały dobroczynne działania mleka: na sen, na uspokojenie, na zdrowe kości. Na świeżym mleku „prosto od krowy” wychowało się wiele pokoleń.

A cóż dobroczynnego jest w mleku?

To pełnowartościowe białko, magnez, potas, witaminy z grupy B, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach: A,D,E. Ale przede wszystkim łatwo przyswajalny wapń i fosfor – budulce kości. Zawarty w mleku tryptofan ma właściwości wyciszające reakcje układu odpornościowego, a dzięki temu chroniące przed alergiami i innymi chorobami autoimmunologicznymi. Dlatego w diecie dziecka, po karmieniu piersią, nie powinno zabraknąć mleka. Pamiętaj o tym !

Naturalna moc mleka w pielęgnacji skóry i włosów

Zalety używania mleka w codziennej pielęgnacji skóry i włosów znane są już od starożytności. Mleko oraz ich przetwory są składnikiem wielu kosmetyków. Wiesz, że stosują je nawet największe koncerny kosmetyczne? Są wykorzystywane ze względu na zawartość wielu cennych składników takich jak kwasy tłuszczowe, białka, witaminy oraz wapń, fosfor czy magnez. Regenerują naskórek tworząc na nim ochronny płaszcz lipidowy, dzięki kwasowi mlekowemu złuszczają i rozjaśniają go, przywracają skórze naturalne pH, proteiny w nich zawarte pobudzają produkcję kolagenu i elastyny.

Eliksir życia: MLEKO

Ważne są produkty mleczne i mleko. Należy je spożywać w ilości co najmniej dwóch szklanek mleka głównie ze względu na witaminę D i dostarczane wapno. Podam Ci kolejny argument dlaczego akurat mleko. Jeśli czujesz się osłabiony, brakuje ci energii i chce Ci się spać to właśnie te produkty są wysokokaloryczne.

Dzieciaki Mleczaki 


Program „Dzieciaki Mleczaki” będący inicjatywą Polskiej Izby Mleka, może pochwalić się już ponad 63 tysiącami dzieci, które przystąpiły do programu w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, którego głównym celem jest zwiększanie świadomości na temat roli mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci. Program przygotowany jest z myślą o najmłodszych, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w całej Polsce. W jego ramach dzieci otrzymują darmowe materiały edukacyjne, które zawierają ciekawe informacje o wartościach odżywczych zarówno mleka, jak i produktów mlecznych. Placówka oświatowa, która przyłączy się do programu, jest aktywnie wspierana w realizacji działań poprzez bezpłatne materiały edukacyjne oraz gadżety promocyjne.

Więcej informacji na temat akcji znajdziesz na: www.dzieciakimleczaki.pl

Projekt „Dzieciaki Mleczaki” realizowany jest przez Polską Izbę Mleka sfinansowany jest z Funduszu Promocji Mleka.