Miejsce przyjazne maluchom po raz trzeci

Miejsce-przyjazne-maluchom-po-raz-trzeci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
– Dwie poprzednie edycje pokazały, że jest wciąż zbyt mało miejsc przygotowanych na wizyty rodziców z dziećmi. W większości brakuje krzesełek, miejsc do przewijania czy też zwykłej otwartości na dziecięcy żywioł – mówi Karina Grygierek, pomysłodawczyni akcji. W tym roku pragniemy rozszerzyć zasięg naszej akcji i zaprosić rów- dodaje.

Znalezienie i oznaczenie miejsc przyjaznych dzieciom znakiem akcji, ułatwi rodzicom rozpoznanie lokalu czy też instytucji. Mogą to być muzea gdzie jest przygotowany specjalny program artystyczny, apteki z kącikiem w którym maluch posiedzi kiedy rodzić będzie stał w kolejce, restauracje w których kelnerzy na przystawkę podadzą nie tylko słodkie przekąski ale także kolorowe kredki i papier, stacje benzynowe gdzie mama lub tata spokojnie przewinie swojego malucha. Dla osób ceniących spokój bez dzieci, ten znak będzie sygnałem, że lepiej omijać takie miejsca.

Organizatorzy – PR Inspiration oraz Gazeta Wyborcza i portal Miastodzieci.pl zapraszają do udziału w akcji wszystkie instytucje, galerie, muzea, kawiarnie i restauracje oraz urzędy, sklepy, apteki, banki, stacje benzynowe jak również firmy deweloperskie. Akcja rozpoczęła się 29 sierpnia 2008 r. i potrwa do 22 września 2008. Aby zgłosić swoje miejsce do akcji należy wypełnić formularz i przesłać na adres: maluchy@agora.krakow.pl.

Honorowy patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta Krakowa, a patronem medialnym akcji jest TVP3 Kraków oraz Radio Kraków.

Regulamin akcji oraz formularze zgłoszeniowe:

(http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,5639060,_Krakow_przyjazny_maluchom__po_raz_trzeci.html)