Memory Ptaki Polski. Kolorowa Edukacja. Recenzja

ptaki polskie gra edukacyjna
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Wszyscy znają gry typu memory. Ptaki Polski to kolejna, nowa odsłona tej gry. Dzieci w każdym wieku uwielbiają grać w memo, i zwykle ogrywają dorosłych. Dzięki grze z serii Kolorowa Edukacja możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i przy okazji zabawy pouczyć się nazw najczęściej spotykanych ptaków polski.

Gra składa się z 48 tekturowych kartoników, składających się w 24 pary – czyli 24 gatunki ptaków. Wszystkie z nich wraz z podpisami znajdują się na tylnej części opakowania – w każdej chwili możemy więc spojrzeć i sprawdzić co to za ptak!

Gra jest bardzo ładnie wykonana – fotografie na kartonikach są wyraźne i czytelne. Same kartoniki natomiast są trwałe, wykonane z grubszej tektury – bez problemu przetrwają więc wiele rozgrywek!

Przebieg gry odbywa się według zasad umieszczonych na pudełku – jest to klasyczna gra w memo – rozkładamy wszystkie kartoniki obrazkami do dołu i na zmianę podnosimy dwa losowo wybrane w poszukiwaniu pary. Gdy znajdziemy parę, próbujemy znaleźć kolejną, jednak gdy nam się to nie uda ruch ma drugi gracz. Gra toczy się dopóki nie znajdziemy wszystkich par, a wygrywa oczywiście gracz, który tych par ma więcej.

Z każdą kolejną rozgrywką zapamiętujemy coraz więcej nazw ptaków – to właśnie edukacyjny walor gry!

Ponieważ są aż 24 pary gra wymaga skupienia i ćwiczy koncentrację uwagi.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Jest to bardzo udana, rozwijająca wersja memory – na pewno każde dziecko będzie miało dużo frajdy grając w tą grę!

Karolina Supeł

Więcej informacji o Memory Ptaki Polski na stronie Wydawnictwa RM

Zobacz inne recenzje pisane przez Rodziców!