Mistrzostwa Świata w Tańcu

Mistrzostwa-Świata-w-Tańcu
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

W zawodach łącznie brało udział około 1500 zawodników z 18 krajów z całego świata.

Zostały one rozegrane w hali sportowej na dwóch parkietach jednocześnie. Kadra Polski liczyła 33 osoby, z czego aż 10 nominacji uzyskali zawodnicy K.S.Grawitacja. Zakwalifikowani do reprezentacji tancerze z Piaseczna bardzo ciężko trenowali przez cały rok i jak się okazało nie zawiedli pokładanych w nich nadziei.

Doskonałe wyniki
Wyniki, jakie uzyskaliśmy przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Praktycznie we wszystkich kategoriach, w jakich startowaliśmy wywalczyliśmy ścisłe finały. Ekspresja, dynamika, żywiołowość, jaką prezentujemy na parkiecie oraz umiejętne łączenie figur tanecznych z elementami akrobatycznymi przypadły do gustu międzynarodowemu jury, które bardzo wysoko oceniało naszych zawodników. Nasza 10-sięcio osobowa ekipa przywiozła do Piaseczna 11 miejsc medalowych: 2 złote, 4 srebrne i 5 brązowych, oprócz tego zdobyliśmy dwa IV miejsca i dwa V miejsca. Jest to jedno z najbardziej spektakularnych osiągnięć w dziejach naszego Klubu. A oto wyniki, jakie uzyskaliśmy:

I miejsce i tytuł Mistrza Świata na rok 2006 w kat.HH Solo Juniorzy zdobył: Mateusz Strzeżek

I miejsce i tytuł Mistrzów Świata na rok 2006 w kat.Duety DDF dzieci do lat 9 zdobyły: Ada Poręcka i Edyta Szczęsna (najmłodsze zawodniczki w Kadrze Narodowej)

II miejsce i tytuł V-ce Mistrza Świata na rok 2006 w kat.HH Solo Seniorzy zdobył: Paweł Płoski

II miejsce i tytuł V-ce Mistrzyni Świata na rok 2006 w kat. Disco Dance Solo Dzieci do lat 9 zdobyła Ada Poręcka

II miejsce i tytuł V-ce Mistrzów Świata na rok 2006 w kat. Duety Disco Dance Juniorzy zdobyły Justyna Biernadska i Katarzyna Lubianiec

II miejsce i tytuł V-ce Mistrzów Świata na rok 2006 w kat. Duety Disco Dance Freestyle Juniorzy zdobyły Justyna Biernadska i Marika Uszyńska

Brązowy medal i tytuły drugich V-ce Mistrzów Świata zdobyli:

III miejsce w kat.Hip-Hop Solo Juniorzy Młodsi – Sebastian Strzeżek

III miejsce w kat.Hip-Hop Pary Juniorzy Młodsi – Sebastian Strzeżek i Julia Turska

III miejsce w kat.Funky Solo Juniorzy – Marika Uszyńska

III miejsce w kat.Disco Freestyle Solo Dzieci do lat 9 zdobyła Ada Poręcka

III miejsce w kat.Disco Dance Solo Dzieci do lat 9 zdobyła Edyta Szczęsna

Pozostałe miejsca K.S.Grawitacja:

IV miejsca zdobyli: Julka Turska i Karolina Zalewska w kat.Duety Disco Dance Juniorzy Młodsi oraz Edyta Szczęsna w kat.Disco Dance Solo Dzieci do lat 9

V miejsca zdobyli: Marika Uszyńska i Mateusz Strzeżek w kat.Hip-Hop Pary Juniorzy oraz Justyna Biernadska w kat.Disco Freestyle Solo Juniorzy

Te wspaniałe sukcesy to rezultat naprawdę wytężonej i sumiennej pracy tych jakże młodych zawodników i wspaniałe zakończenie roku startowego. Gratulujemy im wszystkim wygranych, tego, z jaką determinacją dążą do celu, zdyscyplinowania i postawy prawdziwych sportowców, szczególnie pozdrawiamy Adę Poręcką naszą najmłodszą tancerkę, która na Mistrzostwach wykazała się wysokim poziomem zgarniając aż 3 medale- brawo, aby tak dalej. Choreografami i trenerami tańca K.S.Grawitacja są Urszula Strzeżek i Szymon Kowalewski, od strony akrobatycznej nad „grawitacjanami” czuwają trenerzy akrobatyki sportowej: p.Małgosia Fiodorow, p. Piotr Pastuszek i od niedawna p. Jarek Konasiuk.

Autor tekstu : Katarzyna Biernadska-Hernik