Magiczna nić – the magic thread. Recenzja

Recenzja książki pt. „Magiczna nić- the magic thread ( +Cd)” Elżbieta Kopocz, wydawnictwo Wam, Kraków

Piękna, filozoficzna bajka.

Ile razy chcielibyśmy przyśpieszyć tempo życia, uniknąć trudności, nieprzyjemnych zdarzeń? Czy potrafimy cieszyć się życiem, chwilą? Czy akceptujemy siebie, upływ czasu, zmiany jakie zachodzą w ciągu naszej egzystencji? To problemy przed jakimi stawia nas ta mądra bajka.

Piotr jest zdolnym, ale niecierpliwym uczniem i nudzi się w szkole. Pewnego dnia spotyka staruszkę, która obdarza go magicznym kłębkiem. Pociągnięciem za nić można przyśpieszyć czas. Teraz lekcje kończą się szybciej. Piotr postanawia się ożenić z koleżanką z podwórka -Emmą, ale dostaje powołanie do wojska, więc znów pociąga za kłębek. Kiedy chorują dzieci, zniecierpliwiony chłopak znów ciągnie nić. Tak, wielokrotnie, aż zauważył, że robi się coraz starszy, zmęczony i chory. Wtedy stwierdza, że nie jest zadowolony z życia. „Nigdy nie musiałem cierpieć ani czekać na cokolwiek, ale czuję, że nigdy nie miałem czasu, żeby w pełni przeżyć dobre i złe rzeczy, które się wydarzyły”. Postanawia zwrócić kłębek właścicielce. Okazuje się, że jego przygoda to tylko sen, ale dzięki niej potrafi docenić wartość życia i stara się z uwagą przeżyć każda chwilę.

Moja córeczka bardzo lubi słuchać tej pięknej bajki zarówno po polsku jak i po angielsku. Świetnie sprawdza się podczas jazdy samochodem. Wydawnictwu Wam należy pogratulować pomysłu wydawniczego. Książeczka wraz z płytą Cd po polsku i angielsku – to strzał w dziesiątkę. Dziś już trzymiesięcznym niemowlętom oferuje się kursy języka angielskiego. Rynek pracy i edukacji wymaga od nas biegłej znajomości tego języka. Już od wczesnego dzieciństwa kładziony jest nacisk na nabywanie umiejętności komunikacyjnych w j. angielskim. Ta książeczka pomaga sprostać tym potrzebom. Na końcu książeczki umieszczono słowniczek oraz ćwiczenia sprawdzające poziom zrozumienia tekstu. W treści pojawia się wiele przymiotników.

Jednym słowem to piękna bajka z filozoficznym przesłaniem i walorami edukacyjnymi, na dodatek w dwóch wersjach językowych. Cena książki z płytą również jest bardzo atrakcyjna.

Agnieszka Bandzińska
Gdańsk

REDAKCJA MIASTADZIECI:
Książka zgłoszona do konkursu MiastaDzieci.pl – Książkowe Pogotowie Ratunkowe.
Pani Agnieszka otrzymuje od nas ksiażkę Wydawnictwa BEA "Rymowane zabawianki masażyki i kołysanki"

Polecamy również  Naucz swoje dziecko czytać oraz Jak wychować optymistyczne dziecko?

Autor tekstu : Agnieszka Bandzińska